שאלה - האם מותר או לא

galitgali1

New member
שאלה - האם מותר או לא

בעקבות מעבר דירה, הבן שלי התחיל ללמוד השנה בכיתה חדשה [ט'] שם יש גם ילדים וילדות חדשים - הוא השתלב נהדר איתם, מדובר בילד רגוע, מקסים עצמאי ובוגר. בכיתה מצפים מהם שהם יתנהגו כבוגרים אך המורים שוכחים שהם מתנהגים אליהם כתינוקות, במיוחד המורה וזה מבאס מאוד - אין לי כוח כבר להעיר. לפני כמה ימים השעו אותו כי ביקשו ממנו ומעוד כמה ילדים להוריד את הכובעים [שלטענת המורה מסתירים ללמידה [מדובר בקובעי קסקט כנראה ] הבן אמר שלא הסכים להוריד כי זה היה לו קר וכך זה גרר ויכוח עם המורה והתחצפות לטענתה, כדי לגרום לבן שלי להתחצף צריך באמת לעבור גבול כי הוא ילד יחסית אדיש ויודע לכבד ולא לענות - מפה לשם לא אכנס לפרטים השעו אותו ליום אחד - וזה נראה לי משום מה מתנה לילדה, כי בינינו מה רע לו להשאר בבית? דבר שני המחנכת מבקשת ממנו להמתין לה כעונש לאחר הלימודים ליד חדר המורים, הילד ממתין כחצי שעה המורה לא מגיעה - לטענתו ראה אותה מדברת עם מורה אחרת, אחרי חצי שעה אמר שהוא עייף ורעב והלך הביתה - מי לא בסדר כאן? דבר שלישי - הוא נבחר על ידי חבריו לכיתה למועמדים למועצת התלמידים והמורה ביקשה ממנו להכין נאום למה כדאי לבחור בו והוא אמר לי שהוא התבייש ועד שקיבלתי אומץ, כך לדבריו המורה החליטה בגלל איזה ויכוח שאני לא אבחר ופסלה אותי - כל כך מבאסת אותי הגישה הזו - הילד לבד אומר לי, אמא מכל דבר היא מענישה כבר אין לי כוח לזה. האם נראים לכם הדברים שרשמתי כאן? תודה מראש

מיכל שב

New member
השאלה עוסקת במספר נושאים -

לגבי הכובע - אני מניחה שהמורה ביקשה להוריד את הכובע כיון שהדבר נגד את כללי הלבוש בבית הספר. אני ממליצה לפנות למורה (אם יש צורך בנוכחות ההורה, אז שיצטרף) ולמצוא פתרון ביחד. אולי סוג אחר של כובע (למשל כובע צמר) או צעיף וכו'. אין טעם שתלמיד יסבול בגלל שקר לו. לגבי ההרחקה - אני מסכימה שעונש הרחקה הוא עונש פרס לתלמיד, אבל כנראה שזה העונש אותו בחרו המורה והמנהל מתוך מחשבה שהוא האפקטיבי מכולם. לגבי ההמתנה למורה - אני מסכימה שזה מקומם שהתלמיד חיכה והמורה לא הגיעה, אבל אני חושבת שרגע לפני שהוא הלך הוא היה צריך לדווח לאחד המורים האחרים או למזכירה וכו' שהוא המתין למורה ולא ללכת על דעת עצמו. התגובה של המורה בנוגע למועצת התלמידים קצת תמוהה, אבל כיון שהילד מתלונן שהמורה מענישה אותו כל הזמן, אולי כדאי לעשות שיחה משולשת (מורה, הורה וילד) כדי לישר את ההדורים ולפתוח דף חדש. בהצלחה

galitgali1

New member
קודם כל תודה על תגובתך

שנית - לגבי ההמתנה למורה, הוא אומר שבזמן שהמתין המורה דיברה עם מורה אחרת במספר מטרים ממנו וצפתה בו וראתה שהוא ממתין - אבל מאוד קשה להוכיח מורה על טעותה, וזה מקומם. הילד נכנס לכיתה שכבר קיימת שנתיים והוא השתלב נהדר עם החברים - חבל שזה ככה - המורה עצמה אני יכולה להעיד עליה למרות האמור, מי שמאוד מצאה חן בעיני, כן אני יודעת שקצת נשמע משונה, אבל היא מאוד נעימה, יוצרת איתי קשר, מנהלת שיחה בנועם - אבל אני חושבת שדי, אנחנו כבר צריכים להתקדם הלאה ולא לנהוג בתלמידי כיתה ט' כתינוקות ואחר כך להגיד למה הם לא בוגרים מספיק בהתנהגותם. אני רק מקווה שיעבור וימשיך הכל רגוע, כי בבית הספר הקודם הוא היה כל כך אהוב אפילו על המורים בצורה כזו שאי אפשר לתאר [הסייעת היתה מתקשרת אליו בבוקר לודא שהוא בא היום ללמוד גם אם הוא בלי מצב רוח] הם פשוט אהבו אותו - גם מורים ששם סיים ללמוד - ופתאום כאילו אני לא מבינה מה קורה כאן - טוב נקווה שיהיה בסדר. המון תודה לך על התגובה.

למעלה