שאלה כללית לפני קניית דירה בפפעם הראשונה בחיי

IARDENAT

New member
שאלה כללית לפני קניית דירה בפפעם הראשונה בחיי

שלום חברים,אני עומד לקנות דירה.
אין לי כסף לדירת מגורים באיזור מגוריי.
אז רוב הסיכויים שזו תהיה דירה להשקעה רק.
בכול מקרה אני מאוד מפחד..

רציתי לדעת אם מישהו יכול להדריך אותי מהו תהליך הקנייה אחרי שבחרתי דירה והחלפנו מספרי טלפונים של הע"וד ביני לבין המוכרת?
מה השלבים?
העו"ד שלי אמור לבדוק מה בדיוק?גם בעיריה דברים מסוימים?

אח"כ אני מגיע לחתום על הסכם מכר?
אח"כ אני מעביר את התשלום הראשון והמוכרת שמה הערת אזהרה לטובתי(או שאני שם את זה או העו"ד שלי?אני מבולבל).
אח"כ תשלום אחרון(כי זה פינוי מידי הדירה) ואז הדירה שלי.

ומשם מה נשאר?להעביר ברשויות על שמי?יש טעם בכלל גם?הרי אני מחפש מידית שוכר...

אשמח להסבר וכול עצה שיש לכם.
אני די עם פיק ברכים מפחד..עסקת נדלן זה הדבר הכי גדול שאדם בד"כ עושה. ואני מפחד לטעות..

שאלה שנייה,כמה כסף רצוי/נהוג בד"כ להשאיר בצד?
כלומר חוץ מההכנסה וההוצאות הרגילות השוטפות והאישיות שלי.
וחוץ מההוצאות החד"פ כמו-שכר טרחה עורך דין ,מתווכים, שיפוץ קל לפני השכרתו ועלות עריכת חוזה שכירות אצל העו"ד(יש עוד משהו? כי מס רכישה אין לי).
מדובר על בנין ובית ישן בן 60 שנה בערך.הבית עצמו סביר(בעיקר צריך צבע ותיקונים קטנים).אבל אני מפחד שפתאום יהיה איזה קלקול גדול בדירה (כמו פיצוץ צנרת פתאום) או משהו אחר...
25 אלף שקל בערך זה מספיק לדעתכם ?
בתרחיש הגרוע נאמר.

ושאלה אחרונה בהחלט,כמה אתם ,מי מכם שמשכיר דירה,משאיר כסף מהשכירות בצד לדברים כמו -תיקונים שוטפים(התפוצץ האינטרפוץ,שקע חשמל לא עובד וכו'..),ביטוח דירה,מתווך(חייב,כי אני גר רחוק ולא יכול לבוא להראות את הדירה שוב ושוב),"חודש ללא שכירות"(אומרים תמיד להתכונן לחודש בשנה שבו הדירה תהיה ריקה)?
לפי החישוב שלי -זה כשלעצמו מגיע כבר ל1000 שקל!
וזה עוד בלי לחסוך לשיפוץ רציני פעם בכמה שנים(בד"כ כמה?) או תיקונים שמשאירים אחרהם דיירים סוררים שעזבו את הבית .
אשמח לעזרה גם בזה.

תודה לכם ולכול עם ישראל-שנה טובה וגמר חתימה טובה!

למעלה