שאלה לדיון

aviavid

New member
עמנואל

הבנתי את המשפט הראשון כמו כן הבנתי גם את המשפט השני ולכן כאן לא המקום לדבר על מדיסין אוכל רק לומר לך מדיסין תל אביב נסגר .......... והמבין יבין

למה כאן לא המקום?

למה לא להביא רשמים לכאן ולשם על כך מיני בתי ספר? זה יכול למנוע עוגמת נפש מכמה אנשים...

Balancedflow

New member
בהחלט יכול להיות שיש כאן אי הבנה,

לחלוטין לא ניסיתי לתקוף אותך, פשוט כל הרעיון שעומד מאחורי השאלה הוא מקומם בעיניי, ויכול להיות שהשלילה שלי את ההשוואה היא זו שנחוותה מצידך כתוקפנות, אני מתנצלת, זו לא היתה הכוונה.. בנושא הזה אני לחלוטין מסכימה עם עימנואל. אנחנו לא צריכים הוכחה מדעית למשהו שכבר הוכח לנו שעובד. אני חושבת שבהחלט יתכן שד"ר באך גילה שיטת ריפוי שבפשטות שלה היא אולי מתוחכמת מכדי להיות מדידה באיזשהו כלי מדעי כעת. אני בהחלט חושבת שיכול להיות מאוד שבעתיד יוכלו להסביר יותר את הנושא הזה מבחינה מדעית. אבל עדיין, אני חושבת שאין מקום להשוות את התמציות לפלאסיבו - ואחזור שוב על דברי, הפעם בלי הציטוט (שרק נועד להסביר את השוני...) עם מתן התמציות, כוחות הריפוי של האדם מתעוררים ומתגייסים, בין אם הוא מודע ובין אם לא (במקרה של תינוקות, פעוטות ובע"ח למשל), כך שאפקט הפלאסיבו, שמהותו היא ב"ריצוי" המטפל, נשללת מעיקרה. השאלה שהעלית לדיון היתה - ........" פרחי באך בדומה לתרופת פלצבו " אשמח לשמוע תגובות בנושא והסבר מדוע כן או לא. נדמה לי שכן הצלחתי לענות על זה... ועוד תחום שאני לחלוטין מסכימה בו עם עימנואל הוא שפרחי ארץ ישראל הם לא, ולא יהיו פרחי באך, התורה שמאחוריהם היא לא אותה תורה, וזה שהממציא/הוגה/רוקח היה יזם מבריק מספיק לנסות לחקות את התמציות של ד"ר באך, לא מעיד על איכותן (לא לחיוב ולא לשלילה). יתכן בהחלט שהן רפואת תדרים - הממציא מן הסתם יודע איך הוא מגדיר את המצאתו, אבל הן בפרוש לא תמציות באך, מכאן ניתן להסיק שתמציות פרחי באך הן לא רפואת תדרים. (ואני בטוחה שעמנואל, שבקיא בכתבים יותר ממני יודע כמוני שלא מופיע בשום מקום איזכור לכך שד"ר באך קורא לשיטתו רפואת תדרים. אם אני טועה אשמח להיווכח בטעותי
אני עובדת כרגע על כתיבת מאמר שיסביר אולי קצת יותר את יסודות השיטה, מהותה, ואפן עבודתה. אבל זה יקח קצת זמן עד שאסיים אותו ואעלה אותו לפרסום. בשישי האחרון עברתי תאונת דרכים קלה שבעקבותיה אני סובלת מכאבי גב עזים ולא יכולה לשבת לאורך זמן ממושך, ולכן אני מבקשת להתאזר בסבלנות.

aviavid

New member
טל יקירתי

מקבלת את דבריך בנוגע לתוקפנות שלא הייתה יכול להיות שזו רק הרגשה שלי מאחלת לך החלמה מהירה , לא אציע לך עזרה שכן אין לי העזרה הנחוצה לך שמעת על האנמן ? שמעת על סוקראטס ? שמעת על סינים ויפנים ? דר באך לא המציא את הגלגל ! עם כל הכבוד לו רפואת תדרים ורפואת אנרגיה וכל המשתמע מכך ...... את יודעת להסביר מה משתמע מכך ? את יודעת שמים הם המוליך החשוב בכל שיטת ההפקה של תמציות פרחי באך ? אני מתנצלת מראש אבל כל מה שאני כתבתי כאן משתמע להתנגחות מצידי ולכן הסליחה ממך

