שאלה למומחים

doronimous

New member
שאלה למומחים

האבולוציה מתרחשת כל הזמן וכך מתפתח גם האדם. האם מין האדם (הומו ספיאנס) יתפתח למין אחר שיחליף אותו, או שישכנו זה לצד זה שני מינים: אנחנו ומין מפותח יותר ? (נא להתייחס לאבולוציה בלבד ולא למלחמות, אסונות וכו')

demoloc

New member
אני לא מומחה אבל

בהתחלה הם יחיו לצד זה,כעבור אלפי\מיליוני שנה,החזק מהם יוותר,השני יכחד (אני לא הראשון להגיד שזה ברברי כמה שזה פשוט,החזק שורד....)

qet1

New member
אני לא חושב שזה יקרה

מסיבה פשוטה - בני האדם עצרו את הברירה הטבעית. היום גם אנשים עם בעיות בריאות קשות,יכולות פיזיות או שכליות לקויות וכו' עדיין שורדים ומביאים צאצאים. ככה שבעצם אין לחץ אבולוציוני על כלל המין האנושי לשום כיוון מוגדר. מה שכן - לאורך זמן רב עלול להיווצר מצב של חלוקה לגזעים שונים (סתם לדוגמא אם למשל אנשים חכמים יתחתנו רק עם אנשים חכמים ולהפך אז בסופו של דבר יווצרו שני גזעים - גזע חכם וגזע טיפש...)

*GormE*

New member
יש סיפור האומר

שבני אדם יפים ומושלמים יחיו על פני כדוה"א, הם יהיו צמחונים, תרבותיים, מוסריים בעוד שמתחת לפני האדמה יחיו מפלצות אדם שישרתו אם ה"אלים" הללו, אולם מדי פעם יעלה אחד מהם ויטרוף את אחד ה"אלים". זה מאוד פיוטי הסיפור הזה, אבל יותר מתחזית זה נשמע כמשל

Charles Darwin

New member
שלקח את זה מ

The Time Machine של HG Wells...

*GormE*

New member
עניתי להודעה לפניך, כאילו..

ואני כן קוראת ספרים, לשאלתך אבל כאלו עם אותיות גדולות ומנוקדות והרבה ציורים

demoloc

New member
הם שניהם אותו דבר,זה סתם תחבולה

שנתנו לאותו אדם שמות שונים :)

אי אפשר לדעת, בהגדרה

האבולוציה לא "מתרחשת". האבולוציה היא בסך הכל הסבר לאיך הגענו למגוון המינים הקיים היום. הברירה הטבעית "מתרחשת". מינים נכחדים או משתנים בהתאם לקומבינציה מקרית לחלוטין בין יכולת שרידותם לבין השינויים התורשתיים האקראיים שחלים בהם (מוטציות או אחרים). אי אפשר להפריד בין מלחמות ואסונות לבין האבולוציה. מלחמות ואסונות הן עוד אחד מהגורמים שקובעים את השרידות. חשוב להבין שהאבולוציה אינה חוק או תהליך. האבולוציה היא התוצאה של שילוב יכולת ההשתנות התורשתית עם לחצי שרידות כלשהם. האדם ישרוד או ישתנה או ייכחד כליל בתלות במי או מה שיוכל או ירצה להכחיד אותו ובשינויים גנטיים (אקראיים או מהונדסים) שיוכלו להתגבר על האיומים.

demoloc

New member
דוגמא לאבןלוציה אפשרית

נגיד תוך 20 שנה לא יהיה לנו אטמוספירה,וסרטן יהרוג מיליונים,חלק מהם עם החסינות הגבוהה ביותר לסרטן עוד או סרטן אחר שנגרם כתוצאה מהמצ באוזון ישרוד בזמן שרבים לאל ההגנה ימותו ולאט לאט מספר הפחות חסינים יתדלדל ומספר החסינים רק ייגדל שכל דור חסין יותר מקודמו. זה תרחיש כ"כ בדיוני נכון?

neko

New member
לא, כי זה לא מספיק זמן ואין

מספיק פריטים. 6 מיליארד בני אדם סה"כ (זה לא הרבה) צריכים שינויים הדרגתיים של מיליוני שנים (תוך כדי ברירה טבעית שכנראה לא תקרה) ע"מ לייצר גרסא "חסינה". וגם זה בתנאי שזה בכלל אפשרי...

afon

New member
יכול להיות מצב כזה

כמו שהקפיצה של האב הקדמון של בני האדם קרתה כאשר התחלנו לאכול בשר יכול לקרות אותו דבר. המוח שלנו יגדל עקב המזון המודרני שהוא מלא בחומרים ובתוספים שעד עכשיו הגוף קיבל רק פעם ב... זה יכול לגרום לגדילת המוח או גדילת הגוף (זה כבר קורה עכשיו האדם האירופאי קיום גבוה ב20 סנטימטר מאשר אירופאי לפני 300 שנה)

למעלה