שאלה בנושא הפרת חוזה מצד הדייר

RONEN631

New member
שאלה בנושא הפרת חוזה מצד הדייר

שלום,
ברשותי דירה בהליך שיפוץ תמ"א 38 שאוטוטו מסתיים שמתגוררת דיירת גרושה פלוס 3 ילדים.
החוזה מסתיים ב 30 למרץ (עוד חודש וחצי).
לפני יומיים צלצלתי לדיירת כדי לגבות את דמי השכירות במזומן כמו שסוכם בנינו מידי חודש.
היא עדכנה אותי שהיא עוברת מהר למעון לנשים מוכות ולא תחזור לדירה ולא לקחה איתה את התכולה שלה.
ניסיתי להבין מה קורה והיא לא ענתה.
בינתיים לא שילמה שכירות וניתקה את הטלפון שלה .
מה עליי לעשות במקרה כזה?
תודה

מה צריך או מה כדאי?

כי אלה שתי שאלות נפרדות.
בכל מקרה, גם אם היא משקרת ולא עוברת למעון לנשים מוכות, יהיה קשה לך לאתר אותה כי הכוונה שלה להיעלם לך.
באופן רגיל צריך להפעיל ערבות שזו הערבות שלקחת, ערבות שטר חוב או ערבות בנקאית.
צריך לערב עורך דין ולפעול לחילוט הערבות בהתאם לסוג הערבות שלקחת.
בסופו של דבר הכדאיות היא שיקולי רווח והפסד.
מה כדאי? יכול להיות שלעשות את הפרוצדורה לחילוט הערבות יעלה לך יותר ממה שאת צפוי לקבל במידה ותפעל משפטית, אם זו ערבות שטר חוב, אוואל, להפעיל עורך דין לפנות לבית משפט וכו' יעלה לך כמה אלפי שקלים לפחות, לא כולל החלפת מנעול ותיקון הדירה לפי הצורך לשוכר הבא. תעשה את השיקולים שלך. אם הפרוצדורה תעלה יותר ממה שאתה צפוי לקבל והתיקונים בדירה מינוריים או יעלה בערך אותו הדבר, אני הייתי מוותרת על שכר דירה כי זה פשוט לא כדאי.

RONEN631

New member
תודה למגיבים,שאלה נוספת?

אין לי בעיה שהיא יצאה מהדירה .
השאלה שלי היא: מה אני עושה עם התכולה שלה בהנחה והיא נעלמה?
ואיך סוגר את החובות ,ארנונה חשמל מים?(הכל העברתי על שמה ).

היא לא השאירה ערבויות?

אני במקומך לא הייתי גובה את שכ"ד במצב כזה, אבל אם יש ערבויות הייתי סוגרת את החשבונות ככל שניתן. האם לקחת ממנה צ'קים פתוחים לטובת הרשויות?
(במידה ולא - ממליצה לך מאוד שלא לוותר על זה עם השוכרים הבאים).
&nbsp
הבעיה העיקרית ממה שנראה זה חשבון החשמל - מהארנונה והמים אפשר להסיר את השם שלה ולהחזיר לשם שלך, אבל חברת החשמל דורשת סגירת חוב לפני העברת שם.
&nbsp
אולי כדאי להתייעץ עם מחלקת הרווחה בעירך, גם לגבי הארנונה, ואולי יוכלו גם לייעץ לך לגבי מה ניתן לעשות עם התכולה של הדירה והרכוש של השוכרת.

RONEN631

New member
יש שטר חוב וחברה שלה ערבה

יש ברשותי שטר חוב שלה ושל חברה שלה הערבה שגם היא לא מוצאת אותה.
אין לה צ'קים.
זה בית בבניין שעובר תמ"א 38 השכירות גם ככה הייתה בחצי מהרגיל.
כל החשבונות ארנונה,מים,חשמל דאגתי להעביר על שמה בתחילת החוזה.
החוזה מסתיים בסוף מרץ והודעתי לה כבר מיזמן שאני מפנה אותה בסוף החוזה ומתחיל שיפוץ בדירה.
הבעיה היחידה שלי מה לעשות עם התכולה שלה?

קלייטון.ש

Well-known member
אני ממליץ לך לחכות לסוף מרץ

בין כה וכה אין לך מה לעשות עם הדירה עד אז. אולי הבעיות שלה יסתדרו והיא תחזור ותשלם לך ותיקח את התכולה.
בדברים האלה מקובל לחכות ולא לקבל החלטות בלתי הפיכות מיום ליום.

הגיוני שהחברה לא תמצא אותה

כשעוברים למקלט כזה מנתקים קשר לגמרי.
החברה יכולה לעזור עם תשלום החשבונות, לפחות לגבי חשבון החשמל - כאמור, יכולות להיות בעיות בנושא גם אם החשבון על שמה, כי אם קיים חוב לא יאשרו את העברת החשבון על שם מישהו אחר עד לסגירתו (אלא אם דברים השתנו לאחרונה), ואין סיבה שתספוג את העלות אם אפשר אחרת.
החברה לא תרצה לשמור לה על התכולה בינתיים? לפחות על החפצים האישיים או דברים שיכולים להיהרס בעקבות השיפוץ?

RONEN631

New member
הצלחתי לאתר אותה והיא לא מעוניינת בתכולה בכלל

היא לא תחזור לדירה.
מבחינתי עדיף מקרה כזה על דייר מתנחל שלא יוצא מהדירה.
לגבי חשבון החשמל אמרו לי שמוקד הטלפוני שהיא רכשה מונה חשמל בטעינה מראש ויש שם חוב ולא אמרו לי מה הפרוצדורה רק להגיע לקבלת קהל .
שוב אציין,כל החשבונות דגאתי להעביר על שמה.
האם זה לא פוטר את בעל הנכס מהחובות? אחרת למה כל התהליך של העברת בעלות לשוכר??

לגבי התכולה

אתה יכול להחליף מנעול ולהשאיר את התכולה שלה בדירה. להעביר חשבונות על שמך חזרה, כל רשות תשמח לעשות את זה.

הכוונה היא

שאם היא תרצה את התכולה היא תצטרך לשלם לך קודם. בסופו של דבר מקלט או לא מקלט, מוכה או לא מוכה, היא הייתה יכולה לשלם לך את מה שמגיע לך, או במינימום את החלק היחסי של מה שמגיע לך.

gal-or

New member
גם אני הייתי מוותרת על שכר הדירה.

דרך אגב, אם היא עברה למעון לנשים מוכות, אז ברור שינתקו לה.

למעלה