שאלה לגבי Blackest night

• פותח הנושא Guid
  • פורסם בתאריך

Guid

New member
שאלה לגבי Blackest night

היי אנשים,
אני עידן, בן 24 :)
כבר שנים שאני מתעניין בקומיקס ועוקב בחצי עין אחרי התרחשויות כלליות בעולם הזה (וסדרות טלויזיה סטייל YJ), אבל רק ממש לאחרונה התחלתי באמת לקרוא קומיקס אמיתי.
למרות כל המאמצים של מארוול למשוך את תשומת ליבי (דדפול FTW), העדפתי דווקא ללכת לכיוון של DC כי העסק משך אותי יותר...
אז כשהתחלתי לקרוא, קסם לי הרעיון של ה-52 החדשים, וזו באמת אחלה הזמנות בשבילי להשתחל לעולם של DC בצורה יחסית קלילה ונוחה, אבל אני מגלה שאני מפספס את כל האקשן שהיה עד היום.
אז החלטתי לקרוא סאגות מהעבר!

שבוע שעבר סיימתי את פלאשפוינט, שהייתה באמת לא רעה, והאופציה הבאה שקסמה לי הייתה Blackest Night.
עשיתי קצת בירור מקדים לפני שאני רץ לרכוש את החוברות, וגיליתי שהיו כל מיני תרחישים שאני חושב שקצת פספסתי...
(ראיתי בהתחלת הקומיקס הרבה דיבורים על דמויות מתות... אני לא אפרט בגלל קטע של ספויילרים וכו')

אז השאלה היא כזאת-
יש לכם אפשרות להמליץ לי על כמה דברים (סאגות שלמות, או גיליונות ספציפיים) שיוכלו להוות לי קצת רקע לכל מה שמתרחש ב"לילה השחור ביותר"?
גם אם זה אומר לחזור אחורה קצת- אין לי בעיה.
(ראיתי שלפני זה היו כמה Crisis-ים למיניהם, זה קשור?)

(פשוט לא להאמין מה צפייה ב'באטמן: תחת הברדס האדום' גרמה לי לעשות...
)

תודה מראש על העזרה\ההכוונה\כל מה שבא!

הייזל

New member
בוא נראה

תתחיל עם
1. Death in the Family של באטמן.
2. Year Three גם של באטמן
3. Approaching Doom , Doomsday , Funeral For a Friend , Reign of the Supermen ואז The Return of Superman של סופרמן כמובן.
4. Knightfall ואז Knightquest ואז Knights End של באטמן.
5. מאוד חשוב לקרוא את Zero Hour Crisis in Time . זה משבר חוצה חוברות.
6. Green Arrow v2 101 - Run of the Arrow
7. The Final Night
8.Green Arrow 001-010 - Quiver
9. Identity Crisis
10. Infinite Crisis
11. 52
12. Flash - The Fastest Man Alive 01-13
13. Green Arrow-Black Canary 00-04
14.Final Crisis

דמויות מתו, דמויות כמו לתחיה. אני ממליצה לקרוא לפי הסדר שרשמתי.

מיני סדרה טובה נוספת: Kingdom Come
אני ממליצה בחום על הסדרה Superman\Batman. הקומיקס הרבה יותר טוב מהסרטים המצויירים. ויש חוברות ממש מצחיקות.

מלבד כל אלה. אני ממליצה לבדוק בבלוג שלי בטור הימני. יש שם קישוריה לויקיפדיה של DC ובוויקיפדיה הרגילה גם יש המון מידע. כולל תקצירים של משברים.

Guid

New member
וואו, תודה רבה!

זה בהחלט הרבה חומר קריאה...

תודה על הפירוט!
אני אתחיל בסדר שאת ציינת, ואצבור לי קצת ידע מקדים

וכמובן שגם איעזר בקישוריה בבלוג שלך

תודה ענקית! :)

noyrov

New member
הייזל אמרה הכל...

אבל אם אתה מתעניין במיוחד בבאטמן (או בכל גיבור אחר לצורך העניין) אז יש עוד סיפורים שכדאי לקרוא כדי להבין יותר טוב את העולם (למשל בבאטמן, the killing joke, battle for the cowl, batman& son, war games...) .

