שאלה לגבי אוסיף

מצב
הנושא נעול.

lernery

New member
מה זה חשוב?

איזה מספרים מילאת?
מה זה חשוב?
או שאתה מצליח להוכיח תשואה מצטברת גבוהה *לאורך זמן* כולל נפילה של הבורסה, או שאתה מצליח לצפות במדוייק מהלכים של מניות, או שאתה מצליח לתת נימוקים הגיוניים למה משהו צריך לקרות ולשכנע. אם אתה לא עושה אחד משלושת הדברים האלה, אין טעם לדבר על הצלחות אקראיות שהממוצע המשוקלל שלהן עם כשלונות, ייצא 0 או אפילו פחות בטווח הארוך.

אושו 4

New member
אתה לא צריך להוכיח כלום

מה זה חשוב?
או שאתה מצליח להוכיח תשואה מצטברת גבוהה *לאורך זמן* כולל נפילה של הבורסה, או שאתה מצליח לצפות במדוייק מהלכים של מניות, או שאתה מצליח לתת נימוקים הגיוניים למה משהו צריך לקרות ולשכנע. אם אתה לא עושה אחד משלושת הדברים האלה, אין טעם לדבר על הצלחות אקראיות שהממוצע המשוקלל שלהן עם כשלונות, ייצא 0 או אפילו פחות בטווח הארוך.
אתה לא צריך להוכיח כלום
גם הקוף במשחק של ידיעות מנצח כמעט את כל המומחים... תקרא מה כתבתי על אושו בשירשור על שכירת הדירה. שבת שלום.

lernery

New member
לא לאורך טווח ולא במשחקים שעברו

אתה לא צריך להוכיח כלום
גם הקוף במשחק של ידיעות מנצח כמעט את כל המומחים... תקרא מה כתבתי על אושו בשירשור על שכירת הדירה. שבת שלום.
לא לאורך טווח ולא במשחקים שעברו

Warren Buffett

New member
לרנר

החכם לא משתמש באמרות כנף בלי הבחנה
בלי קשר לשאלה ממי אפשר ללמוד או לא, יש אנשים שחוזרים על אותן השגיאות שוב ושוב ואחר כך באים לפורום להתבכיין שוב ושוב, ואני מרשה לעצמי קצת לרדת עליהם. אני מאמין בהחלט בזה שאפשר ללמוד מ*הרבה* אנשים. מכל אדם? אני לא בטוח. השאלה היא גם באיזה תחום. אני, למשל, מבטיח לך שאין שום דבר, אבל פשוט כלום, שאתה יכול ללמוד ממני בנושא של השקעות בזימבבואה. יש כאן מספר מצומצם של אנשים בפורום שממש אין שום דבר ללמוד מהם - לגבי מניות. (אולי רק על דרך השלילה - מה לא לעשות.)
לרנר
ומה עם "איזה הוא חכם הלמד מכל אדם"? ו"מכל מלמדיי השכלתי"?

lernery

New member
הלומד מכל אדם

לרנר
ומה עם "איזה הוא חכם הלמד מכל אדם"? ו"מכל מלמדיי השכלתי"?
הלומד מכל אדם
אבל לא בהכרח *כל דבר* מכל אדם. אתה יכול ללמוד ממני(אולי) למשל איך הקלדה מהירה, אבל אני בספק אם תוכל ללמוד ממני משהו על ניתוח טכני, גם אם אני מאוד אתאמץ כרגע על רגל אחת להנפיץ משהו. בסופו של דבר - זה רק פתגם. "מכל מלמדיי השכלתי" - למרות הנטיה הנפוצה לפרש את הפסוק כאילו מדובר על כל אדם, לדעתי הכוונה ל*מכל מלמדיי* בלבד, ונורה בינתיים לא נכללת באנשים שאני רואה בהם מורי דרך בצורה כלשהיא...

נורה בר

New member
לא רוצה להיות מורת דרך לאף אחד.

הלומד מכל אדם
אבל לא בהכרח *כל דבר* מכל אדם. אתה יכול ללמוד ממני(אולי) למשל איך הקלדה מהירה, אבל אני בספק אם תוכל ללמוד ממני משהו על ניתוח טכני, גם אם אני מאוד אתאמץ כרגע על רגל אחת להנפיץ משהו. בסופו של דבר - זה רק פתגם. "מכל מלמדיי השכלתי" - למרות הנטיה הנפוצה לפרש את הפסוק כאילו מדובר על כל אדם, לדעתי הכוונה ל*מכל מלמדיי* בלבד, ונורה בינתיים לא נכללת באנשים שאני רואה בהם מורי דרך בצורה כלשהיא...
אני בקושי מוצאת את הדרך הביתה ... אבל אושו 4 נראה לי דווקא מורה דרך מעניין.

נור היא אדם נחמד מאוד ואתה יכול ללמוד ממנה

אני בקושי מוצאת את הדרך הביתה ... אבל אושו 4 נראה לי דווקא מורה דרך מעניין.
נור היא אדם נחמד מאוד ואתה יכול ללמוד ממנה
דרך ארץ.

נורה בר

New member
צטערת. מבקשת מחילה.

אגב
להגיד "לירני לך חפש את החברים שלך", זו לא בדיוק שיא הדרך-ארץ.
צטערת. מבקשת מחילה.
אבל לטעון שאני מתאימה את צבע המניות שאני בוחרת לצבע הנעליים ??? מה - להגיד שאני מתלבשת רק בצבע ירוק? זאת דרך ארץ? עזבו - לא ממליצה לאף אחד כלום ואפילו לא יודעת למה קניתי חד לפני שבוע.

../images/Emo8.gifיפה איזה עקיצה עם חד.....

צטערת. מבקשת מחילה.
אבל לטעון שאני מתאימה את צבע המניות שאני בוחרת לצבע הנעליים ??? מה - להגיד שאני מתלבשת רק בצבע ירוק? זאת דרך ארץ? עזבו - לא ממליצה לאף אחד כלום ואפילו לא יודעת למה קניתי חד לפני שבוע.
יפה איזה עקיצה עם חד.....

lernery

New member
בודאי

צטערת. מבקשת מחילה.
בודאי
זה נקרא סרקאזם ועקיצה, ומה שאת עשית הוא לקלל, בצורה פשוטה.

נורה בר

New member
אני לא מקללת לעוווווולם

בודאי
אני לא מקללת לעוווווולם
אך אם אני שואלת שאלה לגבי משהו משוים אני מצפה שיענו לי ולא ינסו להעליב אותי אני עומדת על שלי ולא ... אני לא מתבכיינת . ואני חושבת שאתה ילדותי מחפש מדון מחפש לפגוע כשאתה מרגיש שאתה יכול. וכשמבקשים ממך דרך ארץ אל לך להעלב ילד פשוט תזרום תחייך לעולם ואז אולי לא תרגיש צורך עז לרדת על אנשים

נורה בר

New member
אני לא מקללת לעוווווולם

בודאי
אני לא מקללת לעוווווולם
אך אם אני שואלת שאלה לגבי משהו משוים אני מצפה שיענו לי ולא ינסו להעליב אותי אני עומדת על שלי ולא ... אני לא מתבכיינת . ואני חושבת שאתה ילדותי מחפש מדון מחפש לפגוע כשאתה מרגיש שאתה יכול.וכשמבקשים ממך דרך ארץ אל לך להעלב ילד פשוט תזרום תחייך לעולם ואז אולי לא תרגיש צורך עז לרדת על אנשים

מצב
הנושא נעול.
למעלה