Balancedflow

New member
קודם כל, תודה רבה על איחולי ההחלמה,

לגבי שאר שאלותייך, כן, בוודאי שאני מכירה את סוקראטס, ואת הסינים והיפנים, ואת הנמן אבי ההומיאופתיה. אני מכירה לא מעט פילוסופיות (זה מה שלמדתי באוניברסיטה לפני שהלכתי ללמוד רפואה משלימה), אני גם מכירה את תורתו של הרמב"ם, ואת משנתו של אריסטו. גם הגלגל הומצא ככל הנראה במקומות שונים ברחבי העולם בו זמנית באופן כזה או אחר, בסופו של דבר, באך כן פיתח תורה שלמה. אז אולי היא לא המצאת הגלגל אבל כמותה לא היו לפני, ואין שום דבר שישווה לה עד היום. (גם אם מפתחים שונים ראו את עצמם כממשיכי דרכו, הרי שהוא היה הראשון שהמציא את השיטה הזו). לגבי רפואת תדרים, קראתי על זה קצת בימים האחרונים, ואפרט לך מה דעתי בימים הקרובים, עדיין יש כמה דברים שלא הספקתי לקרוא כי אני לא יכולה לשבת זמן ממושך מול המחשב. לגבי משמעותם של המים בשיטת ההפקה של התמציות - בוודאי שאני יודעת, אני גם יודעת מה ההבדלים בין צורות ההפקה השונות של חלק מהתמציות, מה השאלה?

aviavid

New member
אני שמחה

אני שמחה לקרוא שאת אכן יודעת ומכירה כל מה ששאלתי תראי יש לי בעיה מאוד רצינית בנושא רפואה משלימה אני נתקלת לא פעם באנשים שמציגים עצמם מטפלים והם אינם יודעים הרבה אני אישית חושבת שבכדי להיות מטפל טוב לא מספיק שעברת הכשרה כזו או אחרת עוד אני חושבת שאפילו אם אתה יודע אל תפסיק ללמוד ולחקור את הנושא עם כל הכבוד לפרחי באך ולתורתו אני עדיין חושבת שהוא לא הגה את הרעיון , אני בטוחה שהיו לפניו רק שהם לא פרסמו את המצאתם ולכן אין אנו יודעים - נכון גם לגבי קולומבוס אני חושבת שיש לתת כבוד גם לאלו שבאו אחרי באך ואסור לזלזל בתוצאות בדיוק כפי שהבדיחה על ה' אומרת שהוא לא רשם פטנט ומאז כל שמוק יכול להוליד ילדים תקראי באתר של אלומה גלזר מה היא כותבת על הפקת הצמחים והצורות וצבעי הצמחים שזה לא פחות חשוב בקיצור טל .... אני אף פעם לא יושבת בשקט לגבי דברים שמענינים אותי ולא מפסיקה לחקור ולשאול ולדעת כמעט הכל חברה שלי אומרת שאני טיפוס ורבין חח אולי זה נכון לגבי הלימודים שלי החלמה מהירה שוב טלי

מעולם לא הפסקתי ללמוד....

ואני מניח שלעולם אלמד.... אז אני אשמח ללמוד מה ואיך קולומבוס קשור לכל הנושא הזה.... הרי קולומבוס לא המציא כלום!

aviavid

New member
הוא גילה את ..... ?

ומה שהוא גילה כבר היה קיים אז למי הוא גילה ?

זה לא להיתפס כלל...

לא לקטנות ולא לגדולות ... ... ... באמת ובתמים אני לא מצליח להבין איך קולומבוס נכנס לדיון הזה... את הכנסת אותו ומוזמנת להסביר לי מדוע...

aviavid

New member
קולומבוס

טל אמרה שדר באך המציא את השיטה ואני אמרתי שהיו לפניו ושזה דומה לקולומבוס שחשב שמצא את אמריקה

את יכולה להגיד שאני קטנוני... אבל...

קולומבוס כלל לא חשב שהוא מצא את אמריקה. להרחיב בנושא?

למעלה