שאלה. ויש פרס בלי לחפש?מה השם של השיבא ב

A N N 7

New member
שאלה. ויש פרס בלי לחפש?מה השם של השיבא ב

בצרפתית. אני אתן לכם פרס? ממני... לענות בותו יום באותו שרשור? תודה מראש למצתרטרפים וגם לאלה שלא? חני

M הדרך

New member
הצרפתים מכנים אותה Garderobe

כלומר שומרת הבגדים ואכן אפשר להכין שקיקים של בד ובתוכם עלי שיבה מיובשים, להרחקת מזיקים מארון הבגדים. אבל שמה בצרפתית הוא Arborescence ובעברית שמה הוא לענה שיחנית...למה שיחנית?? כי שותים אתאיי מע שיבה ומשוחחים...

RANOFROY

New member
L'absinthe (Artemisia absinthium L.

זהו השם של הצמח המכונה שיבה והן של השתייה ( המסממת ) שאסורה בחלק ממדינות אירופה

A N N 7

New member
בוקר טוב נכון הכי קרוב?

ממש יפה. LAPCETT יפה עכשיו לפרס? ממני או שיר או קובץ. הכול מקובל כאן באהבה. חני בוקר טוב לך RANOFROY זה שם הכי קרוב ל- NINOFERRE.? יפה נו טוב יש לך את יום יפה גם לך חני

RANOFROY

New member
אין כזאת מילה lapcet בשפה הצרפתית

אני משער שזה שיבוש מרוקאי של אבותינו שלא שלטו או לא ידעו צרפתית , מכאן אולי השיבוש של l'absinth ל l'apcett

A N N 7

New member
טוב אז יש לך בית ספר?

רק לדורי צרפתית לא להתחכם איתי בבקשה אני דוברת את השפה יותר מדי טוב. ואני כבתי כי כך זה השם ולתגובתך זה הכי קרוב ותו... l'absinth כך אולי ? כותבים אבל לא זה השם בסלנג של חיפוש לקנות? או בדיבור - בשפה הרגילה על זה יש להגיד הכי קרוב?. למסרים ולטל? מוכן מוכנה . הפסד לא שלי שותפת ושולטת בשפה

RANOFROY

New member
עוד על המשקה הנושא את אותו שם

האבסינט הוא משקה שעורר מחלוקת בעבר וממשיך לעורר מחלוקת עד היום .המשקה נאסר לשתיה במקומות רבים בעולם ונחשב למבוקש בקרב אנשי הרוח ברחבי אירופה. המשקה ידוע כגורם הזיות והשפעתו במקרים מסויימים הרסנית וקוטלת.

A N N 7

New member
בגלל זה הוא טוב לכאב בטן?

זה אולי לגבי העלה הירוק שהוא השיח במרוקאית מאוד מר ומאוד קשה לשתות וזה באמת תרופה? אבל את מצאת את האבסינת וכך כתוב לך משקה ירוק מריר בטעמו. נכון. וזה שם השיבא. שלנו אבל הזיות לאן הם הגיעו? אם כך כול העם המרוקאי היה הולך מזמן? רחמנא לצלן. אני כתבתי לפסט כי כך מדברים ואני גם הוספתי . וכאן את כתבת נכון ואני מנסה רק להגדיר איך אומרים? חני יום טוב לך

למעלה