שאלה לגבי מאכלים שמותר ואסור בהריון

odeia

New member
שאלה לגבי מאכלים שמותר ואסור בהריון

אני נוהגת לבשל ולשתות עם המון צמחים, כמו עלי דפנה, לואיזה, רוזמרין וכו´, האם יש איסורים ולחילופין המלצות על צמחי מאכל ותבלין בהריון?

צמחים והריון

לאודיאה שלום ומזל טוב. הנושא שאת מעלה פרובלמטי לרופאים. ברפואה הקונבנציונלית הכנסת תרופה מלווה בשנים של מחקר הבודק השפעותיה, במערכות ביקורת ומעקב הממשיכות לראות השפעתה של תרופה על ציבור המשתמש בה ובמערכות ענישה דרקוניות לאלה המשחררים תרופות לא מבוקרות. לכן קל לנו לתת תשובות על השפעת אקמול על הריון. לעומת זאת השפעת רוזמרין על הריון היא שאלה שקשה לי לתת עליה תשובה.התשובה מה כבר יכול לעשות תה פשוט לעובר קצת שטחית. חלק מהתרופות האפקטיביות ביותר ברפואה קונבנציונלית נגזרו מצמחים. בספר מצוין בעברית ריפוי בצמחי מרפא של ד"ר גידי עירון בהוצאת פרולוג 99 תוכלי לקרוא על פעילות כל הצמחים והאם זה בכלל נדרש לך. באתר בעברית של סולגר בנושא השלמות תזונתיות בהריוןיש סיכום של תוספים טבעיים המקובלים ( כלומר יש מידע על בטיחות השימוש בהם) אולם תה לשתיה אינו נכלל בהם. מה שכן מופיע היא הרגעה שרוב הצמחים בטוחים אך לא כדאי להשתמש בהם לפני שמודאים בטיחות השימוש בהריון. אי לכך עצתי לך היא לבדוק האם יש לך צורך בצמחי מרפא ואם כן לברר בסולגר את בטיחות השימוש בהם. גם חברת horus מפעילה באתרה באנגלית אתר המאפשר לך לשאול שאלות לגבי בטיחות צמחים בהריון בהצלחה

odeia

New member
תודה על התשובה המפורטת

השאלה שלי לא היתה על צמחים כמרפא אלא כשימוש באוכל ושתיה. ידוע לי שישנם צמחים שלא רצויים בהריון, גם לא במינונים נמוכים כמו באוכל ושתיה, ועל זה בעצם שאלתי. אנסה לשאול באתרים שיעצת לי. חג שמח

למעלה