שאלה לדיון

Balancedflow

New member
לא בדיוק הבנתי מדברייך,

באיזה דברים את נתקלת ואנחנו עדיין לא? (ושאלה מתבקשת לדעתי - למה תמיד ההתייחסות אלי ואל עימנואל היא כאל גוף אחד? הלא הכרנו רק על גבי הפורום, וטרם היתה בינינו הכרות אישית, ולא מעטים היו רגעי ההתנצחות בינינו)

נתקלתי בלא מעט אנשים

הדומי למה שאת מתארת, אך אני מטפל ולא מספק את השקרנות של אנשים אחרים. את רוצה לתת לי "הוכחה" שמשהו פועל בלי אמונה? הרי זה מה שאני אמרתי!... אולי שכחת אך את זו שכתבה: " אם אין אמונה אין ריפוי !"

aviavid

New member
אני לא כתבתי

אם אין אמונה אין ריפוי !

aviavid

New member
טעות בסימן

טעות בסימן קריאה במקום בסימן שאלה זה היה צריך להיות " אם אין אמונה אין ריפוי ?

עכשיו זה עוד פחות ברור לי...

את יכולה בצורה ברורה וממוקדת להגיד אם בעינייך יש קשר בין ריפוי ובין אמונה? התשובה שלי מוכרת, לא רק שאין קשר, אמונה לרוב זה אחד הגורמים למחלות.

aviavid

New member
אין קשר

בין אמונה לריפוי אני נוטה להסכים איתך שאמונות יוצרות דפוסי חיים לא נכונים העלולים להוביל למחלות לסיכום הדרך לרפוי לא כרוכה באמונה ( קצת קשה לי להתבטא בכתב )

aviavid

New member
רע עוד משהו

אם אדם יסיר את אמונתו מדברים מסוימים זה יוביל אותו למצב של ריפוי זאת אומרת שאמונות מקשות על האדם לחשוב בצורה בריאה על אדם להשתחרר מאמונות

Balancedflow

New member
אני חושבת שזה נפלא שאת קוראת וחוקרת,

ואני חושבת שכולנו צריכים להמשיך ללמוד כל הזמן. אני יודעת שאני באופן אישי לא מנסה להנגח בך, אבל יש בי התנגדות עזה להשוואה ולכן אני מגנה בחרוף על תורתו של ד"ר באך. אתן לך עוד דוגמא לסיבת האמונה המאוד מאוד חזקה שלי באופן פעולת התמציות לפני כמה חודשים, בראוני, הכלבה שלי נדרסה. צילומים הוכיחו שיש לה ארבעה שברים באגן, וטרינר אמר לנו שהיא צפויה להתאוששות והחלמה ארוכה שבסיומה היא תישאר עם צליעה, והתברר לי שבכל הארץ יש רק 2-3 מנתחים שיכולים להתמודד עם פציעה מורכבת כמו שלה. הדבר הראשון שבראוני קיבלה מיד לאחר התאונה היה רסקיו ולאחר מכן הרכבתי לה פורמולה מיוחדת. אבל בתוך יומיים, כשהיינו צריכים ללכת לביקורת אצל הוטרינר הקבוע שלה ולקבל טיפול תרופתי, היא כבר היתה בחצי הדרך להחלמה. כמובן שנעזרנו גם בתרופות שנתן לנו הוטרינר, בצמחי מרפא ותוספי תזונה. אבל עצם העובדה שהכלבה התאוששה תוך יומיים (והיום ד"א אין לה שום צליעה והיא משתוללת יותר מתמיד) נבעה לדעתי, ולדעת הוטרינר מהטיפול המיידי בתמציות. עם כל האהבה וההערכה שלי לאינטיליגנציה של כלבים, עדיין לא נראה לי שהכלבה שלי, נבונה ככל שתהיה, הגיבה לתמציות כמו שמגיבים לפלאסיבו והחלימה ע"מ לרצות אותי... יכול להיות שהנסיון הרב בטיפולים הוא זה שגורם לי לא לחפש הוכחות מדעיות. זה לא שאני מאמינה אמונה עיוורת, אני פשוט רואה את התוצאות בקליניקה לאורך השנים, והשיטה נשמעת לי הגיונית מספיק כדי שלא אפקפק בה...

aviavid

New member
בנוגע לתרגום

באמת....... חשבת אולי לתרגם את הספרים לתועלתם של אחרים ? אין ספרים מתורגמים של דר באך יש רק ספרים שאנשים כתבו בעקבות מה שקראו או למדו והמסר לא תמיד אותו הדבר כמו המקור כמובן וזה מאוד עצוב בכלל שיטות הלימוד בארץ שונות ומשונות כל מורה מלמד על סמך מה שהוא למד ולרוב גם מעלים ידע מקורי ( אין לי מושג למה ) הייתי מאוד שמחה לקבל עותק מתורגם מהמקור ! אפילו לשלם בעבורו תחשוב על זה ( לי פשוט יש קצת בעיה לקרוא אנגלית . למרות שהצלחתי לבסוף לקרוא זה עדיין לא יהיה אותו הדבר אם אקרא בעיברית )

תרגומים.

