שאלה בקשר לבגרות תנ"ך דתי שי יב (2212)

פרסי555

New member
שאלה בקשר לבגרות תנ"ך דתי שי יב (2212)

ב"ה ואי אני מקווה שהגעתי למקום הנכון..... ככה. אני בוגר שמשלים את 2 היחידות של תנ"ך דתי שעושים בי"ב 002212, ספרים בראשית, דברים, יהושוע, שופתים, וכו וכו. בקיצור, משהו לא ברור לי. לפי מה שהיה זכור לי משנה שעברה שלמדתי (ולמדתי המוווון לבגרות הזאת, לא ניגשתי בגלל סיבות מפגרות) היא שיש רשימה קבועה של כל הפרקים לכל ספר, ואז שנותנים מיקוד זה כאילו מצמצם מתוך הרשימה שכבר ניתנה, שישנה. ואז חפרתי לי בחומרי הלימוד והשגתי את הרשימה. מה שבסוגריים בספרים דברים ובראשית זה לא פרשנות נבחרת, סבבה, גם הבנתי. ואז נתקלתי בבעיה הממש קשה. שראיתי את המיקוד של השנה, פתאום גיליתי שיש שם כל מיני פרקים שכביכול ירדו, אבל לפי הרשימה- לא היו אמורים להיות שם מלכתחילה!! לדוגמה: ברשימה שלי של תהילים מצויינים פרקים עב, עג, עד, עט וכו (משם הפרקים רק מתקדמים ולא יורדים), ומשום מה במיקוד כתוב שפרק א' גם ירד, והוא לא היה שם בכלל!! גם פרק יא' ירד ולא היה שם. ותהילים זה לא הספר היחיד! לדוגמה, ברשימה שלי אין בכלל קהלת!! 2 סברות שהעלתי לי היא 1 שבית הספר שלי הוציא רשימה משל עצמו של מה שהוא מחליט ללמד כי אי אפשר פשוט להקיף את כל החומר הזה, מה שנשמע לי די הגיוני כי זכרתי שהמורה דיבר איתנו על ספרים שלא נלמד, ושפשוט לא נבחר שאלות מהספרים שלא נלמד בבגרות. זה ענה לי לי ספרים שלא היו ברשימה בכלל. אבל לא הגיוני (ככה חשבתי לי) שהוא הוריד פרקים לטעמו מספרים מסויימים, אז האפשרות השניה שעלתה לי היא שגם הרשימה הזאת, כמו המיקוד, משתנה משנה לשנה, אך הספרים נשארים. גם עלו לי כמה בעיות, כי לדוגמה פרשנות נבחרת היא תמיד אותו הדבר, וכל מיני. בקיצור, הבעיה המרכזית שלי היא שהמיקוד בתנ"ך ניתן על פרקים שלא נלמדים. אז לא הבנתי מה הפרקים שאני |דגש|כן צריך ללמוד. בקיצור, בטוח שפספסתי משהו. אם למישהו יש את המידע שחסר לי לפאזל ההזוי הזה, או אפילו יכול לכתוב לי בפשטות מה צריך ללמוד לבגרות, אני נורא אשמח! אם זה לא המקום הנכון, פשוט תנסו להפנות אותי למקוש הנכון, אולי יש פורום לומדי בגרות או הכנת שיעורי בית או משהו.. בתודה מראש-נדב.

למעלה