שאלה לכולם

Maddy D

New member
שאלה לכולם

איני מבינה במדויק מה המושג אתיאסט אומר. אבל יש לי שאלה. האם אינכם בכלל מאמינם בכח עליון? האם אתם מאמינים במשהו? או שפשוט אינכם מאמינים באלוהים של התנ"ך?

Maddy D

New member
אה וגם

אולי תשקלו להוסיף את האתר http://www.hofesh.org.il/ לקישורים הוא מכיל מאמרים רבים על הוכחות שאין אלוהים. בין השאר.

AmericanEagle

New member
אתאיזם....לדעתי לא רציני.

קראתי חלק והוא לא הוכיח לי שאין אלוהים, בדיוק באותו מידה שהוא לא הוכיח שיש אלוהים. חילוני, שחושב שאתאיטים עושים רק רוח.

ronen1981

New member
מסכים לגבי האתר.

בנקודה שהוא מאוד "מנוון" וטוב ל"צעדים הראשונים" ולגיל צעיר יחסית חתיבה תיכון. אבל יש לו מאגר מכובד ולדעתי את המטרה העיקרית שלשמה הוקם בעיני הוא מסיג. לגבי הוכחה שאין אלוהים אין כזו הוכחה ולכן אני מאוד יופתע אם האתר יביא בפניך הוכחה שכזאת. האתר יכול להביא בפניך אינפורמציה שונה והכרות ראשונית עם מוסגים שונים ומשונים כגון מפץ גדול אבולוציה תורת המוסר וכולי....כמו גם מענה ראוי למרבית הטיעונים הקונבנציונליים של המחזירים בתשובה (יותר מאשר לגרום לך להיות אתאיסט ,האתר עוסק בזה שלא תהפוך חרדי ולמעשה לא איכפת לו אם לא תיהיה אתאיסט.) ,משם אם אתה רוצה מוטלת עליך המסימה להמשיך וללמוד ו"להוכיח לעצמך" שאין אל . אתה יכול למשל ללמוד קוסמולוגיה ואז להבין שכבר בבראשית א בתורה יש לך כמה בעיות בין עם "משך הבריאה" ובין עם העובדה שבפסוק 14 מצויין (מקווה שלא טעיתי במ"ס הפסוק") שכדור הארץ קדם בזמן לשמש (שנבראה אחר כך להבדיל בין האור והחושך וכולי..). וככל שאתה יותר לומד ומכיר תאוריות מדעיות שיש להם שיניים ואחיזה איתנה למדי במציאות אתה מתחיל לתהות האומנם התורה משמיים???. ואז אתה מוצע אצמך לאט לאט באמונה יותר דאיסטית כזאת שאומרת יש אל אבל לא ממש זה של היהודים הדתיים הנוצרים והמוסלמים אלה אולי אחד כזה שעזר לעשות את התחלה ומאז לא מתערב,ומשם הדרך לאתאיזם היא קצרה שכן למה להניח כיום דבר כמו האל כאשר ניתן להסתדר יופי בלעדיו.

אתר "חופש"

הוא יותר אתר נגד כפייה דתית ובעד חופש דת וחופש מדת, מאשר אתר פילוסופי. להתייחס אליו כאתר ששם לעצמו מטרה להוכיח שאין אלוהים זאת טעות.

אתר "חופש"

הוא יותר אתר נגד כפייה דתית ובעד חופש דת וחופש מדת, מאשר אתר פילוסופי. להתייחס אליו כאתר ששם לעצמו מטרה להוכיח שאין אלוהים זאת טעות.

AMERICAN_EAGLE, אני מסכים

לנסות להוכיח לך שאין אלוהים! קודם תגיד לי, בבקשה: מה זה "אלוהים"?

כל העניין ב"אלוהים" הוא

שאי אפשר להוכיח שהוא קיים או לא. אפשר להוכיח שלא הגיוני שהוא קיים, או שהגיוני שהוא קיים. להוכיח\להפריך את קיומו ב100% אי אפשר כרגע, אלא אם כן הוא יחליט להתגלות פתאום או לחילופין נמצא את הפתרון לכל השאלות שמאמינים כרגע משתמשים ב"אלוהים" כדי לענות עליהן. אני מאמין שהאפשרות השניה תתגשם בעתיד הרחוק.

AmericanEagle

New member
לא יודע, וזה לא תפקידי כבן-אנוש

אני לא יודע מזה אלוהים, ולכן אני חילוני לא מקיים מצוות. אבל להוכיח שאין אלוהים או שיש לא נראה לי שאף אדם יכול לעשות זאת.

