שאלה לבגיניסט

Charlie

New member
שאלה לבגיניסט

1) אני שואל זאת כאן כדי לפתוח אשכול חדש. 2) מה אמור לקרות לאחר 5 שנות נסיון של אוטונומיה? מעניין מאד... 3) אני מעריץ את מנחם בגין המנוח ומאד מחבב את בנו, זאב בנימין. הצטערתי כשזה האחרון נטש את הפוליטיקה. לכן לדעתי בגין נגרר ע"י דיין ו-וייצמן בקמפ-דייויד לאותם ויתורים מסוכנים ותקדימיים. 4) שאלת אותי קודם האם בגין ג´וניור שקרן. ובכן, שמעתי וקראתי מה הוא אמר על הנהגת הליכוד, אותה הנהגה הקיימת היום (להוציא את ביבי שבקרוב ישוב להנהיג), ומדוע הוא עזב ועל מה יצא קצפו? 5) קל לדבר על מנחם בגין אבל אין כל קשר בין הליכוד של היום, אוסף עלוב של עסקנים אופורטוניסטיים לליכוד שביסודו תנועת החרות ההסטורית. נסיים במקרה שהיה לפני מספר שנים בסניף ליכוד באיזור השרון: היה שם איזה זקן שדיבר על ז´בוטינסקי בערגה עד שחבר סניף אחר קטע את דבריו ואמר-שאל: "מי זה הז´בוטינסקי הזה, מתי הוא כבר יבוא להיפגש עם חברי הסניף....?!" אם זו לא היתה מפלגת השלטון שלינו, היינו צוחקים...

אשכול חדש נפתח לבקשתך

1. אחרי 5 שנים- לדעתי המשך האוטונומיה המוניציפאלית, אך כמובן שאנו נתבע ריבונות בכל השטחים שאינם מאוכלסים בערבים. 2. איני יודע אם נגרר. בסכ"ה אני סבור שסהסכם יש הרבה חסרונות, אך יתרונותיו עולים על חסרונותיו. 3 ו-4. כמו שכבר הבהרתי, איני חולק על כך שיש דברים מאוד לא טובים בליכוד של היום, ביניהם כל מה שאמרת וכל דבריו של בני בגין. לפיכך אני פועל ללא הרף כדי להחזיר אותו למה שהיה, גם אם אני בסכ"ה בן אדם אחד קטן, לא אומר נואש.

Charlie

New member
כלומר

מדינה דו - לאומית! כי הרי איך תעודד הגירה ערבית מיש"ע אם הם נהנים מ"כמעט מדינה" ומרווחה כלכלית? ומה על הדמוגרפיה? הרי לא נעלמה מעיניך העובדה שיותר תינוקות ערבים מתינוקות יהודים נולדים מדי שנה בין הים לירדן. את חסרונות ההסכם אני מכיר. מעניין מהם יתרונותיו...?! זה גם מצחיק שאתה מצמיד למונח "אוטונומיה" את המונח "מוניציפלית" שכן לא היתה ואין בעולם אוטונומיה כה נרחבת כמו זו שהוצעה בקמפ -דייויד ואף בגין דיבר על כך. בעוד זמן מה יחזור נתניהו להנהגת הליכוד. ומה הוא מציע? ע"פ האתר שלכם (ליכוד1) ביום שידורים בערוץ 7 הוא הציע יישות מדינית פלסטינית ביש"ע ללא צבא והסכמים צבאיים. אשרי המאמין... יישות זו היא מדינה לכל דבר שאחרי 5-10 שנים תדרוש ע"פ המשב"ל צבא (כלים "הגנתיים בלבד") ותחתום על בריתות צבאיות כדי "להתגונן" בפני "התוקפנות" הציונית. ומה נעשה אז?? נצא למלחמה?? הרי היום אנחנו לא עושים זאת כשהמחיר יהיה נמוך שבעתיים ממה שתגבה מאיתנו אותה יישות שנתניהו מתכנן לנו. שמעתי כבר דיבורים כאלה בעבר. גם מרבין על אוסלו ומברק על דר´ לבנון. אז יצאנו מערי יש"ע ומלבנון, חטפנו והמשכנו את מדיניות ההבלגה של ההגנה... לפחות אז לעם היתה תקווה...

