שאלה בנושא HISTORY, CASH וכדומה

השאלה מתייחסת למכשיר משולב: מודם ADSL, ראוטר ו-WIFI

האם היסטורית הגלישה שלי נשמרת: באיזה חלק של המכשיר: מודם, ראוטר, וויפי?
לכמה זמן היא נשמרת? ניתן לשלוט בכך?
האם הפסקת חשמל תביא למחיקתה? האם שינוי ספק אינטרנט יביא למחיקתה? האם לחיצה על כפתור הריסט תביא למחיקתה?
איזה מידע ניתן להפיק ממכשיר המודם-ראוטר על היסטורית הגלישה שלי (נניח שנתתי אותו לחבר)?
כיצד ניתן למחוק את היסטורית הגלישה שלי? כמו כן, שאלה הפוכה: כיצד ניתן לשמר את היסטורית הגלישה שלי ולדאוג לכך שלא תימחק (ואולי להוריד אותה למחשב שלי)?

תודה

תודה על התגובה

אני אבהיר: אני יודע היטב איך מוחקים היסטורי, קאש וקוקיז בדפדפן, לא זה מה שמעניין אותי. אותי מעניין לדעת על המידע שנשמר במודם-ראוטר-וויפי. גם כי לעיתים אני מעביר מכשיר כזה למישהו אחר וגם מהסיבה שלעיתים אני מנסה לשחזר מידע אודות היסטורית הגלישה לאחר שכבר מחקתי דרך הדפדפן. לכן, זה התחום בו אני מתעניין כרגע.
מחיפוש שערכתי בגוגל נראה כי יש מודמים-ראוטרים שאוספים ושומרים מידע (הרבה קוראים לזה LOGׂׂ) אודות היסטורית הגלישה.
מכאן נובעות כל שאלותי כפי שהופיעו בהודעה הראשונה, אז אם יש למישהו ידע בדבר המידע שנאגר במודם-ראוטר-וויפי וכיצד ניתן לשלוט בו: מתי הוא נמחק ומתי לא? איך מוחקים? איך משחזרים או משמרים וכדומה אשמח לקבל פרטים.

תודה

arseny92

Well-known member
מנהל
כי יש מודמים-ראוטרים שאוספים ושומרים מידע (הרבה קוראים לזה LOGׂׂ)
המידע הזה בד"כ נמצא לזמן מוגבל בזיכרון RAM של המכשיר ולא נשמר עם ניתוק חשמל כלל. עם זאת, בד"כ אין במידע הזה מספיק נתונים לשחזור משאבי רשת מאחר ובד"כ זה רישום חיבור לממשק הניהול של המכשיר ו/או רישום חיבור אלחוט בתעבורת L2 בלבד (MAC ו-BSSID)

מנגד, בקושחא מתואמת אישית כגון OpenWrt ניתן ליישם שמירה של כל מה שעובר במכשיר, אך בד"כ אין בזה צורך ואם בכל זאת עושים זאת, אז רצוי שלמכשיר תהיה כניסת USB ולשמור יומנים כאלו אל מדיה חיצונית עקב אי ספיקת מקום אכסון פנימי. איך למצוא משאבים רלוונטיים בכל המידע הנאסף, זו כבר שאלה אחרת ותלויה באופן שבו אוספים ושומרים את המידע

ואגב, קאש זה cache (מטמון) ולא cash (כסף מזומן)

המידע הזה בד"כ נמצא לזמן מוגבל בזיכרון RAM של המכשיר ולא נשמר עם ניתוק חשמל כלל. עם זאת, בד"כ אין במידע הזה מספיק נתונים לשחזור משאבי רשת מאחר ובד"כ זה רישום חיבור לממשק הניהול של המכשיר ו/או רישום חיבור אלחוט בתעבורת L2 בלבד (MAC ו-BSSID)

מנגד, בקושחא מתואמת אישית כגון OpenWrt ניתן ליישם שמירה של כל מה שעובר במכשיר, אך בד"כ אין בזה צורך ואם בכל זאת עושים זאת, אז רצוי שלמכשיר תהיה כניסת USB ולשמור יומנים כאלו אל מדיה חיצונית עקב אי ספיקת מקום אכסון פנימי. איך למצוא משאבים רלוונטיים בכל המידע הנאסף, זו כבר שאלה אחרת ותלויה באופן שבו אוספים ושומרים את המידע

ואגב, קאש זה cache (מטמון) ולא cash (כסף מזומן)
תודה על התגובה
עדיין מנסה להבין את כל מה שרשמת כאן, אני צריך לקרוא עוד על הנושא. אם הבנתי טוב אז השורה האחרונה היא שבמודם ראוטר אלחוטי סטנדרטי (TP-LINKׂ) למכשיר יש יכולת מוגבלת לשמור מידע אחורה בזמן (ממקום אחר הבנתי שמדובר בימים בודדים בלבד) ובנוסף כל המידע נמחק בכל פעם שיש ניתוק מהחשמל. שוב, תודה על התגובה

cheif

Member
מנהל
אם אתה רוצה להיות בטוח שלא נשאר שום זכר על הנתב, אתה יכול - לפני שאתה מנתק אותו מהחשמל - לעשות לו RESET. זה ימחוק את כל ההגדרות האישיות שלך מהנתב ועל הדרך גם את הלוג שאולי נשמר בו.

למעלה