שאלה כללית

שאלה כללית

ביטוח לחו"ל ל8 ימים משפחה שלימה. היכן לבטח? נסיעה ב8.8.
כללית מושלם או מה שסוכנת שאני סומכת עליה ומציעה לי סוכן פרטי?
אשמח למנוסים.

לחש

מחשבות

New member
מה הקשר לכללית מושלם? אני עשיתי בביטוח הצמוד

לכרטיס האשראי, סוכנות תורן, למשל. אין לי שום קשר אליהם.
הביטוח כלל אינו יקר, משהו כמו 18 דולר לבן משפחה לתקופה כולה.

תודה אבל

לפני ששאלתי פה עשיתי שעורי בית.
בדקתי ברשת מה אנשים עשו וכתבו ובדיקתי העלתה שדוקא לא כדאי דרך כרטיסי האשראי!
צלצלתי לכללית בה אני מבוטחת והציעו לי הצעה של 260 ש"ח לכל השבוע לכל המשפחה (6 נפשות) כיסוי מלא עם פירוט בפקס.
אני פשוט רוצה לוודא שאני עושה את הדבר הנכון ולכן רוצה לשאול אנשים שבוטחו לכל המשפחה בכללית או במקום אחר אמין ואם היו מרוצים

לחש

לאונידס

Active member
אין ביטוח של הכללית, יש ביטוח של חברת כלל

אין ביטוח של כרטיסי אשראי, יש ביטוח של AIG, תורן ועוד חברות ביטוח.

אם את רוצה לקנות גלידה אז האיכות שלה משתנה אם היא משווקת ע"י שופרסל, רמי לוי, או הקיוסק השכונתי או ששטראוס זה שטראוס ונסטלה זה נסטלה?

אם את קונה את הביטוח של AIG דרך AIG או דרך לאומי קארד זה משנה משהו?

urilei

New member
אם כבר שאלת...

אז בוא נעמיד דברים על דיוקם...
"תורן" זו סוכנות ביטוח, AIG היא חברת ביטוח (ישירה, המשמשת למעשה גם כסוכנות של עצמה).
תורן מוכרת ביטוחים של "כלל" (ואולי של חברות נוספות). אז מדויק יותר לומר שגם אין ביטוח של "תורן", אלא של "כלל".
לגבי "אם זה משנה משהו" ממי רכשת את הביטוח - בגדול, התנאים דומים, אבל בהחלט יש הבדלים והם בד"כ לא גדולים.
אבל אם תרכוש ביטוח של "כלל" דרך ישראכרט כשיש לך כרטיס פלטינום, תקבל כיסויים גבוהים יותר ממה שתקבל ישירות מחברת "כלל" או דרך הכללית שזה גם דרך חברת "כלל". בקיצור - כל גורם קיבל מהם תנאים קצת שונים, למרות שבגדול זו אותה פוליסה.

moco10

New member
זה משנה, כי הפוליסות לרוב לא זהות.

פוליסת "כלל" שנרכשת דרך קופ"ח מכבי שונה מפוליסת "כלל" שנרכשת דרך "תורן" שונה מפוליסת "כלל" שמקבלים חברת האשראי (עם או בלי להרחיב אותה).
לסיכום, הפוליסה הרבה יותר קריטית מאשר חברת הביטוח. הפוליסה היא הגדרת המוצר, חברת הביטוח קובעת אולי את רמת השירות וההגינות, במקרה שיש תביעה.

michal@gal

Active member
מנהל
תעשו סקר בין החברות

תתקשרו לכללית, תתקשרו לסוכנת, תתקשרו לסוכן הביטוח דרך חברת האשראי.
תבדקי מה כל אחד מציע ומה העלות ואז תבחרי.

אין תשובה אחת לכולם.

butwhy

New member
ממליצה בלב שלם על הביטוח של כללית חו"ל

נסענו עם המשפחה לאירופה, ואחד מבני המשפחה עבר אירוע שחייב אשפוז של כמה ימים בבית חולים.
הם כל כך הקלו את התהליך המאוד מאוד לא נעים הזה - כולל קו חם איתם, לתת לנו לדבר עם רופא בארץ כדי לקבל הנחיות והרגעה, דאגו שלא נשלם שקל עוד לפני שחזרנו לארץ - שאין לי אלא להמליץ עליהם בלב שלם.

mumfor4

New member
מצטרפת להמלצות

אבי עבר אירוע מאוד מסובך שכלל אישפוז והטסה רפואית הצוות נתן מענה מסביב לשעון וכול הבירוקרטיה מול בית החולים ושדה התעופה נעשתה על ידיהם. מזלו של אבי שהיה לו ביטוח רפואי מורחב.

