שאלה/ייעוץ

hkfljj1026

New member
שאלה/ייעוץ

כמו שבטח אתם יודעים עבר כמעט שבוע מאז שמקומות עבודה הודיעו לסטודנטים על קבלתם להתמחות. אני אולי היחיד מבין השנה שלי(כל מי שאני מכיר, התקבל לאן שהתראיין) שלא מצא כרגע התמחות. על אף שעשיתי במספר מקומות שחלקם נחשבים, לא התקבלתי וחלק אפילו לא טרחו לחזור אליי (הבנתי לבד) אני ממש לא מבין את זה. הממוצע שלי אני חייב לציין לא נמוך. יש אנשים עם ממוצע נמוך משלי שהשיגו התמחות....מישהו אמר לי שהרבה מזה זה עניין של מזל. מעבר לתסכול הרב שאני חווה אני חושש שלא אמצא התמחות בשום מקום למרץ 17. למישהו יש טיפים מה עליי לעשות? האם יש מקומות שניתן לחפש מעבר לקודקס? ממש אשמח לדעת. מקווה שהמצב הנפשי שלי ישתפר ברגע שאדע לגבי עתידי.. תודה ושבת שלום לכולם!!!

lol65

New member
זה לא ממש מזל

אלא יותר עניין של כימיה עם המראיין. זה שיש לך ממוצע גבוה עזר לך לקבל זימונים לראיונות, אבל זה לא מה שסוגר לאנשים את ההתמחות. יכולות להיות הרבה סיבות לזה שלא התקבלת- היית מאוד לחוץ, לא הראת חשיבה משפטית מקורית או שסתם לא גיהצת מספיק את הבגדים. תעבור בראש שלך על כל ראיון שהיה לך, תנתח אותו ותחשוב איפה תוכל להשתפר להבא.
חוץ מקודקס יש את מחשבות, גלובול ואתרי דרושים שונים. בנוסף, יש אנשים שאתה מכיר שלמדו מעלייך ועכשיו עובדים איפשהו שאולי יוכלו להעביר את קוה"ח שלך למעסיקים שלהם וקבוצות פייסבוק.
המשרדים מחלקים את המועמדים שלהם לקבוצות עדיפות. מי שמבחינתם בעדיפות הראשונה מקבל טלפון ראשון. אם הוא מעוניין אז סוגרים איתו, ואם לא מעוניין אז עוברים למועמד שהיה בעדיפות שנייה. כלומר, מאוד יכול להיות שאחרי שהמשרד סגר עם מועמד מסוים, אותו מועמד יחליט לבטל, ואז יתפנה מקום והם יתקשרו למועמד הבא בתור, וזה יכול להיות אתה. יכול גם להיות שכל המועמדים שהיו למשרד שלא התראיינת אליו בעדיפות שנייה כבר סגרו במקומות אחרים, ואז הם יתחילו את החיפוש מחדש. הסיכויים לא גבוהים, אבל זה עדיין לא אבוד.
וגם אם בסופו של דבר תאלץ לדחות את ההתמחות שלך למועד הבא, זה אומנם מבאס מאוד, אבל לא סוף העולם.

hkfljj1026

New member
אוקיי.

רק אציין, שברוב הראיונות לא שאלו אותי שאלות משפטיות... יותר היו אישיות. מקווה שיהיה בסדר. תודה על העזרה

למעלה