שאלה בנושא מפתח המוצר של מערכת ההפעלה (WIN10)

eyaln3468

Member
אני מנסה למצוא את מפתח המוצר של התקנת המערכת שכבר מותקנת על הלפטופ
אני מעוניין לצור ממנו דיסק הפעלה כדי להתקין אותו מחדש המדבקה שתחתית המכשיר כבר דהוייה ומקולפת, כך שאין אפשרות לראות מה כתוב בה
האם מפתח המוצר ומזהה המוצר (שמופיע במאפייני המערכת ) זה אותו הדבר?
ואם לא, מה הדרך למצוא את המפתח?

HelpSupport

Active member
אני מעוניין לצור ממנו דיסק הפעלה כדי להתקין אותו מחדש המדבקה שתחתית המכשיר כבר דהוייה ומקולפת, כך שאין אפשרות לראות מה כתוב בה

hagrisha61

New member
כמו שנאמר אין צורך להקליד מפתח מוצר-זה גם מה שרשום בהודעה של ההתקנה- מקלידים רק אם מתקינים בפעם הראשונה את הWINDOWS, בנוסף לפי דעתי תוכל למצוא התקנה דרך חברת המחשב שלך (DELL לדוגמה) תכנס לאתר של החברה, תירשם, ואז תחפש את ההתקנה של windows ו דרייברים למחשב שלך לפי SERIAL NOMBER או תן להם לזהות את המחשב שלך...

תנסה להתקין על מחשב אחר . אים יש לך עוד מחשב . ותקיש שם את המיספר . אולי חכמי הפורום יענו לך משהוא אחר

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
יש את הרשיון שצריך להיות. נא לצלם להדפיס ולשמור בצד פעם אחרת כי באמת המדבקה נשחקת...

עינייינית הרשיון של ווינדוס 10 נצרב פיזית במחשב..בלוח האם, אם מתקינים מחדש על אותו לוח..לא צריך להקליד את המספר הסידורי אלא בשלב הזה לדלג
ללחוץ אין לי מספר סידורי...ההתקנה תקלוט אותו מהלוח אם עצמו.

נתנו לך תוכנה...שיש לה אפשרות לזהות את הרשיון כפי שהוא מופיע במדבקה, ולא זה לא מה שרואים במאפניים זה שונה

כמו כן יש אפשרות ליצור קשר עם מיקרוסופט בתמיכה לצלם ולשלוח להם את מצב המדבקה או שהם ינפיקו רישויון חדש או יוציאו לך את הקיים.

אלה האפשרויות שאני מכיר...שוב בווינדוס 10 התקנה על אותו לוח אם ואותה חומרה, לא מצריכה את הקלדת הרשיון. אם הרשיון רק למחשב זה אין בעיה.

הצורך ברשיון הוא אם נאלצים להחליף לוח אם לפעמים צריך את הרשיון ולהקליד אותו. לכן מצד זה כדאי שיהיה אותו ביד.

HelpSupport

Active member
עינייינית הרשיון של ווינדוס 10 נצרב פיזית במחשב..בלוח האם
ממש לא מדוייק.
מספר הרשיון + פרטים מהמחשב, אינני יודע בדיוק מה מיקרוסופט שואבים מהמחשב, נרשמים במאגר המידע במיקרוסופט.
במחשבי מותג המכילים רישיון של מערכת ההפעלה מראש הקוד צרוב בביוס של לוח-האם.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אף אחד לא ממש יודע....איזה פרטים איזה חומרה בדיוק תמיד זה סיפור כמה ניתן לשדרג בלי לאבד את הרשיון...בכל מקרה אם החומרה לא משתנה הרעיון הוא שלא צריך את מספר הרשיון להתקנה מחודשת ...הצורך הוא להוכחת חוקיות ואם הוחלף לוח...זה הפשטות של הדברים, אני לא קניתי מחשב חברה, המחשב שלי מורכב...אבל זה אותו דבר...אם אני אתקין מחדש אני לא צריך להקליד מספר סידורי כלשהוא ..מוריד ווינדוס מתקין ..., יש לי איפוס מובנה וכל מה שיש בווינדוס. במחשב חברה כמו גם מחשב נייד יש לרוב מחיצת שחזור..שמחזירה גם את תוכנות היצרן שהם משלבים ..טובות או לא דיון אחר...ופה היחוד. לא נראה לי משהו שקשור להתקנה מחדש ..גם במחשב חברה בפועל או נייד אפשר לוותר על כל מחיצות היצרן להתקין נקי הכל..ובלי כל מה שהם מוסיפים..בהתקנה מחדש כזו אין צורך בהקלדת רישיון.

eyaln3468

Member
שאלה באשר ל"עינייינית הרשיון של ווינדוס 10 נצרב פיזית במחשב..בלוח האם"
האם יש דרך לקרוא את המידע הזה?

הקוד צרוב בביוס ?
אז איך זה שניתן לשדרג מערכת הפעלה של ניסע ?
CD-KEY חדש וזהו.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
של ניסע? לא הבנתי את זה...

אבל כן אם מיקרוסופט נותנת רשיון חדש הוא יקלט ויצרב בביוס במקום הקודם בווינדוס 10 רק ..מדובר. מפה כל עוד יש עידכונים וכו' מקבלים הכל..
כאמור אין צורך בגלל שזה מחוק לקנות חדש...גם אם ברשת בכמה ש"ח ( שזה לא מבטיח חוקיות ממילא )..כי אפשר פשוט להתקין מחדש ..והרשיון הנוכחי כבר קיים במערכת עצמה.
ושוב מה זה ניסע?

arseny92

Well-known member
מנהל
שאלה באשר ל"עינייינית הרשיון של ווינדוס 10 נצרב פיזית במחשב..בלוח האם"
האם יש דרך לקרוא את המידע הזה?
במקרה של התקנת SLP בלבד, כאשר קיימת צריבה ל-SLIC, קוראים ככה:
במסוף PowerShell עם הרשאות מנהל:
קוד:
(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey
או (כאשר אין PowerShell) :
קוד:
wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey
מקבלים כך את מפתח המוצר אשר צרוב ב-SLIC במידה ורק אם הרישוי המקורי אכן OEM : SLP או OEM : DM
ל-WMI יש גישת קריאה לאזור הזה בקושחא כאמור

במידה וההתקנה רגילה, מספיק ברוב המקרים לקרא מידע מרישום המערכת registry,
עם הרשאות ניהול מריצים קובץ BAT עם התוכן הבה (הדרך לקבל מידע באמצעים אשר מובנים בכל מערכת, כלומר זה פועל גם על Windows RT אשר נעול מהרצת כל דבר שאינו מובנה או שמקורו מחנות האפליקציות) :

אלא שבמקרה של Windows 10 על כל גרסאותיה תקבלו כך כתוצאה מפתח ברירת מחדל לסוג המערכת הרלוונטית, כי ההפעלה מתבצעת על ידי digital license מסונכרן לחשבון מיקרוסופט או למזהה מחשב (UUID), ולא על ידי מפתח product key קלאסי, הוא רק להתקנה הראשונית על החומרה

נערך לאחרונה ב:
למעלה