שאלה חשובה!!

shuson

New member
שאלה חשובה!!

שאלתי מלא אנשים לגבי זה שנכבה להם האוטו. חלק אמרו לי שבכלל אפעם לא נכבה להם וחלק אמרו שהרבה נכבה.. רציתי לשאול אם זה חריג שנכבה לי האוטו כל שיעור...איזה פעמיים..(בגלל הקלאצ') אני דיי בהתחלה...עשיתי 12 שיעורים...

עו מר 5

New member
גם לי היה נכבה.

צריך להתרגל לקלאץ', למצוא את הבלאנס שברגע שמרימים את הרגל עד נקדוה מסויימת אז ללחוץ גם על הגז. זה לא ממש חריג, יש כאלה שמתרגלים מהר ויש כאלה שמתרגלים לאט.

shuson

New member
יענו ...

אני לא צריכה להילחץ מזה?? שאני אעבור לאוטומטי או משהו כזה? (כי חוץ מזה אני מסתדרת עם ההילוכים...) מתי זה עובר בערך?? לקראת הסוף? יש כאלה שאמרו לי שגם נכבה להם בטסט ושלא מכשילים על זה...

Subil

New member
את ממש לא צריכה להילחץ מזה

זה קורה לכל אחד ואכן, לא מכשילים על זה בטסטים אבל כמובן כשזה קורה את צריכה להתעשת ולהתניע מהר את האוטו שלא תעמדי באמצע הכביש. אין כזה דבר זה עובר.. גם אחרי שתנהגי 20 שנה בכביש ובטעות תרימי את הרגל מהר מידי מהקלאץ' זה יקרה.. זה בסדר זה קורה לכל אחד. לא בגלל זה עוברים לאוטומטי. וזה לא קורה לך כל הזמן בשיעור נכון? רק פעם פעמיים נכון? זה סביר והגיוני.

לא, מש אל תלחצי...

זה נורמלי...את צריכה להתרגל לקלאץ'..ואז כשתרגישי אותו הכל יסתדר... וחוץ מזה בטסט אם נכבה לך המנוע פעם אחת זה לא עושים על זה כלום...

eliran88

New member
דבר ראשון לא להלחץ

אין לך מה להלחץ מזה יש לך עוד מינימום 16 שיעורים עד אז זה יפחת ויפחת.

עו מר 5

New member
קודם כל בחיים, אבל בחיים

אל תעברי לאוטומט, כי אחרי זה תוכלי לנהוג רק על רכבים עם גיר אוטומט וזה באסה, וגם יותר כיף לנהוג על גיר רגיל. את תתרגלי לזה, אין לזה "מתי". אני התרגלתי לקלאץ' בשיעור השלישי, אבל בטסט הוא קפץ לי ונכלשתי. את תתרגלי לזה במקודם או במאוחר.

shuson

New member
תודה אנשים :))

היה לי שיעור אחד עד היום שלא נכבה לי בכלל ומזה התרגשתי..ואז שיעור אחרי זה נכבה לי פעמיים..אז התבאסתי...חחח

NBGirl

New member
זריקת קלאץ'

זה קורה לכולם בהתחלה, מה גם שזה תלוי באוטו שאת נוהגת בו. בפולקסווגן פולו למשל הקלאץ' הרבה יותר קשה מאשר בטויוטה קורולה, ולכן גם הוא נזרק יותר. חוצמזה, זה באמת יעבור, כשתתרגלי לאוטו.. ובאמת אל תעברי לאוטומטי ! דבר נוסף, אני חושבת שזה בגלל שאת מתוחה. מניסיוני, אני יכולה להגיד לך שבשיעורים הראשונים זרקתי את הקלאץ' במיוחד אחרי שעמדתי ברמזור והייתי מתוחה לצאת ולא לעכב את התנועה.. אז את פשוט צריכה גם להירגע. בהצלחה

עו מר 5

New member
אני למדתי נהיגה על משאית

וכדי ללחוץ שם על הקלאץ' צריך להפעיל את כל השרירים שנמצאים בצד שמאל של הגוף. זה פשוט קשה לאללה, למזלי התרגלתי מהר מאד.

Subil

New member
אני לומד על טויוטה קורולה ואני

מצליח לא לזרוק את הקלאץ' זה יכול להיות בכל אוטו. זה באמת רגש והתרגלות לקלאץ' או לשתי הדוושות האחרות.

shuson

New member
אז זהו...

שאני לומדת בפולסווגן בורה...שזה כנראה דיי קשה שם.. אבל זה לא חריג שאני כבר בשיעור 12? ועוד לא ממש התרגלתי?

Superdror

New member
קצת מידע ....

קלאץ באף רכב פרטי לא אמור להיות קשה. הקלאץ ברכב של המורה לנהיגה הוא קלאץ קשה (בדר"כ) מאחר והוא סובל התעללות קשה מצד התלמידים שלא פועלים איתו נכון, משחררים אותו מהר מידי, נותנים המון גז ובקושי מרימים את רגלם מהקלאץ וכו'.... קלאץ במשאית בעיקרון הרבה הרבה יותר קשה מקלאץ של רכב פרטי, למה? זה די ברור :) ניתן לסכם ולומר כי קלאץ קשה הוא קלאץ שסיים את חייו או מאוד קרוב לסיומם. מדוע המורי לנהיגה לא רצים להחליף קלאץ כל פעם שהוא מתקשה? כי זו הוצאה די גדולה (1000 שקל ומעלה בדר"כ) וכי תוך זמן קצר גם הקלאץ החדש יהיה קשה..... להתרגל לקלאץ לוקח קצת זמן, יש אנשים שנוהגים מצויין והגיעו לשיעור 20 ועדיין קורה שהם מכבים מנוע מידי פעם, אין צורך להתרגש מזה כל כך, לאט לאט והכל יהיה בסדר. דרור.

Queen From Mars

New member
גם אני נוהגת בפולקסווגן בורה ../images/Emo13.gif

ואף פעם לא הייתה לי בעיה עם הקלאץ' אני חושבת שזה דיי תלוי בכמות הרגליים שעברו עליו...וגרמו לו להיות קשה או לא. וזה לא חריג גם לי לקח כמה שיעורים עד שהתרגלתי

פרקשיט

New member
תשובה חשובה!!!

זה בסדר גמור! יש לי חברה שאפילו עברה בטסט ראשון אחרי שנכבה לה האוטו בטסט פעמיים!

למעלה