שאלה להורים - מאוד חשוב לי שתראו

• פותח הנושא yolm
  • פורסם בתאריך

yolm

New member
שאלה להורים - מאוד חשוב לי שתראו

שלום לכולם! לפני כמה ימים יצאתי מהארון בפני הוריי (אחרי תקופה ארוכה של חשדות ושל תהיות מצידם, והחלטתי לומר את האמת). אבא שלי קיבל את הדברים ברוח טובה. לעומת זאת, אמא שלי בכתה במשך זמן ממושך והציגה את הדברים כאילו חרב עולמה. ניסיתי להסביר לה את הדברים ואת המשמעות של להיות הומו. גם הסברתי לה שזה מה שעושה לי טוב, ושהיא צריכה לשמוח שסך הכל, הכל בסדר, כי אני תלמיד טוב, אני משקיע, כמובן לא מתעסק בדברים פליליים ויש לה עוד שתי בנות מקסימות (אחיות שלי כמובן). לכן, היא צריכה לקבל את הדברים בפרופורציות ולא להתאבל עליי (כך אבא שלי הגדיר את זה) בגלל זה. בנוסף, סבתא שלי שהגיע לביקור החלה גם להשמיע קולות של פקפוק (לא הייתי נוכח ברגע זה, אבא שלי סיפר לי לאחר מכן), ואמא שלי אמרה לה את מה שקרה. שוב היה בכי, סבתא שלי גם לא כ"כ הבינה מה זה אומר אבל הבינה מאמא שלי שמדובר כנראה בחטא כזה גדול שאין עליו כפרה. משו בסגנון. הצעתי לאמא שלי עוד לפני כן (מיוזמתי!) ללכת לפסיכולוג או למפגשי תמיכה של הורים וילדיהם והיא סירבה בכל תוקף. אני אישית לא מתרגש מהעניין, אך אבא שלי הסב את תשומת ליבי שאני חייב להתחשב בכולם (אמא וגם סבתא שהצטרפה לחגיגה). לא יודע למה בדיוק הכוונה בלהתחשב. אני פונה אליכם, אל ההורים, ושואל אתכם מה אני צריך לעשות בשביל להרגיע את אמא שלי ולהכניס אותה לפרופורציות. כי נראה שהיא חושבת שעוד רגע מטוסים יתחילו ליפול מהשמיים. ואם זה גם נכון לעדכן את המשפחה המורחבת בעניין. תודה רבה! אני מאוד מודה לכם!

E W

New member
ילד, לא הורה

ראשית מזל טוב! עשית משהו שאתה שלם איתו והלכת עד הסוף. אני ילד (גדול... אבל ילד) ולא הורה, אבל אני אנסה לענות לך. הפחד הוא בד"כ מהלא נודע. או מדעות קדומות. אמא כרגע במצב של בילבול, אותו מצב שאתה היית בו וכרגע אתה שלם איתו לחלוטין. אבא קיבל את זה בקלות יחסית, אבל גם עליו עוברים דברים. הכוונה בלהתחשב בכולם היא לא לנפנף בדגלי גאווה בבית, לא להביא גברברים הביתה ולא ללבוש נוצות (בבית). אני קצת מקצין, אבל לזה הכוונה. אם עד היום לא שיתפת את הורייך בדייטים שלך (גם עם בנות) זה לא הזמן. כשיהיה מישהו קבוע זה כבר סיפור אחר. אל תבוא ותנסה לשכנע את אמא (כרגע!) שזה בסדר להיות הומו ולהומואים יש ילדים ומשפחה וזוגיות יציבה. זה לא יעזור. זה פשוט לא הזמן. תן לאבק לשקוע קצת, גם במחיר שתחשוב שמתלעמים מהנושא, ותעלה את זה בזמן אחר. תנסה להבין ממה היא חוששת ומדוע זה אסון גדול. תנסה להגיע אליה דרך אבא, שמקבל. שתף אותו אם אתה צריך אוזן קשבת.. יהיה לך קל יותר - ואל תדאג, הוא יעביר את המידע לאמא כבר... מצד שני, אם היא יוזמת שיחה על איך אתה מוצא דייטים אל תכנס לתוך כונכיה מצד אחד, אבל אל תכיר לה את האטרף מצד שני. תרכך את ה"מכה" שנקראת אינטרנט... מה לעשות שזה מקום הבילוי החביב על כולם?... אבל לא כולם מקבלים את האינטרנט כדבר תמים... אמא זו אמא. בסוף היא תבין ותקבל את מי שאתה! כל עוד היא רואה שזה מה שעושה אותך מאושר... אתה יכול לנסות להשאיר את המחשב פעם פתוח "בטעות" על הפורום הזה.. אולי זה גם יעזור
בהצלחה!

yolm

New member
תודה רבה!!

