שאלה חשובה לחברי הפורום

oa0789

New member
שאלה חשובה לחברי הפורום

אני זקוקה באופן די דחוף לשמות של סרטים העוסקים בנושא "משמעות החיים" באופן ספציפי (כמו: מטריקס למשל). האם למישהו יש רעיון? אלף תודות!

astro101

New member
waking life

או בעיברית "חיים בהקיץ"... סרט מדהיייים
Astro

Alcharzor

New member
המממ לא יודע עד כמה קשור אבל...

"חולית" של דויד לינץ' או " הקומה ה13" אולי "האחרים" הממממ.... הם לא כל כך קשורים אבל יש בהם משהו אאא כן נזכרתי "לפגוש את ג'ו בלאק"

כמה רעיונות

Good Will Hunting Patch Addams (קצת בעקיפין אך בהחלט מעביר מסר) As good as it gets אם יעלו לי עוד אז אכתוב יום נפלא מיק

lordjek

New member
גרין מייל, אולי?

באופן בסיסי, כל סרט טוב, אבל באמת טוב מדבר על משהו בכזה. זה מה שעושה אותו טוב.

rqz

New member
אם משמעות החיים

להתחבר לעולם וירטואלי שבו אתה בורח מאנשים רעים, מתחמק מכדורים בעזרת תנועות גוף כמעט בלתי אפשריות (בהתחשב בכוח הכבידה הוירטואלי), תוך כדי שאתה לובש בכוונה בגדים שחורים ומרכיב משקפי שמש - אז מטריקס זו דוגמא מעולה. לצערי, זו לא משמעות החיים. בעצם - בכל מקום אפשר למצוא את שאלת משמעות החיים... אבל סרטים שעוסקים בזה אני לא מכיר, מן הסתם, כי סרטים כאלה לא היו מרוויחים כלום... אגב, אל תרשמי שזו שאלה חשובה אם היא לא. מספיק שהיית רושמת שזו שאלה, והיינו עונים לך.

arcidea

New member
המלצה

donnie darko לא בדיוק על משמעות החיים אבל מספיק קרוב. וגם פס קול מעולה וצילום\עריכה מדהימים. יש באוזן השלישית, תל אביב, ב DVD

