שאלה למהנדסים או לכל מי שיש נסיון בהיי טק

DR ART

New member
שאלה למהנדסים או לכל מי שיש נסיון בהיי טק

אהלן, אני רוצה להתחיל ללמוד שנה הבאה הנדסת חשמל. לפי הציונים הנוכחיים שלי אני יכול להתקבל למכללה כמו אפקה אבל לא לאוניברסיטה, ואני לא יודע מה עדיף ללכת למכללה או להשקיע עוד שנה בשיפור ציונים וללכת לאוניברסיטה השאלה שמעניינת אותי היא האם עוד 4 שנים שאני אסיים את התואר יהיה לי יותר קשה למצוא עבודה מפני שסיימתי מכללה או שזה לא באמת משנה? תודה מראש על העזרה

אסטרטגיות קריירה

נראה לי שכמו שאתה מנסח את הסוגייה אתה מבקש עזרה של עתידן ולא של מהנדס שוק העבודה הוא אחד התחומים הברורים בהם מה שהיה אינו מעיד על מה שיהיה אתה יודע כמה עבודת תכנות, למשל, עוברת להודו ולמזרח בכלל ? כמה שיערו זאת לפני עשור ? ברור שהיה כאן מי שכבר אז זיהה את המגמה, אבל הם היו בודדים או שאתה שואף למקסם את הפוטנציאל האישי שלך או שאתה נע לפי מחוגי כדאיות משתנים זאת השאלה המהותית

DR ART

New member
אני לא מבקש עזרה של עתידן.. אני רק רוצה לדעת

מה מצב השוק כרגע. האם לבוגר מכללה שסיים תואר בהנדסה יותר קשה למצוא עבודה מאשר בוגר אוניברסיטה.

AfekaCollege

New member
השתלבות בוגרי מכללת אפקה בתעשייה

שלום DR ART היום לאור המשבר הכלכלי ובמיוחד בקרב חברות בתחום האלקטרוניקה והחומרה, ישנו קושי מסוים במציאת עבודה לבוגרים בתחום זה שהנם חסרי ניסיון מכל מוסד אקדמי שהוא. בשוק שבו יש יותר בוגרים ממשרות, המעסיקים מבצעים מיונים של המועמדים על בסיס העדפות שונות, חלקם יעדיפו רק מצטיינים, חלקם יעדיפו יוצאי יחידות מסוימות משירות צבאי , או בוגרי מוסד זה או אחר, אבל ניתן לומר שבוגרים שרכשו ניסיון עוד בהיותם סטודנטים בתחום מייצרים יתרון תחרותי משמעותי מול עמיתיהם. אפקה מאפשרת מסלול לימודים גמיש המאפשר שילוב של לימודים ועבודה, בנוסף להיותה מוסד אקדמי ציבורי ומובילה בתחומה , 2300 בוגרים שכבר השתלבו בשוק העבודה בחברות מובילות בשילוב ייעוץ מקצועי מטעם ההכוון תעסוקתי המסייע בליווי וייעוץ אישי לבניית קריירה ומציאת עבודה – כל אלה מהווים שיקולים שרצוי להתחשב בהם בקבלת ההחלטה. אציין כי אני עובדת המכללה ואשמח אם תפנה אלי בכל שאלה ובקשה שיהיה המון בהצלחה שרון

ami026

New member
מניסיוני כעובד הייטק מעל 5 שנים

אין שום ספק שתואר מאוניברסיטה מקל מאוד יחסית לתואר ממכללה. מובן שאם יש גאות מטורפת או אם יש לך ניסיון של מספר שנים בתחום ספציפי תוכל גם בקלות למצוא עבודה אולם מצד שני בתנאים של היום לבוגר מכללה יהיה קשה עד בלתי אפשרי למצוא ללא פרוטקציה. בעבודות הראשונות בוחרים לפי הפוטנציאל ומה לעשות שבוגר טכניון יותר אטרקטיבי ממכללה X. שוב, זה לא אומר שבוגר מכללה לא יכול כלל למצוא במיוחד אם יש לו קשרים ו/או ניסיון אבל בדר"כ יותר קשה. כל הסיפורים שיספרו לך על ידע מעשי במכללות זה שטויות. לך תסתובב במיקרוסופט, אינטל, מוטורולה ותראה כמה שם הם בוגרי מכללות וכמה בוגרי אוניברסיטאות. אם אתה יכול להקדיש עוד שנה נסה דרך אוניברסיטה אחרת לך למכללה ונסה לעבוד במשרת סטודנט תוך כדי הלימודים כך שיהיה לך כבר ניסיון. אם תרצה לדעת יותר על תכנות בכלל ואופי העבודה והתחומים אני יכול לעזור במסרים או באחד על אחד( אבל זה יהיה בתשלום).

משנה, משנה איפה לומדים

אני לא בהייטק היום, אבל אני מכירה המון אנשים בהייטק, והיתי שם בעבר. יש הבדל גדול בין רמת הלימודים באוניברסיטאות לבין המכללות. ויש הבדל גדול איך תופסים בוגרי מכללות מול בוגרי אוניברסיטאות. באוניברסיטאות לומדים את החומר התיאורטי שהוא מה שבאמת צריך. את הפרטיקה לומדים בכל מקום באופן ספציפי. כשעבדתי בסטרטאפ, אני זוכרת את המזכירה ממיינת ערימות של קו"ח. היא קיבלה הנחיה מפורשת לזרוק לפח כל מה שלא כתוב עליו "טכניון".

למעלה