שאלה לג'ודי לגבי ילדה בת 8

תודה טליה מקסימה שאיפשרת../images/Emo140.gif

העונג כולו שלי . לגבי שאלתך , לא בטוח שתוכלי לפתור בעיה אם אין לך ידע התערבותי , אבל את בטח לא יכולה להזיק, לשחק עם בנך זה הדבר הניפלא ביותר שאם יכולה לעשות עם ילדייה. זה היה מקסים מה שעשית איתו עם המלך שלמה וזה בטח לא היפריע אולי לא קידם , אבל עצם זה שהוא השתעשע והיה בפחות חרדה מלהכנס לכיתה זה כבר ניפלא. התערבות טיפולית היא תהליך , אני עבדתי עם ילד במשך חודשיים בכיתה ואחכ' עוד חודש בפרוזדור עד שהוא הסכים להכנס לחדר הטיפולים זה לא פשוט, בטח לא במפגש אחד של כמה דקות
הלוואי ויכולנו זה היה יכול להיות נפלא. מי שכן יכול לעזור בכמה דקות זה חבר טוב , הם "המטפלים" הכי טובים אם היה לו שם איזה חבר הוא בטח היה ניכנס מהר מאד. שמחה להיות כאן המשך ערב נעים ג'ודי

../images/Emo99.gif תודה ../images/Emo24.gif

במקרה שלנו.... רק עזרה מקצועית ממורה שכל עיסוקה זה קידום ילדים עם קשיי הסתגלות או למידה שינתה את המצב ואכן זה היה מאוד הדרגתי ונכון...היה לנו כייף לשחק יחד

שאלה נוספת....

באשר להעצמה אישית.... לא פעם אני נתקלת במצבים בהן חברות מתייעצות מבקשות עזרה כשהן במצוקה כלשהי אך בשטח אני מוצאת שהן לא ממש מעוניינות בשינוי המיוחל או שהן מפחדות. איך ניתן לנטרל את החשיבה הזו שמונעת מהן סיכוי להצלחה?

תשובה נוספת ../images/Emo13.gif

יקרתי שאלת את שאלת המיליון דולר ! כולנו רוצות שינוי אך במקום בו אנו נימצאות ישנם רווחים מישניים שהם לעיתים לא מודעים ואילו תוקעים אותנו שם. עצם היותך שם בהקשבה לחברותייך את כבר עוזרת והרבה , לא הרבה אנשים מוכנים להיות היום בהקשבה, ונטילציה של רגשות זה דבר חשוב מאד , עוד דבר חשוב הוא בדיקת האמונות התוקעות או המגבילות , והאם אנחנו מוכנות לשחרר את אותן אמונות , לעיתים יש לנו אמונות שגדלנו איתן ואנחנו לא מוכנות בכלל לשחרר אותן , אנחנו אפילו לא יודעות שיש לנו את האמונה הזו. הדרך להגיע לאמונה היא דרך ההקשבה , נניח חברה תגיד לך "אני רוצה להיות בזוגיות" ,אבל היא לא עושה כלום בשביל לצאת עם בחורים , כאשר יש ספליט בין האמירה לבין המעשה ישנה אמונה שתוקעת אותה שם , ויכולות להיות המון אמונות , אולי שגברים זה מסוכן , אולי שהיא לא רוצה לאבד את החופש שלה , מיליון סיבות. ואז לבדוק האם האמונה הזו משרתת אותנו או שהגיע הזמן לוותר עליה ולמצוא דרך חדשה יעילה יותר. שינוי זה תהליך והוא לא פשוט , ישנה בדיחה שפסיכולוג מפורסם שאני לא זוכרת את שמו אמר : "אני יודע את כל הסיבות שבעולם להרטבה שלי אך עדין לא הפסקתי להרטיב" תמיכה וחברות טובה זה הכי טוב, את אינך צריכה לקחת אחריות על השינוי או חוסר השינוי של חברותייך וזה הכי חשוב לזכור, זה המקום שלהן והאחריות הבילעדית שלהן . את יכולה ללכת לצידן ולהחזיק להן את היד שלא יפלו. המשך ערב נעים ג'ודי

../images/Emo13.gifיש כאן מסר מהיקום?

אני רואה רק את הפניה שלך אלי ולא את תוכן ההודעה.

