שאלה חשובה

alinush1991

New member
שאלה חשובה

שלום, אני נורא שמחה שיש פורום כזה לפני שאני שואלת את שאלתי אני צריכה לציין כמה דברים אז ככה לפני בערך חודש התחלתי להרגיש מחנק בגרון, יום למחרת הייתה לי בחילה שנמשכה בערך 3 ימים וביום השלישי הקאתי והבחילה עברה... חשבתי שאולי זו צרבת, המחנק בגרון נורא הציק לי אז פניתי לרופאת המשפחה שלי בנושא הזה... היא נתנה לי הפניה לבדיקת דם , בבדיקת דם יצא לי TSH גבוה (אנדוקרינולוגיה)... אחרי זה עשיתי שוב ויצא לי TSH נמוך יותר... כעת אני ממתינה לבדיקת אולטרסאונד בגרון... אבל לאחרונה (לפני כשבוע) הופיעה תופעה מטרידה אף יותר... =צמרמורות באוזניים כמו מין לחץ על האוזניים אי נוחות באוזניים משהו מוזר שקשה לי לתאר וזה מלווה בחולשה, בנוסף מחנק בגרון אבל יותר חזק מהקודם ונורא מטריד כמו מין אי נוחות בגרון, חנק ועם זאת גם חולשה בצוואר עצמו...לפעמים מרגישה צורך להתשעל כאילו להוציא משהו וזה לא יוצא, לפעמים כאילו יש שם איזה נוזלים שאני מנסה לבלוע והם לא נבלעים...= הרופאת משפחה וההורים שלי טוענים כי בעיה זו היא נפשית בלבד, והרופאת משפחה שלי נתנה לי כדורי הרגעה... אני אכן נתקפתי התקפי חרדה לאחרונה (אבל זה בכלל בגלל המוות של סבתא רבא שלי ז"ל) האם מישהו יכול אולי לתת לי כיוון כלשהו במה מדובר לפי מה שאמרתי לפני כן... כי זה נורא מדאיג אותי ומפחיד אותי ואני תמיד חושבת על הגרוע ביותר...הצילו :(

תחושת חנק ואי נוחות באוזניים

למודאגת שלום, לתשובה מלאה לשאלתך חשסרים פרטים כמו גילך, האם את מעשנת ועוד. גורם אפשרי לתלונותיך הוא צרבת, עלית מיצי קיבה לושט וללוע. בבדיקת רופא אא"ג ניתן יהיה להתרשם אם זו הבעיה, ד"ר אופיר הנדזל

alinush1991

New member
שלום

האם יכולה להיות צרבת גם בלי בחילה? כי אין לי בחילה... וזה כבר כמעט שבועיים, יכולה להיות צרבת כל כך הרבה זמן? והפרטים הם: גיל- 18 לא מעשנת וגם לא עישנתי לעולם אין עודף משקל (לא יודעת איך זה קשור)... בריאה בדר"כ ולא סבלתי מתופעות כאלו כלל בעבר כבר הייתי אצל אא"ג ואלו היו תשובותיו: בבדקת לרינקס היום סמני רפוקס מקיבה ממליץ ברור דרכי עול עליונות... אבחנה: Globus hystericus Esophageal reflux suspected לא הבנתי כלום...אשמח לקבל הסבר... אבל אחרי שהייתי אצלו עבר זמן והתופעות השתנו והמחנק בגרון התחיל להטריד יותר

פרשנות וסיכום

ככלל עדיף לשאול את הרופא מה משמעות ממצאיו בזמן הפגישה. האבחנות שצטטת מתיחסות לחשד להחזר חומצה מהקיבה-רפלוקס (אחת האופציות שצינתי בתחילת התשובה הקודמת) והומלץ לברר את מצב דרכי העיכול העליונים,וכן חשד לתחושת חנק מסיבה נפשית. מוצע שתמשיכי את הבירור שהתחלת על פי המלצות הרופא שבדק אותך, ד"ר אופיר הנדזל

alinush1991

New member
קודם כל תודה רבה רבה על היחס וסיפוק המידע,

מה זה החזר חומצה מהקיבה- רפלוקס? ואיך מטפלים בזה? כי המחנק בגרום רק מחמיר ומפריע מאוד בחיי היומיום...

למעלה