שאלה בקשר לZEFFIX

yoni1977

New member
שאלה בקשר לZEFFIX

פרופ' אורן שלום רב לאחר ביופסיית כבד וגסטרונולוגיה הומלץ לי לקחת כד' ZEFFIX תוצאות הביופסייה הם: אבחנה פתולוגית: liver biopsy: -consistent whit chronic hepatitis b with no significant inflammatory activity and with mild (portal and focal septal) fibrosis. -see description ממצאים מיקרוסקופים: רקמת כבד עם מבנה שמור. הרווחים הפוטלים מעט מורחבים, ללא תסנין דלקתי משמעותי, אך עם מעט פיברוזיס ועם שגשוג קל של צינוריות מרה. בפראנכימה אין לראות שינוי שומני או סימני דלקת. בחתך לצביעת PAS+D לא נמצאו גלובולים של ALPAH-ANTITRYPSIN אך ניתן לראות מחיצה המחברת בין שני רווחים פרוטלים. צביעות לקולגן מדגימות פיברוזיס עם רמז של מחיצה במוקד אחד. צביעת ברזל שלילית. הצביעה ל- HBSAG חיובית. 1.השאלה שלי היא מה הם הכד' הנ"ל? 2.מה הסיכונים בלקיחתם? 3.האם ישנו תיעוד רפואי על כך שהנשאות נבלמה/התבטלה בעקבות לקיחת תרופה זו? 4.האם תוכל להסביר לי במילים פשוטות מה נכתב לי בתוצאות הביופסייה

זפיקס=למיבודין

זפיקס הינה תרופה הניתנת על מנת לעצור חלוקת והתרבות וירוס ההפטיטיס B אין תופעת לואי משמעותית אך קיימות 2 בעיות עקרוניות: עם השימוש נוצרות מוטציות של הוירוס העמידות לתרופה ובהפסקת השימוש בתרופה תיתכן החמרת המחלה. למרות זאת, הטיפול מומלץ בנוכחות הפרעה בתפקודי כבד בדם ונוכחות DNA או אנטיגן הנקרא E של הוירוס. הביופסיה מראה כבד שמור עם דרגה קלה של הצטלקות שאם תלך ותחמיר תגרום לשחמת הכבד בהצלחה

yoni1977

New member
נאמר לי שאני נשא גם של D

האם ישנה השפעה של הZEFFIX על D האם זאת אומרת שמומלץ לי להשתמש בתרופה? או אולי כדאי להשאיר זאת כך ?

למעלה