שאלה בנושא HISTORY, CASH וכדומה

השאלה מתייחסת למכשיר משולב: מודם ADSL, ראוטר ו-WIFI

האם היסטורית הגלישה שלי נשמרת: באיזה חלק של המכשיר: מודם, ראוטר, וויפי?
לכמה זמן היא נשמרת? ניתן לשלוט בכך?
האם הפסקת חשמל תביא למחיקתה? האם שינוי ספק אינטרנט יביא למחיקתה? האם לחיצה על כפתור הריסט תביא למחיקתה?
איזה מידע ניתן להפיק ממכשיר המודם-ראוטר על היסטורית הגלישה שלי (נניח שנתתי אותו לחבר)?
כיצד ניתן למחוק את היסטורית הגלישה שלי? כמו כן, שאלה הפוכה: כיצד ניתן לשמר את היסטורית הגלישה שלי ולדאוג לכך שלא תימחק (ואולי להוריד אותה למחשב שלי)?

תודה

דיברגנט חדש

Well-known member
נכתב ע"י דניאל2021:
האם היסטורית הגלישה שלי נשמרת: באיזה חלק של המכשיר: מודם, ראוטר, וויפי?
לכמה זמן היא נשמרת? ניתן לשלוט בכך?
היסטוריית הגלישה שלך נשמרת רק בדפדפן ואתה יכול להגדיר, כמה זמן היא תישמר וגם להחליט שלא תישמר כלל.
נכתב ע"י דניאל2021:
האם הפסקת חשמל תביא למחיקתה? האם שינוי ספק אינטרנט יביא למחיקתה? האם לחיצה על כפתור הריסט תביא למחיקתה?
איזה מידע ניתן להפיק ממכשיר המודם-ראוטר על היסטורית הגלישה שלי (נניח שנתתי אותו לחבר)?
לא
נכתב ע"י דניאל2021:
כיצד ניתן למחוק את היסטורית הגלישה שלי?
בכל דפדפן, המחיקה מתבצעת בצורה קצת שונה, אך דומה.
נכתב ע"י דניאל2021:
כמו כן, שאלה הפוכה: כיצד ניתן לשמר את היסטורית הגלישה שלי ולדאוג לכך שלא תימחק (ואולי להוריד אותה למחשב שלי)?
כן, ע"י העתקת הקבצים המתאימים.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
למחוק היסטוריה בכל דפדפן ללחוץ אחד אחרי השני בלי לשחרר את הקודמים...CTRL+ SHIFT+DEL בחלון שייפתח למחוק הכל בעיקרון מלבד סיסמאות אם אתה מאפשר שמירה של הדפדפן וכניסה כך...

נתב או מודם..לא שומרים מידע כלל לדעתי. אם היה ככה הייתה כבר סערה עולמית..מי כן גוגל בודאי זה מאפשר להם פרסומות מותאמות לחיפושים שלך...וכן כל מנוע חיפוש אחר...פייסבוק גם..אולי אתרים אחרים..אלה כן..הספקיות של האינטרנט אני בספק אם כן אין להם ממש שימוש בזה...

אפשר לעקוף ספקיות אם תרצה שלא ידעו לאן אתה גולש עם שירות VPN יש הרבה כאלה תוכל לעשות סקר שוק ולשלם( זה עלול להוריד מהירות גלישה)...יש דפדפנים שגם שומרים יותר על פרטיות פיירפוקס למשל ועוד...

אם תרצה יש חוסמי פרסומות שלא יעשו לך שטיפת מוח ..אני משתמש בזה לא סובל פרסומות והשפעות וכל הטירוף הזה...

תתקין אנטי וירוס אנטי מלוואר..וחומת אש שלא יחדרו לך למחשב...וזו חדירה לפרטיות...תעשה סיסמאות קשות יש תוכנות לזה או הדפפדנים מציעים היום סיסמאות קשות תחליף כל חודשיים בערך...

אותו דבר בפון טבלאט כל מכשיר שיש לך..

זה כל מה שעולה לי בראש בעיניין...או שתחיה בלי מחשב פון סלולארי טבלט כרטיס אשראי וכל מה שקשור לממוחשב...( כמעט בלתי אפשרי בימינו... )....:)

תודה על כל התגובות

אני אבהיר: אני יודע היטב איך מוחקים היסטורי, קאש וקוקיז בדפדפן, לא זה מה שמעניין אותי. אותי מעניין לדעת על המידע שנשמר במודם-ראוטר-וויפי. גם כי לעיתים אני מעביר מכשיר כזה למישהו אחר וגם מהסיבה שלעיתים אני מנסה לשחזר מידע אודות היסטורית הגלישה לאחר שכבר מחקתי דרך הדפדפן. לכן, זה התחום בו אני מתעניין כרגע.
מחיפוש שערכתי בגוגל נראה כי יש מודמים-ראוטרים שאוספים ושומרים מידע (הרבה קוראים לזה LOGׂׂ) אודות היסטורית הגלישה.
מכאן נובעות כל שאלותי כפי שהופיעו בהודעה הראשונה, אז אם יש למישהו ידע בדבר המידע שנאגר במודם-ראוטר-וויפי וכיצד ניתן לשלוט בו: מתי הוא נמחק ומתי לא? איך מוחקים? איך משחזרים או משמרים וכדומה אשמח לקבל פרטים.

