שאלה לאמהות לבנים בעיקר

s20782

New member
שאלה לאמהות לבנים בעיקר

האם יש לכן איזה משחק משהו שמעסיק את הקטן שלכם ליותר משתי שניות... כזה שגורם להם לשבת בשטיח ... אשמח לשמוע..
אמהות של בנות לא להיעלב... פשוט בנות יותר שקדניות בדכ בנים יותר פעילים

yulilior

New member
שלט ישן של טלוויזיה

להיט . יכול 20 דקות ללחוץ על כל הכפתורים .

yoyo268

New member
תמוה בעיני וקצת עצוב

חבל על הטמעת הסטריאוטיפים בגיל כה צעיר. או שמא אני מגדלת בן-כי הקטנה שלי קופצת ממשחק למשחק ולא ממש 'שוקדת'. מדובר באופי, לא במגדר. ואין פה עניין של היעלבות, צר לי פשוט שכבר מגיל ינקות משדרים לילדים 'תפקידים' שמצופים מהם בהתאם לכרומוזומי המין שלהם.

begonia

New member

ולעומת זאת הבן שלי ממש "שקדן". יכול לשחק באיזה שטות המון זמן לבדו. מסכימה שאין כאן עניין של מגדר, אלא של אופי.

שובבות זה פה! בן שנה ו 4.

אם בבית - קערה של המיקסר, שמה לו את הטיימר של האפיה בפנים וכף עץ.
שלטים, כביסה. הבן שלי אוהב כביסות.
כשאני ממש חייבת זמן אז הוא מוציא פסטות מהמזווה ומשחק שם חצי שעה לפחות.
אם בחוץ אז לשחק בחול, לחפור בורות.

mafe

New member
אני לא ממש מסכימה עם החלוקה המגדרית...

הבן שלי אמנם אוהב לרוץ ופעיל, אבל יכול גם לשבת הרבה זמן ולשחק כמו ש"מצופה מבנות".
אם כי אני חייבת להגיד שיש משהו במשיכה של בנים למכוניות וגלגלים, לפחות במקרה שלנו. אצל ההורים שלי יש חדר עם מלא צעצועים של האחיינים שלי (בן ובת). הבן שלי נכנס לחדר והולך ישר לצעצועים של האחיין שלי ולא מסתכל אפילו על הבובות של האחיינית. וזה לחלוטין בא ממנו, כי אני מראה לו את כל הצעצועים במידה שווה, וגם במשפחתון שהיה בו מספר חודשים המטפלת לא חילקה צעצועים "מגדרית".
ולשאלה המקורית: בן כמה בנך? הקטן שלי בן שנה ו-4, והוא נהנה מאוד ממספר צעצועים:
- אוהל כדורים. יכול להיות בפנים גם 20 דקות.
- קופסא עם פתחים בצורות שונות. עכשיו שמצליח להכניס את כל הצורות, נהנה לשחק שוב ושוב.
- מוט עם טבעות להשחלה.
- דמויות ש"מדביקים" במקומות שונים: עשיתי לו מגנטים עם חיות והוא נהנה להוריד ולשים שוב בדלת (פלדלת) או מגנטים במקרר. בפינה אחרת תליתי שטיח על הקיר והכנתי מקרטון פירות וירקות. שוב, הוא יכול רבע שעה להתעסק בזה. לפעמים רץ אליי להראות לי בננה, וחוזר לשטיח. ואז רץ להראות אבטיח וחוזר. הוא נהנה וגם לומד את שמות הפירות והירקות...
- ספרים. כבר דיברנו על זה מלא בפורום. אצלנו הוא אוהב שאני מקריאה לו ואז יכול לשבת כמה דקות טובות עם הספר ולדפדף לבד.
- פעילות משותפת: אנחנו "קוראים" עיתון ביחד. מעבירים עמודים ומזהים כל מיני דברים שהוא מכיר: כלב, איש, אופניים, תפוח ועוד...
- שולחן פעילות. אני פחות מתחברת למשחקים עם בטריות, אבל במינון נכון זה נחמד והוא לומד ללחוץ על כל מיני כפתורים ולרקוד עם המוזיקה.
- אטבי כביסה בסלסלה, או כל קופסה שמכילה חפצים שאפשר לרוקן ולהחזיק שוב ושוב. ואם זה עושה רעש, עוד יותר טוב.
משחקים שמחכים לחול המועד ונגלה אם הוא מתחבר אליהם: צבעי ידיים, פליימוביל (לגיל שנה וחצי, לדעתי הקטן שלי עוד קטן), פאזלים מקרטון.
תכנון שלי לחורף כשנצטרך להיות בבית הרבה זמן: לבנות "בית" קטן על משטח הפעילות שכבר לא בשימוש, עם דלת וחלונות ומשחקים בפנים. מניסיון של האחיינים שלי, הקטנים נורא אוהבים מקומות קטנים :)

Discordi

New member
אין בעיה, אז אני לא אספר לך על כל הצעצועים

שמעסיקים את הבת שלי.

למעלה