שאלה לאיתמר

A d i 1 2

New member
שאלה לאיתמר

היי איתמר מה שלומך? עד היום הייתי בטוחה שאני אלמד קרקוב ארה"ב ויפן.. למדתי את 2 הנושאים הראשונים ועכשיו שסיימתי אותם (לא לחלוטין אבל בגדול) יפן ממש לא מעניינת אותי ואין לי טיפת מידע בנושא.. חשבתי על ללכת על העצמאות שגם יש לי קצת רקע.. הענין שאין הרבה סיכומים באינטרנט.. הספרים ממש משמעותיים ללמידה? מה אתה מציע? תודה :) עדי

מלחמת העצמאות או יפן

כמו שאת מציגה את הדברים יש שתי אופציות: 1. להתחיל להתעניין ביפן. כשמתחילים להיכנס לעניינים, מגלים שזה נושא מרתק שגם חופף בנק' מסוימות את נושא ארה"ב. בנוסף, הבונוס, יש סיכומים על כל הנושא. 2. לעבור למלחמת העצמאות. נושא שיש לך יותר רקע עליו. הספרים משמעותיים ועליהם הבחינה מתבססת. עם זאת, ברשת יש המון מידע על מלחמה זו ויש לשלב בין הסיכומים הקיימים לבין מקורות מידע אחרים כמו אתרים של צה"ל, ההגנה והפלמ"ח, ואף ויקיפדיה או האנציקלופדיה של ynet אם יש לך גישה אליה. כדאי לזכור שהנושא של ירושלים (שאמנם די צומצם במיקוד) הוא יותר ספציפי ומומלץ מאוד להיעזר בספר של מוטי גולני (ואם אפשר גם בספר של גלבר - אפילו באופציה של השאלה מספריה ציבורית במקום רכישה). אני כמובן לא אבחר בשבילך, אבל ניסיתי להדגיש ולמקד את היתרונות והחסרונות בכל חלופה.

למעלה