אדם עסוק, אבל בד"כ מגיב בסוף

שאלת המון, אענה בקיצור. לגבי עידוד ההגירה, בדיוק להפך. חלק גדול מהערבים ביש"ע היו מתים לחזור לשלטון ישראל. שלטון פלשתינאי רק מעודד אותם לברוח למדינות אחרות. מלבד זאת, כל עניין הדמוגרפיה הוא עניין גדול, ויש לי הצעות ועובדות, אבל רצרה היריעה. בהמשך נדון בזה. לגבי יתרונות ההסכם. לשיטתך אנחנו תלויים בדעת המשב"ל ומתחשבים בו. אם זה כך, אז רק הסכמי קמפ דיוויד והמו"מ איפשרו את הקמת כל ההתנחלויות, שהיום מונעות, והן בלבד, את הנסיגה לגבולות 67´. בזכות המו"מ העולם שתק כשבגין הקים את ההתנחלויות. כל זה לשיטתך. אני לא חושב שאנו תלויים כ"כ הרבה במשב"ל. יתרונות אחרים? 25 שנות שקט עם הגדולה באויבים זה כלום? ב-25 השנים שקדמו היו 5 מלחמות בינינו לבינם, אלפי הרוגים. זה שום דבר? נראה לך שללא השלום היינו מפציצים את הכור העיראקי והעולם הערבי היה שותק? שהיינו כובשים את בירות והם היו שותקים? הם ידעו שמצרים לא בעסק, וכך נמנעה מלחמה, ויכולנו להשמיד את הכור בשקט, ולהימלט משואה גרעינית פוטנציאלית. האוטונומיה שהוצעה בקמפ דיוויד היא אוטונומיה מלאה. אף אחד לא הגדיר למה הכוונה ב"מלאה". בגין הבהיר מה דעתו: חוץ, ביטחון וישובים יהודיים בידינו. כל השאר (ביוב, חשמל וכו´) בידיהם. במילים אחרות: כל השטח, חוץ מההתנחלויות, במתכונת אזורי B, עם זזכות למרדף חם. אני קונה את זה כפיתרון קבע. לצערי, לאור הסכמי אוסלו, זה כבר לא כ"כ ריאלי. כאן אנחנו מגיעים להצעה של נתניהו. המדינה הזו יכולה לדרוש צבא כמה שהיא רוצה. הכוונה שלי היא שאנחנו נמשיך לשלוט במעברים ונבדוק כל מטוס, כפי שאנחנו עושים היום. אז איך הם יביאו בדיוק את הטנקים? במנהרות מתחת לאדמה? ויש לי עוד הרבה, אבל אני רוצה לענות גם לאחרים. נמשיך בהזדמנות אחרת.

Charlie

New member
התעלמת בצורה דיפלומטית מבעיית

הבעיות של המדינה העברית. ומה על הדמוגרפיה?? יש כיום בא"י המערבית כ-5 מיליון יהודים. חצי מיליון נוצרים (מתוכם כ-300 אלף עובדים זרים) ו-3 מיליון ערבים לפחות. במילים אחרות 5 מיליון "משלנו" מול 3.5 לא יהודים. אמת, הדמוגרפיה היא לא מדע מדוייק. היא תלויה במשתנים דוגמת הגירה חיובית או שלילית, תמותה וילודה, משבר או תנופה כלכלית וכו´. אבל היא מצביעה על מגמה כלשהי. והמגמה היא שבתוך דור אחד, כ-25 שנה לערך, יהיה עם ישראל מיעוט במולדתו שלו. איך יתמודדו עם זה בנינו אם אנחנו לא מסוגלים? באופן דמוקרטי ועם לחץ בינ"ל יבתרו הערבים את המדינה היהודית עד שתהפוך ל"מדינת תל-אביב". או אז יפתחו הערבים במלחמת בזק בו יושמד שארית היישוב היהודי בארץ או יגורש מכאן. הרי היום ניתן לשמוע את דרישת חלק מהערבים ל"אוטונומיה" באיזורים נרחבים בגליל ובמשולש בהם הם מהווים רוב מוצק וברור. אם לא ניפרד מהם אנחנו הולכים לקראת יוגוסלביה שנייה. ומה יש לך לומר בנושא?

בקצרה מאוד

ראשית, את התחזיות האלה שמענו גם לפני 25 שנה ולפני 13 שנה. בחירות 88´ היו בסימן התעמולה הדמוגרפית של השמאל. לפי כל התחזיות הערבים היו צריכים להיות כבר רב מזמן, ומשום מה זה לא קורה. למה? כי הציונות מנצחת והיא מתשיך לנצח! אסור להיות קטני אמונה. לפי התאוריה שלך, לחובבי ציון היה אסור לבוא לארץ, כי הם היו מיעוט דמוגרפי. מי האמין לפני 12 שנה שיבואו מליון עולים מבריה"מ? תראה לי אחד כזה (חוץ מבגין שניבא את נפילת הקומוניזם). שנית, הנתונים מוכיחים שככל שמצב כלכלי משתפר מביאים פחות ילדים. אז לשיטתך, אם הקמת מדינה פלשתינאית תשפר את המצב הכלכלי (כך טענת מקודם), הם יביאו פחות ילדים. ובלי קשר, הנתונים מוכיחים שהם מביאים פחות ופחות במשך הזמן. שלישית, לנו יש הגירה חיובית (עולים, ואל תגיד שזה נגמר, כי אותו דבר אמרו לפני העליה מבריה"מ), להם שלילית (הבט בכתבות שפורסמו פה). רביעית, מדינת ישראל עוד לא עשתה כלום כדי לעודד ילודה. צריך תעמולה רצחנית, צריך משק חופשי ואיתן, צריך לצמצם את ההפלות, יש הרבה מה לעשות. חמישית, וזו הטעות של כל נביאי ההפרדה, זה לא משנה איפה תעביר את קו הגבול. כל עוד יהיה רב ערבי בין הים לירדן, התוצאה תהיה שהם ירצו להתפשט ובסופו של דבר אנחנו ניעלם. לפיכך כל פתרונות ההפרדה לבעיה הדמוגרפית הם דברי הבל, כי אין גבול טבעי בין בקה אל גרביה לבקה אל שרקיה. שישית, עדיין לא הבנתי מה אתה מציע. טרנספר מרצון? בבקשה. מישהו הפריע לך לקרוא להם לעזוב? אבל מעבר לזה, הפיתרון שלי הוא היחידי.

למעלה