סליחה אורלי שלחתי בטעות ../images/Emo24.gif

אורלי יקרה
מחזירה לך את הלב לצורתו המקורית
תודה על המחמאה . קשה לתת נוסחאות אבל אנסה לתת כאן נוסחה יעילה שלי אישית עוזרת מאד. יצירתיות ! כשיש תקיעות תני ליצירתיות לצאת ממך ואז ישנה אפשרות שמשהו נוסף יישתחרר. קודם כל חישבי היכן החסימה או התקיעות שלך כלפי הדבר שאת רוצה להגשים, מה מונע ממך ?מה חוסם ? אם את לא יודעת עיצמי עינייך ותני לדימוי לעלות, את יכולה אחכ' לצייר אותו ולראות לאיזה תובנות זה יביא אותך. נמשיך... תני לדימוי שם ותני לו לדבר אליך אני החסימה ואני מגיעה אליך כש... ואז שאלי עצמך כמה שאלות: האם זו התנהגות מוכרת לך במצבים שציינת? באיזה עוד מיקרים זה קרה ? מה מביא אותי לחסימה הזו? וכל מה שנישאר לך הוא לבדוק האם ישנה דרך חדשה ויצירתית להתמודד עם התקיעות , האם ישנה דרך יעילה יותר לעבור את החסימה . את צריכה להיות מאד מכוונת לעצמך ומאד כנה, כדי למצוא את התשובות זה לא תהליך פשוט מבחינה ריגשית , אבל לעיתים ה
שאנו מקבלים מעיר אותנו . בהצלחה יקירתי ואם תירצי לפרט אשמח לעזור לך , מה שנתתי כאן זה משהו מאד כללי . רק טוב ג'ודי

כשקראתי אותך עכשיו

עלו בי מילות השיר
..."הכל עומד במקום הזמן ממשיך ללכת היית כאן ופתאום הכל נטרף כמו חלום.." השבת לי כל כך בנקודה הנכונה מבחינתי. כן. אני מרגישה שהתשובה היא ליצור ליצור יש מאין. התקיעות חדשה לי אבל אני יודעת שהיא לא באה לפתחי סתם היא הופיעה כי עלי לזוז כי הזמן גם זז כמו בשיר. המון תודה הא(ע)רת אותי

ג'ודי../images/Emo23.gifלמילים שלך יש כוח

את בטח יודעת את זה נכון? זה מה שהרגשתי הכוח לפעול תודה

היי ג'ודי, האם את מאמינה שאמירת מנטרה

יכולה לעזור ולשפר את המצב בחיים? למשל כל בוקר להצהיר "אני אצליח בלימודיי" או "אני אמצא לי זוגיות נכונה"? האם מנטרה עלולה להביא אלינו מצבים שלא טובים לנו?

על מנטרות- היגדים חיוביים

אני חסידה גדולה של היגדים חיוביים אך זיכרי כמה דברים : היגדים , החזייה דימיון, רגשות חיוביים והודייה יומיומית על כל מה שיש. התמקדי במה שאת רוצה לא במה שאת לא רוצה, הצהירי את זה בצורה כתובה וחיובית, זיכרי שמוחך עובד עם תמונות . העבודה שלך היא לזהות מה גורם לך להרגיש טוב ולהמשיך לחשוב על כך, ובנוסף לא להביא לגופך מחשבות שליליות ,כאשר אילו מגיעות הגידי "הבא" וחישבי משהו חיובי כדי לנטרל את השלילי למחשבה חיובית יש יותר כוח מלמחשבה שלילית. היגדים חיוביים הם דרך חשובה ביותר להעלות את הרטט שלך לרטט שאת רוצה להגיע אליו. זיכרי ש"חוק המשיכה" לא משפיע דרך מילים ומחשבות אלא זה מגיב לרגשות שלך, זה מגיב לאיך שאת מרגישה כשאת חושבת על משהו ואיך את מרגישה כשאת מדברת על משהו. הרגישי בוודאות שאת מקבלת את הרצונות שלך וותרי על הספקות שלך! אם יהיו לך ספקות את תתני מסר כפול ליקום ותרחקי ממך את קבלת הרצונות שלך. ככל שתמהרי להסיר את ההתנגדות כך מהר יותר תגשימי את החלומות שלך . אם יש לך רייקי את יכולה להעצים את המטרות באמצעות הרייקי , לכתוב פתק עם המנטרה ולשלוח לזה כל בוקר עד שיתממש. בהצלחה יקירתי ג'ודי

למעלה