תודה

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה על כל התגובות

אני אבהיר: אני יודע היטב איך מוחקים היסטורי, קאש וקוקיז בדפדפן, לא זה מה שמעניין אותי. אותי מעניין לדעת על המידע שנשמר במודם-ראוטר-וויפי. גם כי לעיתים אני מעביר מכשיר כזה למישהו אחר וגם מהסיבה שלעיתים אני מנסה לשחזר מידע אודות היסטורית הגלישה לאחר שכבר מחקתי דרך הדפדפן. לכן, זה התחום בו אני מתעניין כרגע.
מחיפוש שערכתי בגוגל נראה כי יש מודמים-ראוטרים שאוספים ושומרים מידע (הרבה קוראים לזה LOGׂׂ) אודות היסטורית הגלישה.
מכאן נובעות כל שאלותי כפי שהופיעו בהודעה הראשונה, אז אם יש למישהו ידע בדבר המידע שנאגר במודם-ראוטר-וויפי וכיצד ניתן לשלוט בו: מתי הוא נמחק ומתי לא? איך מוחקים? איך משחזרים או משמרים וכדומה אשמח לקבל פרטים.

תודה
איני מכיר דבר כזה...אני כן יודע שיש תיאוריות קונספירציה לא מעטות ..וסיפורים שלא היו ולא נבראו...אני מציע שתביא מקורות ונבחן אותם...מי אומר איפה אומרים שיש נתבים ששומרים לוגים שעשויים להוציא אותם ולהשתמש בהם..איפה זה קיים פיזית - תוכנתית בנתב או מודם...
ושוב הפיתרון האולטימטיבי זה כמו שעושים עם דיסקים למינהם..משמידים אותם פיזית עד היסוד שאי אפשר לדלות מהם כלום..אבל מצד שני אם אתה על אלחוטי...כל עוד אתה משתמש מישהו יכול פשוט לקחת את המידע מן האוויר כי הוא משודר שם..לשייך אותו אלייך ולשמור אותו..כלומר מה שלא תעשה לעולם לא תאבטח ממש את המידע...תגיד כבל? גם משם יש דליפת מידע לאוויר שוב עם ציוד מתאים יכולים לקבל עלייך כל מה שאתה עושה...כמובן גם להתחבר פיזית..וגם כל סיסמא שתוכל לשים בנתב מודם פריצה..בסופו של דבר...

אבל עכשיו חובת ההוכחה על נתבים מודמים ששומרים LOG עלייך..... אני אחדד שיודעים לאן גלשת איפה גלשת ושומרים את המידע הזה...יש מידעים טכניים כאלה ואחרים ואם עשית רשימה לבנה שחורה אלה דברים שאיפוס ימחק ...לכאורה כי כמו כל דבר ממוחשב כלום לא נמחק אלא ניתן לכתוב עליו שוב..ואפשר לדלות את עמידע עם כלים נכונים..כאמור רק השמדה טוטאלית ( ואם אתה מאמין בשיטות מחיקה בדרג צבאי וכו' אז זה גם...לא נראה לי שאפשר בדרך פשוטה ליישם על נתב מודם את זה)...

לא מצאתי מידע שנשמר איפה גלשת תביא אחרת נבחן..

נערך לאחרונה ב:
איני מכיר דבר כזה...אני כן יודע שיש תיאוריות קונספירציה לא מעטות ..וסיפורים שלא היו ולא נבראו...אני מציע שתביא מקורות ונבחן אותם...מי אומר איפה אומרים שיש נתבים ששומרים לוגים שעשויים להוציא אותם ולהשתמש בהם..איפה זה קיים פיזית - תוכנתית בנתב או מודם...
ושוב הפיתרון האולטימטיבי זה כמו שעושים עם דיסקים למינהם..משמידים אותם פיזית עד היסוד שאי אפשר לדלות מהם כלום..אבל מצד שני אם אתה על אלחוטי...כל עוד אתה משתמש מישהו יכול פשוט לקחת את המידע מן האוויר כי הוא משודר שם..לשייך אותו אלייך ולשמור אותו..כלומר מה שלא תעשה לעולם לא תאבטח ממש את המידע...תגיד כבל? גם משם יש דליפת מידע לאוויר שוב עם ציוד מתאים יכולים לקבל עלייך כל מה שאתה עושה...כמובן גם להתחבר פיזית..וגם כל סיסמא שתוכל לשים בנתב מודם פריצה..בסופו של דבר...

