שאלה בקשר לכובע גרב לחייל :

לואיזה7

New member
שאלה בקשר לכובע גרב לחייל :

בחיפושיי אחר הוראות עבור כובע גרב לחייל, מצאתי 3 גרסאות.
אני מצרפת קובץ ובו הגרסאות השונות.

השאלות שלי למי שסרגה כובע גרב ולכל מי שמתמצאת -

א ) האם להעלות 96 עיניים או ע"פ הגרסה האחרת - 102 עיניים ?
( דרך אגב סרגתי לו כובע רגיל והעליתי 96 עיניים - האם גם בכובע גרב זה יהיה מספיק 96 עיניים או שזה צריך להיות יותר גדול ?)

ב ) ע"פ שתי גרסאות - בגובה מסויים סוגרים 30 עיניים ומעלים אותן שוב בשורה שלאחר מכן, ואילו בגרסה אחרת לאחר שסוגרים 30 עיניים אמצעיות,
ממשיכים לסרוג 4 ס"מ נוספים ורק אח"כ מעלים שוב את העיניים שסגרנו. איזו גרסה תביא לתוצאה טובה ונוחה יותר לחייל -
האם שורה לאחר שסגרתי את העיניים האמצעיות להעלות אותן שוב, או רק לאחר סריגה של 4 ס"מ נוספים של שני החלקים הצדדיים להעלות בחזרה את העיניים שסגרתי ?

ג) בגרסה אחת נאמר לסגור את העיניים האמצעיות לאחר שסורגים 23- 24 ס"מ, בגרסה אחרת נאמר לסגור את העיניים האמצעיות לאחר סורגים 28 ס"מ
ובגרסה אחרת נאמר לסגור את העיניים האמצעיות לאחר שסורגים 30 ס"מ.
אז מה נכון יותר ? לאחר כמה ס"מ של סריגה כדאי לסגור את העיניים האמצעיות ?

מקווה שלא בלבלתי אתכן יותר מדי עם כל האפשרויות.

החוט מוכן - המסרגות מוכנות - מחכה לתשובות על שאלותיי אלה על מנת להתחיל לסרוג את כובע הגרב .

תודה מראש למשיבות.

לואיזה שלום אני מעלה 96 עינים זה מספיק לגודל

של כובע ומורידה בגובה 27 כל הזמן בשלישיות בצד הימני של העבודה ובצד השמאלי שורה שמאל עד שיש לי מעט מאד עינים אוספת את מה שנשאר לעיגול קטן ומרכזת וסוגרת .

לואיזה7

New member
לאמא הסורגת, ראשית תודה על תשובתך , אך

לא הבנתי למה את מתכוונת במילים : "ומורידה ..........כל הזמן בשלישיות בצד הימני של העבודה ובצד השמאלי שורה שמאל "

מה הכוונה "מורידה כל הזמן בשלישיות" ?

את מתייחסת בתשובתך לכובע רגיל או לכובע גרב ? השאלות שלי הן לגבי כובע גרב.

חסר לי תשובות לגבי השאלות האחרות ששאלתי. האם להחזיר את 30 העיניים הנוספות שהורדתי לצורך פֶּתַח - מיד בשורה הבאה או לאחר 4 ס"מ נוספים של סריגה של שני החלקים הצדדיים ?

אשמח לקבל תשובות ממך או מכל אחת אחרת.
תודה.

לואיזה7

New member
תודה. יש לי ההוראות האלה.

בקובץ שצירפתי , יש גם את ההוראות האלה.

בגלל שראיתי שלושה סוגים של הוראות, שמעט שונות זו מזו , שאלתי את השאלות הנ"ל , כדי לדעת לפי איזה הוראות כדאי לסרוג.

בכל אופן, תודה על תשובתך, שבוע טוב ובריאות טובה !

recordion

New member
סרגתי כאלו רק פעמיים

ולכן אולי לא אוכל להשיב על הכל
מספר עיניים - תלוי בצמר, במסרגות ובצפיפות הסריגה. אבל אם סרגת מצמר כזה כובע רגיל בשתי מסרגות, אז אותו מספר עיניים ינצח.
לגבי הפתח - אני הורדתי בשורה אחת והעליתי בשורה הבאה. עשיתי פתח מספיק גדול (בערך רבע מהעיניים של סיבוב שלם) כדי שיהיה נוח (והיה נוח).
לגבי מידות - הכי פשוט לקחת כובע רגיל מאותו סוג צמר, לחשב את החלק שמעל לפתח בגודל של כובע רגיל בלי הקיפול (אצלי לפחות תמיד יש קיפול), וגובה דומה לסרוג מתחת לפתח העיניים. זאת אומרת שרם יש לך מידות רגילות של כובע ויש בו קיפול, לכובע גרב הגובה הכולל יהיה פעמיים הרגיל למעט הקיפול.

אני מבינה שאלו לא הוראות מדויקות, אבל ככה אני - מתקשה לסרוג בדיוק לפי הוראות וצריכה תמיד לקחת חלק פעיל בתכנון הגזרה והמידות.

לואיזה7

New member
תודה רבה לך !

קיבלתי תשובות לרוב השאלות - ועכשיו עם הוראות כתובות שיש לי יחד עם התשובות שלך - יש לי תמונה ברורה יותר,
ואני מרגישה שאני יכולה להתחיל לסרוג.

תודה !

למעלה