שאלה בשביל שכן שלי כבר 4 פעמים בהפרש כל מספר ימים מתפוצצת לו הצנרת בין הדוד לקולט

אוקי אז ככה לשכן שלי יש דוד שמש 120 ליטר של חברת ראנד כבר הרבה שנים ולאחרונה בהפרש של מספר ימים בין לבין הצנרת בין המיכל של הדוד השמש לקולט מתפוצצת והוא כבר מיואש ולכן אני שואל בשבילו מה יכולה להיות הסיבה שכל כמה זמן מתפוצצת הצנרת בין המיכל של הדוד לקולט השמש יש לציין שהוא כבר החליף מספר צנרות וזה ממשיך ככה

אני אשמח מאוד שתרשמו פה ואני אעביר לו אני פשוט מנסה לסייע לאותו שכן

רשר

Well-known member
מנהל
אוקי אז ככה לשכן שלי יש דוד שמש 120 ליטר של חברת ראנד כבר הרבה שנים ולאחרונה בהפרש של מספר ימים בין לבין הצנרת בין המיכל של הדוד השמש לקולט מתפוצצת והוא כבר מיואש ולכן אני שואל בשבילו מה יכולה להיות הסיבה שכל כמה זמן מתפוצצת הצנרת בין המיכל של הדוד לקולט השמש יש לציין שהוא כבר החליף מספר צנרות וזה ממשיך ככה

אני אשמח מאוד שתרשמו פה ואני אעביר לו אני פשוט מנסה לסייע לאותו שכן
שאלות - צנרת מאיזה סוג, מי התקין, האם זהה למקור???
הסיבות לתופעה הנן צנרת לא מתאימה לחום וללחץ הקימים שם, וכמובן לחץ וחום יותר בגלל סתימות אבנית בקולט סאת ניתן לבדוק בקלות ע"י נגיע בצינור ותחושת נפרש החום בין הצינורות שנכנסים ויוצאים מהקולט - הפרש גבוה מאוד מעיד על זרימה איטית מדי ולכן חום גבוה המעיד על סתימה,

רוני1955

Active member
הקולט סתום, או שאחד החיבורים שלו סתום.
הסבר: בימים האחרונים יש שמש, והמים בקולט מתחממים. כשיש סתימה, המים לא זורמים, ולא מעבירים את החום לדוד. המים מגיעים לטמפרטורה גבוהה, צינור הפלסטיק מרכך, ולחץ המים מפוצץ אותו. בדרך כלל זה נראה כאילו מישהו ירה כדור מתוך הצינור החוצה.

הקולט סתום, או שאחד החיבורים שלו סתום.
הסבר: בימים האחרונים יש שמש, והמים בקולט מתחממים. כשיש סתימה, המים לא זורמים, ולא מעבירים את החום לדוד. המים מגיעים לטמפרטורה גבוהה, צינור הפלסטיק מרכך, ולחץ המים מפוצץ אותו. בדרך כלל זה נראה כאילו מישהו ירה כדור מתוך הצינור החוצה.
תודה רבה אני אמסור לו את מה שכתבת

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בד"כ הסתימות העיקריות הן בחיבור העליון בדוד, בצינור מהקולט לדוד. לפרק את החיבור ולבדוק מה קורה במחבר ובצינור המתכת של הדוד.

למעלה