שאלה לגבי ערעור נכות כללית בביטוח הלאומי

שלום, אני רוצה לדעת מה הכי טוב לעשות, רק עכשיו אישרו לי קצבת הנכות ! לפני זה הייתי על הבטחת הכנסה.

האם לעשות ערעור על האחוזים הרפואים שנתנו לי? יש לי נדמה לי 79 אחוז נכות כללית רפואית לצמיתות.
(ויש עילה לערער! כי הם לא מכירים בבעיות הרפואיות המיוחדות שלי ואני צריכה למצוא רופא מומחה שיכתוב לי מה הבעיה הרפואית הזאת ואיך היא פוגעת בבריאות שלי ובתפקודי היומיומי והתעסוקתי)

המטרה שלי היא לערער שיתנו לי 90 אחוז נכות רפואית לפחות!
כי יש עילה ויש בעיות כרוניות ויש בעיות רפואיות מולדות (אני לבד נלחמת בביטוח לאומי ללא עורכי דין כי אין לי כסף לזה.)
וממה שאני יודעת מהפורומים שקראתי שלפעמים אפשר להוכיח שאחרי נכות הרפואית גדלה שהיא כן משפיעים על האי כושר התעסוקתי ( (כל בעיה רפואית לגופה כמובן)

או שכדאי לערער על האי כושר שנתנו לי? (נתנו לי 65 אי כושר יציבה)
מה הפירוש אי כושר יציבה אגב?
האם זה לצמיתות האי כושר או זמנית?

כש-פה המטרה היא כמובן 75% אי כושר לפחות בכדי לקבל כל ההטבות וההנחות השונות,
לי מאוד חשוב להשיג פטורים מתשלום רבעוני לרופאים מקצועיים
כי לפעמים אני לא הולכת לרופאים רק בכדי לחסוך את הכסף הזה! (חיה על הבטחת הכנסה בלבד ויש הוצאות רבות עליי וגם הוצאות על קבוצות)

הפחד שלי הוא שאם אני יערער עכשיו -אני לא אקבל קצבת נכות כללית בכסף, עד שיסתיים הערעור! :(:cry::eek:
ואני זקוקה לכסף הזה בכדי לקנות אוכל ואלכוג'ל וחומרי חיטוי לקורונה! אין לי עוד הכנסות חוץ מכרגע הבטחת הכנסה, כשבקרוב תהיה לי קצבת נכות הכללית נראה לי בעוד 91 יום תהיה הקצבה ממש שידוע לי...

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תראי ...אני מכיר את המצב, אומר לך כך, כל החוכמה זה לשבת ממש על הסעיפים של כל מחלה...ולראות כמה אחוזי נכות מגיע לך שם..וזה קשה פה כל הטריק של עורכי דין ( שאגב מצליחים רק ב50% כמו אזרח בלי.. ) ...כלומר לראות את סעיפי הליקוי בדיוק..ולפי זה לשקלל אחוזים...רפואיים..וזה לא נגמר פה..אלא שצריך גם להוכיח מזה שהכושר עבודה נפגע במעל 75% ..שוב זה הכל סעיפים והגדרות חומרה רפואיות..זה רק חפירות בסעיפים והבנה איפה המקומות שיש לך לקות שמביאה אי כושר עבודה ונכות רפואית..גבוהים מספיק. וכפי שאמרת כל מקרה לגופו...

נכות יציבה זה לכל החיים , פה הם מסכימים שיש לך מצב כרוני קבוע שלא ישתפר..

קצבה תקבלי בכל מקרה הערר לא שייך...גם לא יורידו לך מתחת למה שיש לך כי את יציבה..וכדאי לערער...כי הם לא נותנים מהר גם מה שמגיע אלא אחרי מאבק...

בכל מקרה מה שאת צריכה אם את יכולה זה חפירות על הסעיפים יש ספר ליקויים של ביטוח לאומי ..ויש את הממצאים שלך והחומרה..ולהשוות זה מול זה לחשב הכי גבוהה שאת יכולה ועל זה להלחם על הסעיפים וחומרתם בהשפעה על התפקוד!
בהצלחה .

תראי ...אני מכיר את המצב, אומר לך כך, כל החוכמה זה לשבת ממש על הסעיפים של כל מחלה...ולראות כמה אחוזי נכות מגיע לך שם..וזה קשה פה כל הטריק של עורכי דין ( שאגב מצליחים רק ב50% כמו אזרח בלי.. ) ...כלומר לראות את סעיפי הליקוי בדיוק..ולפי זה לשקלל אחוזים...רפואיים..וזה לא נגמר פה..אלא שצריך גם להוכיח מזה שהכושר עבודה נפגע במעל 75% ..שוב זה הכל סעיפים והגדרות חומרה רפואיות..זה רק חפירות בסעיפים והבנה איפה המקומות שיש לך לקות שמביאה אי כושר עבודה ונכות רפואית..גבוהים מספיק. וכפי שאמרת כל מקרה לגופו...

נכות יציבה זה לכל החיים , פה הם מסכימים שיש לך מצב כרוני קבוע שלא ישתפר..

