שאלה: כמה בערך מרוויחה מורה?

chihua

New member
שאלה: כמה בערך מרוויחה מורה?

אני ממש לא מהתחום... בזמן האחרון יש לי מחשבות על לעשות הסבה להוראה. הנעלם שנשאר זה המשכורת. מה מספר שעות עבודה לעומת משכורת? האם יש הבדל בין מורה בבית ספר למרצה במכללה לדוגמא? איזה סוגי עבודה קיימים עוד בהוראה חוץ מבתי ספר, מכללות, חינוך מיוחד (זה מה שאני מכירה). תודה לעונים.

harhanegev

New member
זה תלוי בכל כך הרבה דברים.

בגדול, תלוש משכורת של מורה/גננת המועסק/ת דרך משרד החינוך נראה בערך ככה : שכר יסוד : 140.09 ש"ח תוספת הסכם קיבוצי 1981 : 349.87 ש"ח תוספת גמול פיצול : 297.54 ש"ח הסכם שחיקה בלה בלה בלה : 541.88 ש"ח תוספת ותק אזור פיתוח : 322.60 ש"ח גמול השתלמות : 196.93 ש"ח טיסות לאילת : 487.58 ש"ח תוספת חינוך : 510.12 ש"ח גמול הסכם 1993 : 369.98 ש"ח החזר שכר דירה : 1455.30 ש"ח תוספת ביגוד : 188.58 ש"ח תוספת קיץ : 368.54 ש"ח אחזקת טרקטורון מעופף : 276.33 ש"ח הפרשי קרן התשלמות משלימה : 289.74 ש"ח גמול זמן קריאת תלוש משכורת : 456.72 ש"ח סה"כ : 6251.80 ש"ח ברוטו (ומזה מורידים ב"ל, מ"ב ומ"ה) תכל'ס, יש מורים שמרוויחים 2500 שקל לחודש ויש כאלו שמרוויחים 7000 ויש כל מיני משכורות אחרות. זה תלוי למשל ב: [1] העסקה ע"י משרד החינוך או ע"י חברות כוח אדם קיקיוניות למיניהן המשלמות למורה שכר הדומה לשכר של מאבטח (קרן קרב, חברה כלכלית של העיריה, וכו'). [2] רמת וסוג התואר האקדמי (גם אם איננו קשור לעבודה בפועל) [3] ותק [4] אם או לא אם [5] יסודי או על יסודי (לא מוצדק לחלוטין - מורה ביסודי צריך לעבוד 25% יותר בשביל אותו כסף, ובנוסף להשקיע הרבה יותר זמן בישיבות, הכנת חומר, מפקחים על הראש, וכו' וכו' וכו') [6] אזור פיתוח או לא אזור פיתוח (באזורי פיתוח אפשר לשכור דירה ולקבל החזר שכר דירה) ויש עוד גורמים רבים.

harhanegev

New member
קצת קשה לענות במדויק,

זה היה יותר ציניות על איך שנראה תלוש משכורת של משרד החינוך. אבל תוספת ביגוד, תוספת קיץ, טיסות לאילת, החזר שכר דירה, גמול פיצול ,אלו דברים שבאמת קיימים. כמובן ששני הסעיפים המגוכחים (אני לא צריך להגיד איזה, נכון ?) לא קיימים. ובסה"כ, באילת יש לא מעט מורים ומורות וגננות במשרה מלאה עם משכורת של משרד החינוך, שרואים בבנק כל חודש סכום נטו באזור ה-7000 ש"ח.

ענו לך על החלק של המשכורת-../images/Emo29.gif

את יכולה לעבוד עם הגיל הרך, קרי, מעונות יום וגני ילדים (מומלץ
) הבדל בין מורה ומרצה מאיזו בחינה? במה יש לך תואר?

תשובות

מורה מתחיל- כ-4000 שקל. מרצה- כ-11,000 שקל (באוניברסיטאות). מרצה במכללה הוא בעל תואר שני או שלישי, מורים לרוב בעלי תואר ראשון.

למעלה