שאלה חדשה של החבר שלי:

drorbar19

New member
שאלה חדשה של החבר שלי:

פערי הכנסה:
הוא מאוד מתלבט עם איזה פלח הכי כדאי לו להכנס ברצינות לפרק ב' בחייו.
ואפרט:
1. בעלי הכנסה גבוהה משלו (נגיד הוא מרוויח 20K, אז היא מרוויחה 60K)
יתרונות- יש יותר חופש כלכלי, יותר בילוים ופחות התחשבנות פיננסית
חסרונות - הצד "העשיר" נראה בדרך כלל פחות טוב (אחרת למה לו לקחת צד עני איתו למשוואה), הצד העשיר רוצה לשאוף לרמת חיים גבוהה יותר ועלול להכניס את הצד השני להוצאות מיותרות. נכון שהעשיר יכול להסמין הרבה פעמים למסעדות בילויים וסופ"שים, אבל גם הצד העני צריך ורוצה להשתתף ועלול להגרר כך להוצאות גבוהות. העשיר גם עלול לצאת לחופשות ללא העני (כי אין לו) וזה יכול להתפתח למריבות קטנות במקרה הטוב, לחוסר אמון במקרה הפחות טוב ואף לפרידה כי אי אפשר לעשות הכל יחד (למשל חופשת סקי ארוכה כל חורף.)

2. בעלי הכנסה זהה פחות או יותר - אם שניהם מרוויחים טוב אז זה יופי, אם שניהם במצב קשה אז זה איום ונורא.

3. בעלי הכנסה נמוכה משלו -
יתרונות - הוא מן הסתם יותר צעיר ונראה הרבה יותר טוב מהעשיר (ככה אני, סטיגמטי)
חסרונות - יש הרבה דברים שאי אפשר לעשות איתו בגלל כסף, צריך להתנהל מולו מאוד ברגישות (בדרך כלל הבטחון העצמי שלהם רגיש לנושא ומקשר כל אמירה כולל "אולי נפעיל מזגן" להתנשאות כלכלית של העשיר) ולא מקבלים מתנות יפות ממנו לחגים.

יש עוד שילובים?
שנה טובה ומאושרת.

Neo Me

New member
עם מישהי עם חיוך יפה

לא, כי הייתי בשלב הזה בחיים שבו אתה חושב וחושב ועושה רשימות ועקרונות ונדמה לך שהכל זו תוכנית כבקשתך.
לא אומרת שזה לא חשוב, פערים מאד משמעותיים ברמות החיים אכן עושים בעיה שיש להתגבר עליה במערכת יחסים. מצד שני, אני מניחה שכשהכל טוב וזה מה שיש להתגבר עליו אז מתגברים...

בכל מקרה,
מה שיש לי לומר לחבר שלך, מה שאני הצעירה הייתי מסבירה לאני המבוגרת, מה שאני שאחרי הגירושין במקום הנורא מפחיד הזה של לחזור "לשוק" שעושה רשימות רק כדי שתהיינה לי סיבות להגיד "לא" כי יש לי מליון פחדים אחרים ושנדמה לה שאהבה היא משוואה מתמטית, הייתי מסבירה לאני של היום שקארמה הסבירה לה שאת עושה תוכניות ובסוף החיים מחליטים בשבילך לגמרי אחרת...
זה את הדבר הזה:
[URL]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd[/URL]ed&v=8lIijcnAf6g

בחיי, חיוך יפה זה מספיק.

drorbar19

New member
חיוך יפה

או חזה גדול, זה ממש מוצלח, אבל רק לתקופה הראשונה בה ההורמונים שולטים בשיקול הדעת.
אחרי כמה שנים לא רואים את החיוך הזה יותר אם יש בעיות.

Neo Me

New member
חבל
עניתי לך מאד ברצינות

אבל בסדר, חזה גדול... נראה לי שכדאי שילך על החזה הגדול. ועל הרבה מאד כסף. במקרה הכי גרוע אם יהיה לו ממש רע הוא יוכל לנגב לעצמו את הדמעות בשטרות של 200.

THE KID A

New member
חבר מצחיק יש לך...

לפני כמה ימים הוא נימק, הסביר וחשב על אישה רק לסקס והיום מתלבט עם מי להיכנס לפרק ב'?
לדעתי, תהיה חבר ותתמוך בו... כי כנראה ההכנסה שלו ממש קטנה.

מצטערת

תגיד לחבר שלך שהוא חופר

איבדתי אותך ואותו אחרי השורה השניה ...
נראה לי מיותר להתעסק בכלל בתחום הזה, אם הוא חושב כהגדרתך "ברצינות" להכנס לפרק ב'.
מצד שני אני מגיעה מהאסכולה הרומנטית אז כנראה אני לא דוגמא

שנה דבש לך, לו ולכל בני ביתכם

drorbar19

New member
אז מה את אומרת?

שאהבה ורומנטיקה הן התרופות להכל, ושאם הן קיימות אז הקשר ינצח את כל המכשולים?
קצת נאיבי לגבי מישהו שכותב בכזה פורום, לא?

שנה משגשגת ומחוייכת גם לך ולכל קרובייך, אוהבייך ומבקשי טובתך.

לא בדיוק

רומנטיקה היא לא תרופה בכלל (היא תוספת נהדרת לדברים אחרים).
אהבה לעומת זאת, ואחת כזו עמוקה ואמיתית בהחלט יכולה להתגבר כמעט על כל משבר.
אין קשר ולא נאיבי כלל גם לגבי אנשים שכותבים בפרק ב', ברוב המקרים, פרק א' שלנו לא היה כזה ...

ismeralda100

New member
די - אתם אמיתיים? מה זה פיצה?אנשובי או זיתים

?
קודם כל הבנאדם
אח"כ המשכורת.
מה לא?

ismeralda100

New member
האמת שלא התכוונתי להכליל.....אני פשוט

לא הבנתי מי כותב. הוא או היא או הם או החבר הטוב. לכן כתבתי "אתם אמיתיים" וכו'....אני סבבה. הייתי בקשר עם מישהו, שהתחיל לא פשוט ואת ההמשך אפשר לקרוא בפוסט....בבלוג שלי

Rtitan

New member
בסך הכל נשמע די פשוט:

שיכנס לפרק ב' עם הראשונה שתהיה מוכנה לקבל אותו, כי יותר מהזדמנות אחת, נראה לי לא ממש סביר שתיקרה על דרכו.

זה לא שהשאלה על פערי הכנסות בין בני זוג אינה שאלה חשובה ובוודאי שהיא לגיטימית, וזה לא שאנשים לא מתלבטים בשאלה הזו - אבל הדרך שבה הוא "ממפה" את העולם ומנסה לתכנן את הפרק ב' שלו עוד לפני שמשהו מתחיל להתהוות לחלוטין אינו מובן.

ספר לחבר הזה שהעולם אינו דטרמיניסטי, הוא אפילו לא קרוב להיות כזה. כמות הפרמטרים שמשפיעים על התוצאה הסופית של כל מהלך היא אדירה וכמות האפשרויות, מטבע הדברים, עומדת על 2 בחזקת מספר הפרמטרים הללו - די שפרמטר אחד משתנה, ונתיב העתיד שיתממש עבור החבר שלך יהיה שונה לחלוטין מזה שהוא תכנן או חשב שיהיה.

קודם שיפגוש מישהי שהרצון להמשיך הלאה יהיה הדדי.
אחרי כן... אולי יהיה מקום לחשוב על כיוון כלשהו שמערב שיקול נוסף.

למעלה