עכשיו אני קצת יותר יודע איך לפעול.. כי חשבתי שעכשיו, אחרי שהם יודעים, אני יכול לצאת לאן שבא לי ולהתלבש בהתאם למה שאני רוצה... עכשיו אני מבין שזה לא הדבר הנכון ישר לעשות.. תודה

E W

New member
לא לזה התכוונתי

צא לאן שבא לך, ותתלבש איך שבא לך - איך שמרגיש לך נוח! רק תשמור על פרופיל נמוך בבית... אם אתה גר בבית, זה קצת יותר קשה כי ישאלו אותך לאן אתה יוצא.... אבל לא על כל דייט אתה צריך לדווח. תמיד אפשר לזרוק שאתה יוצא עם חברים... בלי לפרט. אתה צריך לחיות, לא לחכות שהם יקבלו ואז לחיות. זה הכל.

ברוך הבא../images/Emo140.gif

הצעד הראשון בדרך לחיים טובים ושלמים יותר נעשה. כשאבא שלך מדבר על להתחשב, זה אומר שכדאי ללכת לאט עם השיתוף והפתיחות. להתחשב ברגשות של אמך וסבתך <עד גבול מסויים כמובן> וככל שהזמן יעבור אמך תגלה עניין ותקבל אותך כמו שאתה. תן לה זמן לעכל <חס וחלילה לא להתאבל> להפנים ולהבין את עולמך, העדפותיך ואהבותיך. אני כאן אם אמא שלך זקוקה למילה חמה או תמיכה

yolm

New member
תודה רבה!!

אני אשאל את אמא שלי אם היא תרצה לדבר.. אולי זה קצת יכניס אותה לפרופורציות.. היא גם מאלה שמתייעצות אז אולי זה יוכל לעבוד. תודה!!

אני אשמח לעזור

גם אם אמך רוצה רק לקרוא כאן ולכתוב כאורחת <בעילום שם> זה בסדר, לא כולם יכולים להחשף מיד

הבת של

קודם כל-קבל זריקה חזקה ועוצמתית של עידוד וגאווה !!! כל הכבוד ואני אישית מאד גאה בך שאתה גאה במי שאתה. שאתה לא מפחד להיות אתה. זה מדהים בעיני כל פעם מחדש. ועכשיו אחרי דמעות ההתרגשות .. :) אני כאמור,הבת של אביבה. כשהודעתי להוריי מי אני פחות או יותר רציתי ישר לפרוץ את כל הגבולות(שלא היו אגב) ללכת עם זה עד הסוף,להחצין ולדבר על זה כמה שאפשר(הייתי בת 12 תתחשב) עד גיל 18 לא הבנתי למה אמא שלי לוקחת את זה כל כך קשה למה היא מרגישה לא בנוח סביב הנושא הזה .. בגיל 18 התגייסתי,רחוק מאד מהבית עקב התפקיד שקיבלתי ... הקשר עם אמא התהדק ... אני התבגרתי ... פתאום היא לא שמעה על זה כל כך הרבה ... פתאום לגלח את הראש לא היה נראה לה מוחצן ... למה? פשוט כי פתאום היה לה זמן. זמן בלעדיי יותר נכון בלי האיזכור של זה כל הזמן וההחצנה without rubbing it in her face זמן לעכל,להבין,להפנים ... זו הבת שלי. ו ...היי ... אני אוהבת אותה. ככה. כפי שהיא ... שום דבר אחר בעצם לא משנה. ללא ספק-תהיה מי שאתה-תמיד !! פשוט תן זמן עיכול ... גם לך אני בטוחה היה צורך בזמן באוויר להבין בדיוק מה קורה לך ולמה ומי אתה ומה לעזאזל קרה פה?? אתה יודע ... אמרתי לאמא שלי משפט .. ואומרת אותו הרבה במשך היום .. הורים גם צריכים לצאת מהארון. וזה יכול להיות קשה וכואב לא פחות מלילד .. לפעמים. ולפעמים לא. איך נדע אם לא נתן לה זמן? :) נשיקות חמות וחיבוק עוטף לך ולאמא וגם לאבא שהגיב כל כך טוב מההתחלה. טוב,גם לאמא ואבא שלי ... =] שבת שלום חמוד.

למעלה