שאלה-כל היודע מוזמן

Eiley

New member
שאלה-כל היודע מוזמן

אומנם זה רק השבוע השני אבל, יש מצב שזה מה שגורם לי לשאול- מה הזמן המינימלי להשלמת תואר אקדמי? אפשר להוסיף קורסים ולסיים בפחות משלוש שנים? איך זה עובד? במה זה תלוי?

RichardSmith

New member
המממ

מעבר ל-150% נ.ז בשנה אתה צריך אישור של היועץ. תאורתית אפשר לסיים תואר בשנתיים אבל בלחץ ממש עצום. כמובן לא כל תואר. למשל מתמטיקה יש לך קורסים בשנה ג' שחייבים קדם של שנה ב'... אומנם אפשר לקבל פטור מהיועץ... אבל הסיכוי ממש נמוך. אולי אם מישהו למד אותם במקום אחר ואז בשנה ב' עושה גם את הקורסים של ב' וגם של ג'...

Anabol

New member
לפי מה שהבנתי

הזמן המינימלי לתואר ראשון (כל תואר) הוא 3 שנים. לגבי אישורים מיוחדים, זה כמה תלוי במוסד.

RichardSmith

New member
זה הזמן המומלץ

התוכניות בנויות לתואר בשלוש שנים, מלבד הנדסה.

דלעת

New member
נראה לי שבכוח אפשר שנתיים

זה תלוי בעיקר בכמה אתה מוכן לשלם ושלא יהיו לך חיים בכלל. אבל בכלל.

RichardSmith

New member
מי צריך חיים?

אם מישהו מצליח לסיים את התואר בהצטיינות תוך שנתיים ואז ממשיך לעולם העסקים, הוא זכה בשנה נוספת של עבודה.... אם זה מקצוע נחוץ ומבוקש, גם משכורת שמנה... אז אפשר לחיות כהוגן. עניין של סדר עדיפויות. להשקיע את הזמן הפנוי עכשיו כדי להנות ממנו אחר כך.

TwelveEyes

New member
האותיות הקטנות על גב האריזה...

תואר בשנתיים רכיבים: כוח רצון שיכול להזיז הרים, אורח חיים של נזיר מתבודד, מאזוכיזם חסר-תקנה. מומלץ לאוכלי קטניות ואוכל של אמא, כי תואר בשנתיים אפשר לעשות רק אם יש מי שיבשל/יכבס/ישלם חשבונות עבורך. אי לכך: לא מומלץ לילדים מעל גיל 25 מחשש חניקה בחוטי הסינר. עשוי להכיל שברי אגוזים ונטיות אובדניות.

RichardSmith

New member
../images/Emo45.gif בדיוק

לא יכלתי לנסח זאת יותר טוב. אני צריך להכאיב לעצמי, בלי קשר.

TwelveEyes

New member
אני בכלל לא מבינה...

למה שאדם שפוי ירצה להעניש את עצמו בצורה כ"כ אכזרית.. וכל זה בשביל להתחיל לעבוד שנה יותר מוקדם? כאילו שאין לנו את כל החיים בשביל זה
(גילוי נאות: אני התכוונתי לעשות את התואר בשנתיים
מזל ששוכנעתי אחרת...)

RichardSmith

New member
אז את כן צריכה ויכולה להבין...

יש כאלו שעובדים טוב יותר בלחץ... כאשר אין לחץ, אפשר לבזבז את הזמן, לשרוף אותו עד אפר... להעביר אותו בתפוז...

TwelveEyes

New member
אבל יש לחץ ויש לחץ.

מה שרואים מהאוניברסיטה לא רואים מהבית כשיושבים בספטמבר לסדר מערכת. אז עוד תהיתי לעצמי מה אעשה עם כל החלונות האלה וניסיתי לסגור אותם עם עוד קורס ועוד קורס... זה היה הרבה לפני שידעתי כמה מטלות הולכים להפיל עליי וכמה אצטרך לקרוא ושאני עוד אודה לאלוהים כל יום על שעות החלון האלה שבלעדיהן הייתי הולכת לישון כל השבוע ב-2 לפנות בוקר
אם הייתי עושה 60 נ"ז במקום 40 לשנה, יש מצב שהתואר היה מסיים אותי לפני שהייתי מסיימת אותו
ואצלי זה עוד תואר הומאני של 3 שנים.. אני לא רוצה לחשוב בכלל איך זה לדחוס תואר בהנדסה של 4 שנים לשנתיים

RichardSmith

New member
../images/Emo13.gif בהחלט צודקת

העיקר לסיים את התואר בזמן סביר על הצד הטוב ביותר...

למעלה