ברגע שתתחיל לקרוא אתה כבר תראה מה מעניין אותך ואיזה חסרים אתה רוצה להשלים
בהרבה חוברות גם מפנים בכוכבית לחוברות קודמות שמתייחסים לאירועים הנוכחים.

ורק שתדע שאם אתה עובר אחר כך ל-new 52, הרבה מהדברים כבר לא יהיו ממש רלבנטים.

תהנה!

Guid

New member
האמת שכן יש לי דמות מועדפת,

נתפסתי קצת על נייטווינג, האמת. הוא מגניב, אבל הוא לא "כבד" כמו באטמן...

(ובזכותו נכנסתי לכל העסק של הקריאה, אז יש לו זכות ראשונים אצלי)

אני עוקב אחרי כמה חוברות של ה-new 52, האמת. אבל זה לא מפריע לי לחזור אחורה וליהנות מאירועים שקרו בעבר למרות שהם כבר לא כ"כ רלוונטיים.
פשוט חבל לי לפספס דברים מגניבים ש-DC עשו.

אבל הקטע של ה-new 52, לא הבנתי אותו לחלוטין...
כל מה שהיה לפני כן כאילו לא היה? הם התחילו את הסיפור של כל הדמויות מחדש?
כי נגיד במשפחת העטלף כבר יש את כל ארבעת הרובינים (גרייסון, טוד, דרייק ודמיאן) ואת נייטווינג ובאטגירל, זאת אומרת שלא מתחילים את הסיפור עצמו מנקודת ההתחלה ההתחלתית.
אז מה בדיוק הרעיון?
ו... למה הם בכלל עשו את זה?

noyrov

New member
אין לי מושג למה הם עשו את זה...

ואני גם כנראה לא הבן אדם הנכון לשאול אותו, כי אני שונאת כל מה שקשור לזה...

סתם, הם עשו את זה מן הסתם כדי למשוך קוראים חדשים ולרענן את הדמויות והסיפורים, אבל בעיני הם פשוט ירקו על הרבה מאוד דברים בסיסים בדרך ומבחינתי די "בגדו" בקוראים הישנים שלהם... בכל מקרה, אם אתה נהנה מזה אז מצויין

אני לא ממש עוקבת אחרי החוברות החדשות, אבל לפי מה שהבנתי זה כאילו מתחיל 5 שנים אחרי שרוב גיבורי העל התחילו. אין לי מושג איך הם הכניסו 20 שנות היסטוריה בערך וארבעה רובינים לחמש שנים, ואני גם לא ממש יודעת מה מהסיפורים הישנים נכון גם ליקום החדש ומה לא.

אם אתה אוהב את נייטווינג- קודם כל יש לו כותר משלו, שהוא הגיבור של החוברות, אבל אין שם הרבה סיפורים טובים. הוא לוקח גם חלק די חשוב ב Bruce Wayne: Murderer, ו- Bruce Wayne: Fugitive, בהרבה סיפורים בטין טיטאנס וטיטאנס, בבאטמן שנה 3, בחלק מהחוברות של no man's land ובשנים 2009-2011 בערך הוא גם הדמות הראשית בבאטמן (ומופיע גם בליגת הצדק).

והוא דמות נהדרת, באמת. הוא משתפר בעיני ככל שקוראים עליו יותר

Guid

New member
תודה על המידע לגבי נייטווינג,

אני בהחלט אבדוק את הסיפורים שהצעת לי למעלה

(את זה שהוא באטמן משנת 2009 אני יודע, כי יצא לי לקרוא את Red Robin. זה בהחלט טוויסט נחמד שנתנו לדמות של גרייסון!)

הייזל

New member
זה די אירוני

כשDC החליטו על הריבוט הם עשו [או לפחות הם טענו שהם עושים את זה] כדי שקוראים חדשים לא יצטרכו לקרוא 20 שנות היסטוריה בקומיקס.
הם חשבו שזה ירתיע קוראים חדשים.
הם די בפירוש לא חשבו עליך.

Guid

New member
כן, אה?

זו לחלוטין אשמתם שהקומיקסים שלהם מעניינים מדי

למעלה