קצבה תקבלי בכל מקרה הערר לא שייך...גם לא יורידו לך מתחת למה שיש לך כי את יציבה..וכדאי לערער...כי הם לא נותנים מהר גם מה שמגיע אלא אחרי מאבק...

בכל מקרה מה שאת צריכה אם את יכולה זה חפירות על הסעיפים יש ספר ליקויים של ביטוח לאומי ..ויש את הממצאים שלך והחומרה..ולהשוות זה מול זה לחשב הכי גבוהה שאת יכולה ועל זה להלחם על הסעיפים וחומרתם בהשפעה על התפקוד!
בהצלחה .
תודה רבה ירון!!
אז בעצם כמו שהבנתי כדאי לערער על האחוזים הרפואיים נכון?
ולא להתחיל לערער על האי כושר?

ציטוט ממך: ''נכות יציבה זה לכל החיים , פה הם מסכימים שיש לך מצב כרוני קבוע שלא ישתפר..''
זה באמת מרגיע, תודה רבה! הרגעת אותי!! אמן בריאות לכולנו, אבל כשאין בריאות לפחות שיתנו לנו זכויות שמגיעות לנו!

אני הורדתי את ספר הליקויים של ביטוח לאומי, ברוך השם שאת זה הם לא מסתירים,
אבל לא מצאתי שום מידע על איך הם קובעים את האי כושר בשום מקום.
ואני לא רופאה בכדי לקבוע אי כושר לעצמי - הכוונה שאין לי מושג כמה אחוזי אי כושר שווים כל המחלות שלי... אבל אני אמשיך להילחם
בזכות מכתב מהעובדת סוציאלית שלי וגם כתיבת הרבה מכתבים, אני כמעט קיבלתי את הזכויות שלי שמגיעות לי לפי חוק -שזה ה75 אי כושר.

אני צריכה לקבל את קצבת הנכות הכללית שלי רטרואקטיבי בכדי שיהיה לי כסף ללכת לרופא פרטי, כי נראה לי שרק רופא פרטי יוכל להתייחס אליי בצורה רצינית ולכתוב לביטוח לאומי את הבעיה הרפואית המיוחדת שאני סובלת ממנה (למרות שאני שמעתי שביטוח לאומי לא אוהב רופאים פרטיים..)

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
קודם כל כן...שווה לערער אם באמת את חושבת שמגיע לך יותר לא לוותר אני לחמתי שנים קיבלתי רטרואקטיבי גם. שנית שיהיה לך 100% אין 75% יותר...אז לא תצטרכי כלום ...תקבלי הכל ונגמר הסיפור במקרה שלך זה גם יהיה יציב. אם את צריכה עו"ד לפחות לייעוץ ..את צריכה עכשיו להתאים את המצב הרפואי לליקוי שנותן אחוזים רפואיים , זה כאמור קובע לתנאים של ארנונה וכדומה. החלק הקשה כן זה לקבוע אי כושר..זה יותר טענות בעל פה לפי ליקוי זה וזה והצטברות של הליקויים אני טוענת שכושר העבודה שלי נפגע לגמרי וכו'...משהו כזה. פה צריך באמת ייעוץ.. כי זה תלוי אם זה סעיף נפשי ומה החומרה שהרופא שלך כתב פיזי ומה כתוב וכו' כל מילה שם משנה. או כמו במקרה שלי שדומה לשלך בקטע שעשיתי הכל לבד...עקשנות תביעות חוזרות ואמונה..
אבל שתקבלי לא לעשות כלום את הרטרו בעז"ה תשקיעי בעצמך..וכמובן לחיות עם יותר קצבה ושקט נפשי וכו'...לא תצטרכי עו"ד כי שתקבלי סיימת אני מדגיש את זה.

נערך לאחרונה ב:
קודם כל כן...שווה לערער אם באמת את חושבת שמגיע לך יותר לא לוותר אני לחמתי שנים קיבלתי רטרואקטיבי גם. שנית שיהיה לך 100% אין 75% יותר...אז לא תצטרכי כלום ...תקבלי הכל ונגמר הסיפור במקרה שלך זה גם יהיה יציב. אם את צריכה עו"ד לפחות לייעוץ ..את צריכה עכשיו להתאים את המצב הרפואי לליקוי שנותן אחוזים רפואיים , זה כאמור קובע לתנאים של ארנונה וכדומה. החלק הקשה כן זה לקבוע אי כושר..זה יותר טענות בעל פה לפי ליקוי זה וזה והצטברות של הליקויים אני טוענת שכושר העבודה שלי נפגע לגמרי וכו'...משהו כזה. פה צריך באמת ייעוץ.. כי זה תלוי אם זה סעיף נפשי ומה החומרה שהרופא שלך כתב פיזי ומה כתוב וכו' כל מילה שם משנה. או כמו במקרה שלי שדומה לשלך בקטע שעשיתי הכל לבד...עקשנות תביעות חוזרות ואמונה..
אבל שתקבלי לא לעשות כלום את הרטרו בעז"ה תשקיעי בעצמך..וכמובן לחיות עם יותר קצבה ושקט נפשי וכו'...לא תצטרכי עו"ד כי שתקבלי סיימת אני מדגיש את זה.
תודה רבה!!

למעלה