אבל עכשיו חובת ההוכחה על נתבים מודמים ששומרים LOG עלייך.....
תודה על התגובה
אני לא חושש מכל התרחישים שהצגת, לא חושב שמישהו רוצה לעקוב אחריי. אבל כפי שכבר ציינתי לעיתים אני נותן/מלווה מכשיר כזה למישהו ולכן אני הנושא מעסיק אותי. בנוסך, קרה כבר שרציתי לבדוק את היסטורית הגלישה אחורה לאחר שביצעתי מחיקה דרך הדפדפן.
עשיתי חיפוש פשוט בגוגל, ואתה מוזמן לנסות גם כן:
Do routers keep history?
מתוצאות החיפוש עולה שמידע כלשהו אכן נשמר במודם או בראוטר (שיכול להיות גם קווי) או בוויפי ולכן אני מנסה כרגע להבין יותר בנושא.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה על התגובה
אני לא חושש מכל התרחישים שהצגת, לא חושב שמישהו רוצה לעקוב אחריי. אבל כפי שכבר ציינתי לעיתים אני נותן/מלווה מכשיר כזה למישהו ולכן אני הנושא מעסיק אותי. בנוסך, קרה כבר שרציתי לבדוק את היסטורית הגלישה אחורה לאחר שביצעתי מחיקה דרך הדפדפן.
עשיתי חיפוש פשוט בגוגל, ואתה מוזמן לנסות גם כן:
Do routers keep history?
מתוצאות החיפוש עולה שמידע כלשהו אכן נשמר במודם או בראוטר (שיכול להיות גם קווי) או בוויפי ולכן אני מנסה כרגע להבין יותר בנושא.
טוב ממה שאני רואה אתה אמור להפעיל בעצמך ברוב הגדול שהנתבים מודמים את האופציה לשמור לוגים...אז אל תפעיל פשוט. אם אתה לא נכנס ולא מפעיל זה לא אמור להיות..וגם אם כן ..אז מה שאני אמרתי מהתחלה תקף אל תיתן ראוטר שלך לאחרים מי משאיל ראוטר? ...אתה חושש ממש קנה ראוטר זול שיהיה להשאיל להם..ואל תשתמש בו מקסימום רק המידע שלהם יהיה שם.. חוץ מזה אני גם ממשיך וקורא והרבה אומרים שלא נשמר מידע ממשי על הגלישה פיזית מעשית אין זיכרון מספק לראוטר נשמר מידע על החיבור בעיקר לצורך הבנת בעיה אם יש...כלומר לפי מה שאני קורא אין באמת חשש ממשי שדרך הראוטר שלך מישהו ידע מה עשית אם לא הפעלת בעצמך את הפונקציה...לא מצאתי דרך למחוק את הקובץ ...אם תחפור ממש אולי תמצא מישהו עם ידע טכני מלא איך לעשות את זה אבל זה יהיה חייב להיות בנתב המדוייק שלך כל נתב שונה מעט בחומרה תוכנה..וגם אולי זה לא חוקי אם אתה משכיר נתב מחברה..
בכל מקרה ממה שאני מבין אין מה לחשוש מזה..אין שם יכולת למידע ממשי ..

טוב ממה שאני רואה אתה אמור להפעיל בעצמך ברוב הגדול שהנתבים מודמים את האופציה לשמור לוגים...אז אל תפעיל פשוט. אם אתה לא נכנס ולא מפעיל זה לא אמור להיות..וגם אם כן ..אז מה שאני אמרתי מהתחלה תקף אל תיתן ראוטר שלך לאחרים מי משאיל ראוטר? ...אתה חושש ממש קנה ראוטר זול שיהיה להשאיל להם..ואל תשתמש בו מקסימום רק המידע שלהם יהיה שם.. חוץ מזה אני גם ממשיך וקורא והרבה אומרים שלא נשמר מידע ממשי על הגלישה פיזית מעשית אין זיכרון מספק לראוטר נשמר מידע על החיבור בעיקר לצורך הבנת בעיה אם יש...כלומר לפי מה שאני קורא אין באמת חשש ממשי שדרך הראוטר שלך מישהו ידע מה עשית אם לא הפעלת בעצמך את הפונקציה...לא מצאתי דרך למחוק את הקובץ ...אם תחפור ממש אולי תמצא מישהו עם ידע טכני מלא איך לעשות את זה אבל זה יהיה חייב להיות בנתב המדוייק שלך כל נתב שונה מעט בחומרה תוכנה..וגם אולי זה לא חוקי אם אתה משכיר נתב מחברה..
בכל מקרה ממה שאני מבין אין מה לחשוש מזה..אין שם יכולת למידע ממשי ..
תודה על התגובה
חפרתי קצת בתוככי המודם-ראוטר (ציוד פרטי שלי) ואכן הגעתי לאותו רישום לוג, כרגע אני מנסה קצת לחפור ולהבין יותר מה המידע שיש שם, באילו נסיבות הוא נמחק או לא וכיצד ניתן דווקא לשמר אותו כשזקוקים לכך. עושה קצת ניסויים, על פניו לא מצאתי משהו שנראה כמו CASHE. אני אנסה ללמוד יותר. שוב, תודה על התגובה

arseny92

Well-known member
מנהל
תודה על כל התגובות

תודה

אין צורך לכתוב מספר פעמים בפורומים שונים, מספיק בפורום רלוונטי בלבד

למעלה