שאלה בנושא השארת/אי השארת אזרחות רוסית

שאלה בנושא השארת/אי השארת אזרחות רוסית

חברה שאימצה (לפני כ-13 שנים) ילדה מרוסיה, כמוני ואני חלוקות בדיעותנו בנושא זה, בעקבות מידע שנמסר לנו. לטענתה, לה נאמר כי בגיל 16 יכול מאומץ להחליט אם ברצונו להשאיר גם את אזרחותו הרוסית ואזי לפנות ולהודיע על כך, שאחרת יאבד אזרחות זו וכי אין מניעה שיוכל להמשיך להחזיק באזרחות זו בנוסף לישראלית. אני זוכרת שנאמר לי, כי בגיל 18 על בתי לבחור בין אזרחות רוסית לבין אחרת (ישראלית-במקרה שלנו), שכן לא תוכל, כבעלת אזרחות רוסית, להחזיק באזרחות נוספת. האם מישהו עבר תהליך זה או יודע מה אומר החוק הרוסי? בתודה מראש וסוף שבוע נעים לכולנו!

KallaGLP

New member
אני גם זוכרת כמוך שבגיל 18, אבל לדעתי היא לא צריכה לבחור

בין האזרחות הישראלית לרוסית. עד כמה שידוע לי, אפשר להמשיך להחזיק בשתיהן. אבל המידע הזה הוא ממזמן, צריך ליתר ביטחון לבדוק שוב.

אולה *

New member
עד גיל 18 אזרחות רוסית "נכפית" על המאומץ

בגיל 18 אפשר להתחיל בתהליך וויתור (אם רוצים), זה תהליך ארוך ולא פשוט. אין בעיה להמשיך ולהיות עם 2 דרכונים.

ראשית, תודה רבה. כלומר, בתי תהיה רשאית לאחר גיל 18 להמשיך

ולהחזיק באזרחות הרוסית, בנוסף ל-2 האזרחויות הנוספות שלה? וזה כמובן יחייב חידוש הדרכון שלא נעשה וכניסה לרוסיה ויציאה ממנה (אם תרצה "חיפוש שורשים" בעתיד) עם דרכון רוסי? האם ידוע אם צפויות בעיות למי שלא חידש דרכון רוסי (שתוקפו פג לפני שנים)? בתודה מראש

אולה *

New member
אין לי מושג

אנחנו ויתרנו על החידוש לאחר פעם אחת (הספיקה לי הגסות בשגרירות).
אישית, אני לא רואה שום יתרון בדרכון רוסי.

הבעיה היא, שאם תשאר גם עם אזרחות רוסית עליה להכנס לרוסיה

ולצאת ממנה עם דרכון רוסי. תודה אולה.

אולה *

New member
זו בדיוק סיבה טובה לוותר על האזרחות הרוסית

ולהכנס עם דרכון ישראלי. דעתי, כמובן.

אני מסכימה לגמרי בענין ויתור על האזרחות הרוסית. קצת מוטרדת

כשאמרת שהתהליך מורכב. האם אתם ויתרתם? אם אני זוכרת נכון, שירז (אני זוכרת נכון?) בגילה של אחייניתי, בערך (אחייניתי קרוב ל-19 אך אומצה ברומניה-בתה של האחת X, אם את זוכרת אותה).

אולה *

New member
שירז יותר צעירה

בת 16. אנחנו מתכוונים לטפל בעניין כשיגיע הזמן, בעזרת עו"ד.

למעלה