ל נ צ ח

New member
תעשיית-הסרטים,מאטריקס מהתנך,דתות

וקמצוץ מההתגלות הגדולה שעברתי בגיל הילדות (מעט מהדיון הגדול שהיה בפורום פילוסופיה בוואלה) * התנ"ך ותעשיית הסרטים * התנ"ך הוא ספר חכמה, דעת מוסר ויראת השם, הוא כתוב בשפת הפשט הרמז והסוד והמאורעות שכתובים בו הם בסגנון היסטורי המוכר כמובן מאליו לכולם, ולמרות זאת זה לא ספר היסטורי אלא בעיקרו נבואה ודעת. תעשיית הסרטים נוצרה במאה העשרים, ובה מספר ענק של "סרטים היסטוריים" וכשאנחנו צופים בהם, יש לנו ההרגשה שבאמת כך היו הדברים לפני כ2000 שנה ,ימי הביניים, ותקופות היסטוריות מהעבר שמלפני המאה העשרים, ולעיתים אנחנו כמהופנטים מהעלילה" מרגישים את עצמנו ולו לכמה רגעים, "כחיים את התקופה". ולא לחינם מכנים את תעשיית הסרטים כ"תעשיית האשליות" כולנו יודעים שהתקופות ההיסטוריות צולמו בימינו, ז"א לא לפני המאה העשרים. כך התנ"ך ובדומה לסרטים הוא נותן לנו את האשליה שהמאורעות הם היסטוריים למרות שהם לא חורגים בדומה לתעשיית הסרטים מהמאורעות ההיסטוריים המקובלים שמלפני המאה העשרים. לערני ולכולם: * אנשי העתיד * 27/5/2000 11:6 לנצח ----------------------- תבין ערני שמאז עברו כ 50 שנה ובהם התרחשו דברים מדהימים בחיי, הכרתי וחייתי עם אנשים בצד הפנימי שבו התרחש החזיון העתידי ובמחצית חיי בזמננו זה חייתי כמה שנים ודברתי אם אדם זה שהציל את הגואל מהאבדון. הוא האדם שחטף מאישה שקרעה על ברכיה בבכי וזעקות קורעות לב ותחנונים רגע לפני רדתו של כדור האש הבא לשרפה ביחד עם כל יתר הקבוצה ואדם זה זינק וחטף ממנה את המשיח הגואל למבנה צדדי שהאש לא הגיע אליו ובו עמדו כמה גברים ונשים שמשם קראו לי לחצות את הגדר להתקרב אליהם כדי להראות לי פניו היפיפיות והטאורות של המשיח הגואל הם אמרו לי כמה דברים שהם סוד בל יעבור ומייד אמרו לי לברוח לפני בואו של כדור האש הבא אש אוכלת שבאה מהשמש שעמדה דום וכדור אש ענק נוסף התקרב ממנה אל ההמון שקרע ברך כמו בתפילה מוסלמית וכל פעם אחרי ששרף קבוצת בני אדם התקרבה הקבוצה שהייתה מאחריה לכל תחנונים וזעקות שבר וכדור אש נוסף שרף אותם וכך חוזר חלילה, אדם זה אני מכיר אותו היום וידועים לי פרטים נוספים עליו ואפילו מקצועו ומקום עבודתו (בתנ"ך שמות אנשים אלה הם "אנשי העתיד") ולרמז אומר שהוא אחיו של גיבור ישראל ש... ויש רחובות בארץ על שמו. ............. * ............. *ספר הכוזרי מאמר ראשון אות א - ל* והאדם השלם ידבק בו מעין אור אלוהי הנקרא בשם השכל הפועל בו יתחבר השכל הנפעל של האדם התחברות של התמזגות עד אשר יראה האדם ההוא את עצמו כאלו הוא הוא השכל הפועל ואין ביניהם כל הפרש אותה שעה יגיעו כליו רצוני לומר אבריו של האיש ההוא למדרגה בה יעשו קר את המעשים השלמים ביותר בזמנים הנכונים ביותר ובדרכים הטובות ביותר וכאלו נעשו אבריו כלים לשכל הפועל לא לשכל ההיולי הנפעל בו היה משתמש לפי כן עת היה מבקש את הדרך הנכונה ומוצאה פעמים אחדות ופעמים רבות לא הגעי אליה ואלו אעתה מוצאה הוא תמיד מדרגה זו היא תכלית מה שהאדם השלם מקוה להגיע אליו אחרי אשר תטהר נפשו מן הספקות ותשיג את ידיעת הדברים לפי אמתתם ככה תעשה הנפש דומה למלאד ותמצא במדרגה אחת בלבד למטה משל הרוחני הנבדל מן הגוף הלא היא מדרגת השכל הפועל הוא המלאך אשר מדרגתו נמוכה רק משל להמלאד הממנה על גלגל הירח והמלאכים הם שכלים נבדלים מן החמר קדמונים כסבה הראשונה ולא ייראו כליון לעולם ובהתאחד נפש האדם השלם עם השכל הפועל לא יחוש האדם לכליון גופו ולכליון כליו ומשעה שהגיע להתאחדות זו תזכה נפשו לאשר בעודנו בחיים שכן נכנס בחברתם של הרמס ואסקלביוס וסוקרטס ואפלטון ואריסטו כי הוא והם וכל אשר עלו למדרגתם היו לאחד עם השכל הפועל וזה הוא אשר יכנה על דרך העברה או קרוב רצון אלהים דרשהו אפוא בקש לך ידיעת דברים על אמתתם למען יהיה שכלך אתה פועל לא נפעל ותדבק בדרך הישרים במדות ובמעשים כי הם יהיו לך לעזר בהכרת האמת ויעוררוך לדבק בעיון ולהדמות לשכל הפועל ההוא אז תעלינה בידך מדות ההסתפקות והענוה והכניעה וכל מדה טובה ואתן הערצת הסבה הראשונה שתעריצנה לא למען תחוננך רצון ותסיר מעליך קצפה כי אם למען תוכל להדמות לשכל הפועל לבחר תמיד באמת לתת לכל דבר את תאריו הראויים לו ולראות כל דבר כמו שהוא באמת כי כל אלה הם מתכונות השכל בחבוריהם ושים מגמתך וכונתך זכוך נפשם כללו של דבר: ____________ אחרי השיגך את הידיעה הכללית של הדברים לפי אמתתם בקש לך זך הלב ככל אשר תוכל ואז תגיע אל מבקשך שהוא ההדבקות ברוחני ההוא זאת אומרת בשכל הפועל ואז יתכן כי הרוחני ההוא:ינבא אותך ויודעך תעלומות על ידי חלומות אמתיים וציורי דמיון נכונים ~ * ~ |s| * _____ * ל נ צ ח * _____ * |s| בזכותך ערני קניתי אתמול וצפיתי בסרט "מאטריקס" 25/5/2000 22:46 לנצח ----------------------- ומזה ברור לי ביותר טבע האדם(למרות שעשרות שנים אני יודע זאת) בלעשות "סלט" "מהאמת שבתנ"ך" דרך פירושים שונים שהדתות הרבות מבורכות בהם ותוך כדי כך מקרבות ומרחיקות מאמינים הפונים מרצונם או משטיפות מוח לדרכים צדדיות זרות לנו כדי לעבוד עבודה זרה המצדיקה צמיחת כתות שונות ומיסטיות למיניהם מזו דרך סטייתם של התועים מהמקור המאמצים תחליף זול מאמונתם העיוורת באמת השקרית שלהם או בחצאי-אמת והרבה פחות מזה, כי בחרו בדרך הקלה להגיע "לפסגת האמת השמימית" הבלתי מושגת וזאת כי אין ביכולתם הקודים לסנן "סלט-זה" ולהגיע למקור של האמת האוניברסלית האחת והיחידה. כך הסרט "מאטריקס" יש שם באמת "מהאמת", אך מעורבבת היא בסלט של מצבים דמיוניים הנתונים לפרשנות ידענים שונים שאין להם הקודים הנכונים "לסנן" או להבדיל בגדול מהו בסרט "האמת" ומהו שם השקר, שקר כי אין לו "העתיד". S|| * _____ * ל נ צ ח * _____ * |s|

למעלה