שאלה חשובה- האם יש בסיס לתביעה?

שאלה חשובה- האם יש בסיס לתביעה?

אני עובד בעיתון יומי כבר שלוש שנים. מהרגע שנכנסתי לעיתון ביקשתי חוזה אך העורך סירב ותמיד אמר לי "עוד כמה חודשים. נראה איך אתה".ככה כבר שנתיים וחצי. כרגע אין לי שום זכויות חוץ משכר בשנתיים הראשונות של 1500 שקלים לחודש ובשנה השנייה 2200 לחודש. לא משולם לי ביטוח לאומי, או כל דבר אחר כי אני רשום כעצמאי. למרות זאת הכתבות שלי מפורסמות על בסיס יומי (אני עובד מהבית). (כ 200 מילה ליום). אני עובד בין 4 שעות ליום ויכול גם 10 שעות. תלוי במה שצריך באותו יום ואיזו כתבה וכמה טלפונים צריך לעשות. מקבל החזר שיחות ונשלח לעבודת שטח כשלוש פעמים בשבוע. שלא נדבר על ראיונות בלעדיים שאני מספק להם פה ושם וגם סקופים לא רעים. אני עובד מאוד מאוד קשה. גם בבית וגם בשטח. אבל החוזה, אפילו על שכר מינומום המיוחל לא מגיע. האם זה חוקי לנצל ככה עובד בגלל חלומו להיות עיתונאי או יש לי בסיס לתביעה? לא חתמתי על שום הסכם כשנכנסתי אז אני לא בטוח שזה חוקי.. והעורך הבטיח לי מספר פעמים "עוד כמה חודשים נראה איך אתה עושה את העבודה ואספק לך חוזה. ותמיד ברגע האמת איך שהוא הוא מתחמק. בגלל שזה חשוב לי לא פוצצתי את זה. בינתיים. כל עצה ממכם מאוד חשובה לי. עשיתי הרבה ויתוריםבחיים בשביל לעבוד כ"כ קשה במשכורת כזאת. (ועוד יש לי תואר מהאוניברסיטה. השכלה לא תמיד מעלה שכר :( )

לא יודעת אם תביעה,

אבל התנאים לא נשמעים לי אנושיים בכלל
אתה רשום באיזושהי אגודת עיתונאים

לא רשום באגודת עיתונאים

כשרציתי להירשם ולקבל כרטיס עיתונאי. עשיתי הכל ואמרו לי שהעיתון רשם אותי כחצי משרה ולכן אין לי זכות לקבל כרטיס. למרות שבתכל"ס לפעמים אני עובד יותר מאחרים שם . כמבון שלא אחשוף את שם העיתון. אבל זה אחד מהשלושה הותיקים והיומיים והמוכרים

למעלה