ברוב הספרים שקראתי על פרחי באך (בכל מיני שפות) ה"מסר" לרוב מאוד רחוק מההבנה שלי מהספרים של דר' באך... לעיתים רחוקות קרוב... זה טבעי וזה מובן, לכן אני מעדיף ללמוד מהמקור ולא מהמפרשים. רוב הקורסים על פרחי באך מתמשכים מעל ומעבר לזמן הדרוש ללמוד את החומר, הניחוש שלי זה שכך יותר ריווחי, הרי על קורס של עשרות מפגשים אפשר לבקש יותר כסף מאשר על קורס של 3-4 מפגשים. לקרוא את 2 הספרים לוקח רק כמה שעות... באך המציא/גילה שיטה פשוטה שבאמצעותה כל אדם יכול לעזור לעצמו במצבים של אי-נוחות... את מוכנה "אפילו" לשלם עבור תרגום... למה ה-"אפילו"? על מנת לתרגם את הספר צריך מספר דברים, בין היתר אישור מבעלי זכויות היוצרים והוצאה לאור בארץ המעוניינת להדפיס ולהפיץ את הספר... אני שואל את עצמי כמה אנשים יקנו ספר כזה בעברית? 10, 100 ... פחות ממאה? צריך גם זמן ומישהו שיעשה הגהה... תחשבי על זה... את בחרת ללמוד במדיסין, אני מכיר יותר מאדם אחד שסירב ללמד שם. תחשבי על זה...

aviavid

New member
תרגומים

אפילו ........... כי אני בדרך כלל עושה הרבה דברים בשביל אחרים ללא תמורה כספית אינך חייב לקבל אישור לתרגום הספרים אלה אם כן אתה מתכוון להוציאם לאור - אגב בדקתי עם כמה הוצאות ואין להם עניין בכך לשאלתך כמה יקנו ? אין לי ממש תשובה אבל אני חושבת שמי שיתרגם את הספרים האלו יתרום משהו לכל המטפלים והמטפלות שחושבים שהם יודעים מהי תורתו והם אינם יודעים דבר אני בחרתי ללמוד במדיסין .... כן כי זה מה שהיה הכי טוב והכי קרוב ( כדי לקבל תעודת הסמכה מוכרת ) אתה יודע תמיד יהיה זה שיגיד על מקום זה או אחר שהוא לא טוב למזלי אני לא תוכי ולא מקבלת כל מה שמלמדים אותי אלה עושה לעצמי את החומר הלימודי מכל מיני מקורות שונים בקיצור אני אוהבת לשאול שאלות לקבל תשובות ולהמשיך הלאה

אני אף פעם לא עושה דברים בשביל אחרים....

אבל זה דיון אחר וארוך. אפשר לפרש בהרבה צורות את המשפט: No part of this book may be reproduced in any form without the written consent of the publisher אני מבין ממנו שאסור לי לתרגם אותו ולחלק אותו לכל מיני אנשים... אולי את מבינה את המשפט בצורה אחרת. כפי שכתבתי לא פעם, אני מוכן לעזור למי שמבקש עזרה, כמעט לכל מי שמבקש... אם את רוצה ללמוד ממני פרחי באך את יכולה לבקש (לא יודע מה תהיה התשובה), אם לא תשאלי לא תדעי, את הרי אוהבת לשאול שאלות. מעולם לא למדתי על מנת שתהיה לי תעודה, שמעתי על הרבה שכן... אולי פעם אבין למה הם עושים את זה, אך זה לא ממש מעסיק אותי. אגב, על מנת לוודא שקראת נכון מה שכתבתי, אמרתי שאני מכיר יותר מאדם אחד שלא הסכים ללמד במדיסין (לא ללמוד אלא ללמד). אגב, טרם ענית להודעה שלי בכותרת "מאוד ממוקד".

למעלה