שאלה חשובה-

פנינית3

New member
שאלה חשובה-

שלום,אני אמא לילד בן 12.5 בכיתת מחוננים בחטיבת ביניים,יש נפילת ציונייםשהיתה צפויה הילד לא מוכן לקבל עזרה בשיעורים פרטיים בטענה "איך הדרדרתי..." בנוסף הוא בכיתה חדשה שכולם קודקודים והוא כבר לא המוביל כפי שהיה ביסודי,השבוע הוא ועוד ילד מהכיתה לקחו למורה טושים מחיקים ואחר כך הבן שלי החזיר והתנצל ,כשהמחנכת דברה איתו הוא ביקש שלא יספרו להורים מאחר והא יודע שהוא מאכזב אותם ואם המחנכנת תספר הוא עלול לפגוע בעצמו.המחנכת פנתה אלי וסיפרה וביקשה שהילד לא ידע אבל שנשים לב להתנהגות שלו בנוסף בפגישה עם יועצת בית הספר נתבקשנו לקחת את הילד לפסיכולוג חינוכי.באותו היום היועצת שוחחה איתו וביקשה שיספר להורים ולבסוף הוא סיפר אך לא ציין כי איים שיפגע בעצמו.עכשיו אני מחפשת פסיכולוג חינוכי ואני לא יודעת איך להתמודד עם מה שקרה

קשיים לימודיים ורגשיים

אמא יקרה. מתוך התיאור שדיווחת נראה כי בנך מתמודד הן עם קשיים לימודיים והן עם קשיים רגשיים. לא ברור מהו מקור הקשיים ואיך הקשיים השונים משליכים האחד על השני. לדעתי שווה לערוך אבחון פסיכודידקטי מקיף המתבצע ע"י פסיכולוגית לצד מומחית בקשיי למידה. באבחון מסוג זה ניתן יהיה לעמוד על מקור הקשיים הלימודיים והירידה בציוניו של בנך לצד ברור הקשיים הרגשיים שדווחו. ייתכן מאוד שאחת מהמלצות באבחון בהמשך תהיה להתחיל טיפול רגשי אצל פסיכולוגית אך לטעמי יש לבחון את הדברים לעומק בצומת זו בה אתם נתונים לפני תחילת טיפול. אשמח לתת פרטים נוספים או להמליץ בהתאם למקום מגוריכם. בהצלחה

למעלה