מאי 229

New member
אני לא יודעת

מזה אתיאסט ואני לא מחשיבה את עצמי כזאת. אני לא מאמינה בכוח עיון או באיזשהו דת אחרת ואין לי תשובה מי ברא את העולם אבל במקום לנסות ולגלות או לבזז את חיי על התפללות ואיזשהו כוח עליון לא ידוע אני נהנת מהחיים ומאמינה בעצמי ובבני האדם ולא מחפשת תשובות לשאלות.

oren*

New member
אללה, GOD, בודהה, אלוהים, זאוס...

כל אחד מהמוזכרים למעלה הוא "אלוהים" בעיני מאמיניו. ברא והרס עולמות, עשה ניסים ונפלאות, ניצח במלחמות על אלוהים אחרים והוכיח למאמינים בו שהם, הם הטובים ביותר. כאתאיסט, אינני מאמין בכח עליון ולכן מבחינתי אין הבדל בין נזיר בודהיסט או כהן יהודי. שניהם מאמינים בצורך לעבוד את אלוהים בכדי לזכות בחיים טובים יותר בעולם הבא - אחד צם ביום כיפור והשני עושה מדיטציה, אחד לובש שטריימל והשני לובש בד צהוב באורך ורוחב מסויימים. בסך הכל, אם את מאמינה שיש כח עליון שברא את העולם, אז הוא ברא בפעם אחת גם את הנוצרים וגם את המוסלמים וגם את הסינים - כך שזה די מגוחך לחשוב על היהודים כ"עם סגולה" שעה שהם מהווים בקושי 0.3 אחוז מאוכלוסיית כדור הארץ ותלויים בנוצרים ובמוסלמים בכל צעד שהם עושים (אספקת נשק, נפט, גז, מים לשתיה, כספים מהאמריקאים והאיחוד האירופאי, משקיעים זרים וכו...). מה רע בלהיות נוצרי, להתלבש כמו "כולם" בצו האופנה, עם שרשרת של צלב על הצוואר, ללכת פעם בכמה זמן לכנסיה ולהרגיש טוב עם עצמך? מה רע בלהיות יפני, להנות משיא הטכנולוגיה, לאכול טוב, לחיות עד גיל מופלג, ללכת פעם בכמה זמן למקדש, להדליק קטורת ולהרגיש טוב עם עצמך?

אללה ו-GOD הם פשוט תרגומים של

המילה אלוהים. ואכן הנצרות אינה כופרת באל "היהודי" אלא חושבת עצמה לממשיכה, כנ"ל האיסלם חושב עצמו לממשיך היהדות והנצרות, מאמין בנביאים מוסא (משה) ועיסא (ישו) והוסיף את מוחמד. יש גם אלוהים כרעיון לא קשור לדת ספציפית. או, במקומו, המילה "רעיון" כמשהו ראשוני ביחס ל"חומר", והגרסה הפרימיטיבית ביותר של "הרעיון" - "אלוהים", והגרסה העוד יותר פרימיטיבית, וכאמוּר אפילו מופרכת מיסודה, היא אלוהים ספציפי, "פרטי".

idanyd

New member
אתאיזם

לדעתי, המושג "אתאיסט" הוא הרבה יותר חזק ממה שרוב האנשים תופסים ממנו. בשביל להיות אתאיסט, לא מספיק לא לקבל את הטענות של הדתיים בדבר קיום האל, אלא להאמין בכך שהוא לא קיים. לא הוא, ולא שום כח עליון אחר, מלבד חוקי המדע והטבע. אנשים שמתוך חוסר-אהדה לדת, או חוסר אמונה באל, החליטו שהוא לא קיים, לא יכולים לקרוא לעצמם אתאיסטים. מקסימום "לא-דתיים". אתאיסט הוא אדם שיוכל לנהל ויכוח אינטליגנטי עם אדם דתי, בדבר קיום האל, כאשר כל אחד מהצדדים מביא טיעונים לנכונות השקפת עולמו. קיימות תפיסות שונות של הכח העליון, מלבד התפיסה הדתית הנהוגה כיום, כמו דאיזם (האמונה באל שיצר את היקום, ועכשיו הוא רק מסתכל מהצד), ואמונה באמת התפיסות הללו אינה משולה לאתאיזם. מי שקורא לעצמו אתאיסט מתוך בורות, פשוט כי הוא לא טרח לבדוק במה הוא כן מאמין (וכל עוד אין לנו הוכחות חותכות לנכונותה של כל השקפת עולם, כל תפיסה היא אמונה, גם אם לא באל, אלא באי-קיומו של אל), הוא בחזקת "קול צף", ולא בעל השקפה ברורה. אגב, בעולם בו הדת לא הייתה מושרשת כ"כ עמוק בחיינו, לא היינו זקוקים להגדרה כזו, כי אדם לא מגדיר את עצמו לפי הקבוצה אליה הוא איננו משתייך.

למעלה