שאלה: האם זה אפשרי להכנס להריון

a s p e c t

New member
שאלה: האם זה אפשרי להכנס להריון

והאם זה מומלץ בגיל 32 ומעלה? האם יש בזה סיכונים? אומרים שעד גיל 30 זה סביר ובטוח האם זה נכון? שאולי בגלל זה כל הנשים ממהרות להתחתן עד גיל 30 , אולי זו הסיבה? אשמח לקבל תשובה מפורטת .

סופיקל

New member
זה מאוד אפשרי

להכנס להריון מעל גיל 32. הטענה היא שאישה היא בשיא פוריותה עד גיל 35 ואז מתחילה ה"נפילה" בסיכוייה להכנס להריון. יש ירידה ביכולת בין הגילאים 35 עד 40 ומגיל 40 יש ירידה ממש דרמטית ויש נשים רבות שלא מצליחות להכנס להריון מעל גיל 40. רבות מאלה שכן מצליחות, נערות בטיפולי הפריה לפעמים ממושכים. ולשאלתך- האם מומלץ? זה כבר עניין אישי. מאיזו בחינה מומלץ? מבחינה בריאותית? כלכלית? חברתית? אני בהריון הראשון שלי (עם תאומות)- ועומדת להיות בת 45 תוך קצת למעלה מחודש. מבחינה בריאותית- ההריון שלי תקין לחלוטין- טפו טפו...- כלכלית- אכן אני מודאגת- וחברתית? ובכן, לכן הפורום הזה, אני סבורה. חלק גדול מחברותי ילדו מעבר לגיל 32 והן אמהות מקסימות. כך שלא לגמרי ברורה לי השאלה. השאלה המענינת יותר היא- אם הגעת לגיל 32 ואין לך ילדים- האם את בכלל רוצה ילדים. וזה ממש לא חובה. אם כן, אני לא רואה מניעה. מקווה שהצלחתי לענות לך. יום טוב סופי

טילי2

New member
סופיקל, איזה תשובה נהדרת! אני חושבת

שהצלחת לקלוע לתמצית של מחשבותי לגבי הבאת ילדים בגיל מאוחר. זו אינה המלצה! מה שטוב לאחת לא טוב לשניה. הנסיבות שהובילו כל אחת או זוג להבאת ילד בגיל מאוחר הן שונות ולעיתים אף משונות. זה נפלא להיות אמא, חויה שחבל לפספס, אבל באמת לא חיבים. זה שהטכנולוגיה לעשיית ילדים בגיל מבוגר קימת, זה לא אומר שהיא צריכה להיות מנוצלת באופן כל כך גורף כמו שזה נעשה בארץ. בחו"ל מחירי הטיפולים כל כך יקרים שאנשים רבים 'נאלצים' לותר על הבאת ילדים בגיל מבוגר. זה אולי נשמע לא פר שאני דווקא שזכיתי ללדת שלושה ילדים אחרי גיל 40 מעלה את ההבט הזה, אבל המחירים שזה לוקח ויקח ממני ומילדי הם יקרים ולא נלקחים בחשבון שעסוקים בתהליך של עשית הילדים. אולי זה לא צריך להוות שיקול, אז הנה עוד נקודה מה השוני ביננו ובין הורים צעירים. דברים שלא צריכים להלקח בחשבון שאתה מביא ילדים לעולם בגיל עשרים שלושים, הופכים להיות מאוד משמעותיים בהורות מאוחרת.

דש1דש

New member
מה שאומרים זה

שסטטיסטית מגיל 35 הפוריות יורדת והסיכון לילד עם בעיות גנטיות עולה. זה לא אומר שלא יהיו למישהי ספציפית בעיות להכנס להריון או ילד פגוע חס וחלילה בגיל 25 או שמישהי בת 40 לא תכנס להריון (נכנסתי בשלהי שנת 39 שלי להריון בחודש הראשון שניסיתי להרות וההריונות שלי קלילים. מה זה אומר? שלי אישית יש מזל... זה הכל
)

למעלה