שאלה בנושא גני ויצ"ו

בטיבם2

New member
שאלה בנושא גני ויצ"ו

אני שולחת את הבת שלי לגן ויצו בתל אביב. זה סניף הדגל, שצמוד להנהלה הראשית, ותחושת הבטן שלי לגביו היתה טובה מאוד בזמן סיור הגנים. הוא אמנם לא אנתרופוסופי ושות', אבל עבור התקציב שלנו הוא היה הבחירה הטובה ביותר לדעתי דאז. הבת שלי (שנתיים) מאוד אוהבת ללכת לגן, שרה בבית שירים מהגן ואהובה על הגננות. יש כמובן דברים שלא נראים לי, במיוחד אחת מהגננות. שמתי לב שכמעט כל אחת שאנ י מדברת איתה לעומק (למשל, כל הבנות במעגל שלנו) לא מרוצה ממשהו בגן שבחרה, אבל אני מודאגת קצת מכך שלאחרונה היו מקרים קשים במספר גני ויצו בארץ וחוששת שאולי זה סימפטום של המערכת כולה ורמת הפיקוח שלה. אני מתחקרת את הבת שלי על כל מיני דברים בגן כי היא כבר מדברת (שאלות כמו 'מי צועק בגן? הגננת אורלי צועקת בגן? מי החליף לך חיתול? ואם היא מספרת שילד קיבל מכה מאחר אני שואלת מה אמרה הגננת). אבל הילדה שלי לא טפשה ומבינה שאני חושדת בגננות האהובות שלה, ולכן כבר לא משתפת פעולה. היא מספרת מה היא אכלה למשל, אבל לא עונה יותר על שאלות. בקיצור, אפילו מודיע כבר אין לי. איך אני מבררת אם לחששותי יש בסיס ואיך אני מפסיקה לדאוג?

כמה דברים...

דאגה היא טבעית. היסטריה לא! מה שאת מספרת שאת עושה הוא תחקור של השב"כ. במקום לראות את הדברים החיוביים בגן ולשאול עליהם את שואלת על הדברים הרעים. למה בכלל לשאול "מי צועק בגן?"- זה אומר שאת יוצאת מתוך נקודת הנחה שמישהו צועק בגן. ואולי אף אחד לא צועק? תשאלי אותה שאלות על הטוב במידה שווה כמו לרע. וחוץ מזה את יכולה להגיד לה שמאוד חשוב לך שיהיה לה טוב בגן, ואם אי פעם יהיה לה לא טוב, אז את כאן כדי לשמוע ולנסות לעזור לה. היא צריכה לדעת שאת משתפת פעולה איתה ולא היא המשתפי"ת שלך. יעל

למעלה