שאלה לגבי מכינות

שרון ת

New member
שאלה לגבי מכינות

1.מה משך מכינה.. ומתי היא נפתחת באוקטובר בלבד או שיש עוד אופציה למכינה מאוחרת יותר?? 2.מה המחיר של מכינה ? 3.האם במכינה עצמה משפרים בעצם את תעודת הבגרות או שיש מבחנים פנימיים 4.במידה ונרשמים למכינה האם ישנה התחייבות מסויימת להמשיך וללמוד במכללה לאחר סיום המכינה..? אשמח לקבל תשובות תודה שרון

שרון ת

New member
בא לך להסביר לי על שניהם כדאי שיהיה

לי קל יותר לבחור..........? המכינה ללימודי מנהל עסקים היא אותה מכינה?

מייקי80

New member
סורי../images/Emo4.gif

אם את מתעניינת לגבי מכינות רק של אנגלית ומתמטיקה לי אין מושג אבל אני בטוחה שמישהו כבר יענה לך. לגבי המכינות שהזכרתי, יש 2 סוגי מכינות שמשלבות לימודים אקדמאיים (כמה קורסים, לא ביג דיל) עם השלמת בגרויות מינימלית (ז"א לא כל הקורסים אלא אנגלית ומתמטיקה חובה ועוד קורס אחד אם צריך-לפחות בייחודית). הקטע שלהן הוא שתנאי הקבלה שלך לתואר יבדקו לפי ציוני המכינה שלך בסוף השנה ולא לפי תעודת הבגרות שלך מהתיכון - שוב, נכון ב-100% לגבי הייחודית, לגבי שער פתוח אני לא סגורה על תנאי הקבלה לגמרי. מה שכן, אף אחד לא מבטיח לך שאם סיימת מכינה ייחודית את מתקבלת אוטומטית, את צריכה לעמוד בתנאי סף מסויימים כמו כל סטודנט רק שאת הקורסים שעשית בייחודית, את מקבלת עליהם בונוס של נקודות שמעלה לך את הממוצע..... משהו מכל ההסבר המבולבל הזה היה ברור?!?

שרון ת

New member
יש משהו שאני לא מבינה

קודם כל המכינה היחודית שאת מדברת עליה משפרים דרכה את ציוני הבגרות או שמדובר בציונים פנימיים...? ומה הההבדל בין זה לבין "שער פתוח"...?

מייקי80

New member
בשער פתוח אני לא כ"כ מבינה

במכינה הייחודית את משפרת את הבגרויות שאת לומדת שם: אנגלית, מתמטיקה ועוד מקצועות אם את צריכה (אני לדוגמא עשיתי ג"ג כי לא היה לי 5 יח"ל). את ניגשת לבגרות דרך משרד החינוך בתיכון שלמדת בו, כמו כל נבחן אקסטרני, רק שבאנגלית את עושה את הבגרות במכללה כי יש להם אישור לעשות בחינות אצלם ולא לשלוח את התלמידים לתיכון שלהם - אבל שוב, זה רק באנגלית. בשאר הבגרויות את ניגשת אליהן בתיכון, זה נכנס לך לתעודת הבגרות ומקבל כמובן את אישור משרד החינוך. הנקודה היא שע"מ להתקבל ללימודי תואר ראשון במכללה, הממוצע שנבדק הוא הממוצע שלך מהמכינה ולא ממוצע הבגרויות שלך.

שרון ת

New member
אוקיי ובמכינה הזאת אני יכולה להבחן

רק באנגלית...? ז"א איך הולך החישוב של ממוצע המכינה....? ציון הבגרות+ציוני המבחנים שבמכינה((שכוללים את הקורסים של המקצוע שאני אבחר בו...?) בכלל את אומרת שמה שקובע זה הממוצע שלי במכינה אז בשביל מה בעצם אני צריכה לשפר את ציוני הבגרות...??? אני קצת מציקה אני יודעת חפיף המכינות האלה בילבלו לי ת'סכל

מייקי80

New member
תראי

במכינה הייחודית אנגלית ומתמ' הם מקצועות חובה. באנגלית יש לך אפשרות לעשות מבחן פטור של המכינה בתחילת השנה ולהיות פטורה מהשיעורים אם את מוציאה 90 ומעלה או משהו כזה ואז את גם פטורה מהבגרות הפנימית שהם עושים בתחילת שנה והציון לחישוב הממוצע שלך יהיה הציון שקיבלת במבחן. במתמ' אין כזה דבר בעיקרון ובסוף השנה את עושה את הבגרות שלך בתיכון שלמדת בו וגם בחינה פנימית של המכינה. חישוב ממוצע המכינה נעשה לפי קורסי הבגרויות שעשית (אנגלית=מתמ'=עוד קורס בגרות אם לקחת) ובנוסף, הקורסים האקדמאיים שעשית=הבונוס שהם נותנים לך. כל קורס נותן כמה נק' בונוס-לא זוכרת בדיוק כמה וזה בטח משתנה כל שנה. את צריכה לשפר את ממוצא הבגרות שלך..? את לא. פשוט אנגלית ומתמ' הם קורסי חובה, יש פקולטות שדורשות גם נגיד 4 יחל מתמ' או 5 יח"ל אנגלית ולך יש פחות אז זו ההזדמנות שלך לשפר את זה וגם להשיג כמה נק' זכות לתואר בדרך וגם לשהיג את הבונוס שנותנים לך הקורסים האלה. אני מציעה שתלכי לשבת עם הייעוץ. מקווה שעשיתי קצת סדר בבלגאן

שרון ת

New member
אוקיי ובמכינה הזאת אני יכולה להבחן

רק באנגלית...? ז"א איך הולך החישוב של ממוצע המכינה....? ציון הבגרות+ציוני המבחנים שבמכינה((שכוללים את הקורסים של המקצוע שאני אבחר בו...?) בכלל את אומרת שמה שקובע זה הממוצע שלי במכינה אז בשביל מה בעצם אני צריכה לשפר את ציוני הבגרות...??? אני קצת מציקה אני יודעת חפיף המכינות האלה בילבלו לי ת'שכל

למעלה