שאלה לגבי חברים וחֵבְרה

שאלה לגבי חברים וחֵבְרה ../images/Emo26.gif

רציתי לשאול כמה אתם ערים חברתית? האם יש לכם הרבה חברים? האם קל לכם להכיר חברים חדשים (לא מעולם הגמגום)? וכמה אתם טובים בשמירת קשר
אצלי כל העסק קצת צולע , יש לי חברים אבל לא הרבה ואני אסביר: כל החיים הכרתי אנשים חדשים: בביה"ס , בצבא , בלימודים וכו'... הבעיה היא שאני לא יודעת לשמור על קשר ולא ממש יוזמת , למה? בגלל הגמגום כמובן
להרים את הטלפון ולהתקשר זה מבחינתי תיק ופי כמה וכמה אם זה לאנשים לא ממש קרובים , אז אני דוחה ודוחה ובסוף מרגישה שזה כבר מאוחר מדי ואז מוותרת ולא מתקשרת
. איבדתי הרבה חברים ככה , אנשים שהייתי בקשר מעולה איתם פשוט נעלמו מחיי. אז מי נשאר? חברה אחת טובה טובה עוד מביה"ס יסודי ועוד כמה בני משפחה בני גילי שנחשבים לחברים כיוון שאנחנו נפגשים ומבלים יחד המון , כמו חברים. הבעיה הרצינית שלי היא שאני מתה לרכוש חברים חדשים ואני בקשר וירטואלי עם כמה בנות נחמדות. דיברתי עם שתיים מהן בטלפון פעם אחת וגם זה היה ביוזמתן. אני יודעת שאם לא הייתי מגמגמת הייתי מתקשרת חופשי ואף עושה מאמץ להיפגש איתן , אבל זה לא קורה כי אני לא יוזמת כלום , קל לי יותר להסתתר מאחורי מסך המחשב כי מאחוריו אני קולחת. הבנות הללו לא יודעות שיש לי בעיה כלשהי וגם עם השתיים שדיברתי הלך לי חלק , אני פוחדת מהיום שהסוד שלי יתגלה ולכן אני מעדיפה להשאיר את העניין ככה וזה דפוק! אמרתי השבוע לבעלי שאני מרגישה שאני מבודדת חברתית , זה באמת ככה ולא טוב לי עם זה
... מה קורה אצלכם בנושא

paraglider

New member
אבח זה באמת ככה!!!

את אכן מבודדת חברתית , אבל לא רק מבודדת , את גם מתבודדת. למה את מסתגרת מפני העולם ? , מה עשית רע ? נכון שקל לדבר , או קל לכתוב והאמיני לי שאני מבין ללבך אבל ככה לא תצאי מזה לעולם. אני יודע שלהרבה אנשים אין סובלנות להתומדד מול הקשבה לאדם מגמגם. רבות ניסו בעבר "לעזור" לי לגמור מילים או משפטים. גם בני משפחה . .הבינו את המסר שרציתי לומר ועזרו לי להשלים משפטים , מה ששנוא עלי במיוחד. "מרב של פעם"- צאי על העולם. אל תסתגרי בארבע קירותיך. לך כבר אין מה להפסיד. דרך טובה להתמודדות עם המצב היא פשוט להשלים איתו (לא קשור לאם מטפלים בכך או לא). צאי , הכירי חברים חדשים , חדשי ימייך קקדם , הרשמי לחוגים והקפידי להשמיע את דעותיך ללא קשר לגמגום ולרמת חומרתו. עצה ממתמודד : אלא החיים :))) ואת בסך הכל מגמגמת !!!
באהבה . . מהמרחף לאיטו.

תודה ../images/Emo24.gif

מפיך זה נשמע קלי קלות ואני באמת כל הזמן אומרת את אותם הדברים לעצמי אבל כשאני באה ליישם זה קצת קשה ואני שוב צועדת צעד אחורה... תודה על העידוד , זה מאוד עוזר ועושה טוב על הלב

למעלה