אני עושה ביטוח "הראל" שנים רבות

יש מי משיאמר שזה פחות טוב או יותר טוב, זה ממש לא מענין אותי, בזמנו עשיתי סקר ומצאתי שזו החברה הטובה בעיניי.
לפני חודש עשיתי שוב סקר בגלל שינוי במצבי הבריאותי.
בשנים האחרונות אני עושה ביטוח מלא עקב מחלת-לב (כמדומני 6 דולר ביום+ביטוח הטסה 15 דולר כללי) , היום יש לי קוצב-לב ומסתבר שאף חברת ביטוח לא רוצה לבטח את הנקודה הזו.

אתה יכול לרכוש כל ביטוח שתרצה כולל ביטוחים שיכללו צינתורים, השתלת קוצב-לב ואפילו ניתוח לב פתוח, אבל אף אחת מהחברות לא מוכנה לבטח טיפול בקוצב לב קיים.

כדי שתבינו את הנקודה:
טיפול בקוצב לב קיים קל יותר ומהיר יותר מאשר אפילו טיפול אפילו פציעה קלה ביותר שמצריכה חבישה בלבד.

במקרה שיש שיבוש חמור בפעולת הקוצב (אנשים עם 20 שנה קוצב סיפרו שמעולם לא היתה להם בעיה), הרי כל מה שאני צריך לעשות זה לגשת למחלקה הקרדיולוגית בבית החולים הקרוב, להציג את הפלט האחרון של המחשב "מילן" (שאני נושא איתי) ואז אני יושב ליד המחשב שלהם, יש לו כבל ובקצה טבעת, אותה מניחים אפילו על הבגד מעל מיקום הקוצב, וכך עושים לי מה שאני קורא "כיוון הצתה" מחודש , ענין של 2-3 דקות והבעיה נפתרה.
לכן תמוהה בעיני התייחסות חברות הביטוח (בדקתי אצל 7-8 חברות).

בסוף עשיתי ביטוח שכמובן לא מכסה את הטיפול בקוצב, אבל זה למקרה שסתם אפצע למשל בתאונה או משהו.

לכן במצב הקיצון ביותר, ובעיקר מי שעושה ספורט, חייב לעשות את הביטוח הגבוה, וכן להרחיב לביטוח עיסוק בספורט, אבל לבדוק היטב מה זה מכסה.

גרזנית

New member
גם אני עושה רק בהראל

אפשר ישירות באינטרנט
לצערי חווינו פעמיים מיקרים קיצוניים של הזדקקות לשרות של הביטוח ובשני המקרים קיבלנו שרות מלא ומצויין, תמיכה מקצועית מעולה והחזר מהיר של ההוצאות
בשני המקרים היה צורך בהטסה רפואית לארץ
בשביל דולרים בודדים אני לא חוסכת

יעלעל

New member
רעיון

ניסית את הביטוח של דויד שילד?
יש להם פאספורט-כארד, אני עשיתי דרכם כשהבן היה צריך לעשות מרתון והם החברה היחידה שמפעילה ביטוח תחרויות בחו"ל. הסתבר שהם גם לא נבהלים מזה שהילד אסמטי או שיש לי ילדה סוכרתית. תנסה אצלם. ולא, לצערי אין לי אחוזים אצלם.
בהצלחה

urilei

New member
מה בכלל הקשר לסיכון?

חברות הביטוח בתחום הנסיעות לחו"ל קבעו מאות חריגים, כולל הרבה מאוד אנשים שהם למעשה כלל לא מוכנות לבטח, בכלל, גם לא תמורת פרמיה מוגדלת.
יש מפקח על הביטוח ולצערי בתחום הזה הוא נרדם בשמירה ולא מייצג אותי ואותך.
אנחנו לא מצאנו כמעט אף חברת ביטוח שהסכימה לבטח "היריון שהושג באמצעות טיפולי פוריות". רק שתבין על מה מדובר, מדובר על היריון רגיל לגמרי, וכל רופא יגיד לך את זה. אין בהיריון כזה שום סיכון מוגדל ביחס לכל היריון אחר. זו החרגה לשם החרגה, בלי שום קשר לסיכון אפשרי. אני מבטיח לך שהסיכון הגלום בביטוח כזה, נמוך לאין שיעור מהסיכון שיש בביטוח מטפסי הרים. ובכל זאת, ביטוח למטפסי הרים אפשר לרכוש, ואפילו די בזול, כמעט בכל חברה, וזאת למרות שיש הרים שבהם 1 מכל 4 מטפסים שהולך - לא חוזר... הוצאות איתור וחילוץ של מבוטח כזה יכולות להגיע לסכומים אדירים.
אפילו תחת ההגדרה "היריון בסיכון", הסיכון ל"תקלה" שתביא להוצאה משמעותית לחברת הביטוח, נמוך משמעותית מסיכון שיש למטפס הרים. אז מה בכלל הקשר בין סיכון להסכמה לבטח? אין קשר. פשוט מאוד - יותר קל לא לבטח... רוב האנשים גם ככה קונים את הפוליסות האלה שלא מכסות אותן, פשוט כי אין להם אלטרנטיבה.

למעלה