שאלה למחשבה האם יש מקום לחרשים בטלויזיה

danas83

New member
שאלת השבוע

עם מי אתם חושבים שאמט צריך להיות

האופציות
:

דפני
ביי
עם אף אחת מהן

מה אתם אומרים?

WitchWithAWatch

New member
עם ביי

למרות שאחרי הבגידה אני לא בטוחה.
הוא אומנם עוד ילד ופחות בוגר. אבל זה לא ממש לעניין שכל פעם שהוא כועס עליה הוא מתנהג בצורה ילדותית, מתעלם ומתפרץ ופעם אחת אפילו הולך להיות עם אחרת.
הוא גם אף פעם לא רואה ומבין שזה שאדם אוהב אותו ואכפת לו ממנו זה לא אומר שהוא יעשה כל מה שאמט רוצה אלא מה שאותו אדם חושב לנכון עבורו.

בהתחלה אהבתי את אמט ואחר כך כבר ממש לא..

danas83

New member
שאלה למחשבה האם יש מקום לחרשים בטלויזיה

אתמול ראיתי את WEED מסיימת עונה והיתה שם דמות בשם מייגן שהיא באמת חירשת והיא דיברה עם סיילס בשפת הסימנים שהוא לא חירש אך הוא למד לסמן
אני ממש נדלקתי
שפת הסימנים האמריקאית ממש קלה לקליטה

ומה שבאמת הפתיע אותי שחלק מהסימנים אני ידעתי
בזכות הוחלפו בלידתן

וחשבתי לעצמי
האם יש מקום בטלוויזיה לאנשים עם מגבלויות
? בטלויזיה האמריקאית ובטלויזיה בכלל

כאילו בתוכניות מיובאות מחו"ל נדיר שאתם רואים מישהו שבאמת מוגבל. בד"כ כל מי שמוגבל לא מופיע בפריים טיים
אלא או פורש או משחק כגופה/שחקן אורח/ניצב
ולמעט אלו שמשלבים אנשים עם מגבלויות מתייחסים כמו מייקל ג'יי פוקס שסובל מפרקינסון - חזר למשחק והוא מופיע באישה הטובה -והוא מדהים
המשחק שלו רק השתפר עם השנים
ומרלי מטלין שהיא בעצם החירשת היחידה שאני זוכרת
שראיתי בטלויזיה שהופיעה ושיחקה בכל כך הרבה סדרות כמו הבית הלבן

אבל זהו
..
ואני חושבת לעצמי למה לא לשתף עוד אנשים שרוצים להיות שחקנים בהוליווד בגלל שהם חירשים או מוגבלים? כי זה לוקח זמן? כי זה לא נעים לעבוד מול מישהו ששונה ממך?
הרי תראו את מרלי מטלין שמשחקת את מלודי בסדרה היא זכתה באוסקר
!! הייתי מצפה שירצו להעסיק עוד שחקנים

והיופי של התוכנית של הוחלפו בלידתן זה כשהם נותנים לדמויות כמו אמט שהוא חירש ודפני לדבר בשפת הסימנים בצורה אמיתית, מציאותית והשנים לא מוציאים מילה אך מבטאים כל כך הרבה
שזה מקסים, זה מרתק, וזהמעניין
זה נותן לך ראייה שונה לחיים שיש אנשים שונים בעולם הזה ושצריכים לגלות סובלנות גם לשוני הזה וכשמראים איך אנשים שומעים מתייחסים לחרשים זה מקומם
כאילו הם פריקים של הטבע

למה אין חירשים בטלויזיה הישראלית
? למה צריך לראות את שפת הסימנים רק כבועה
בחדשות
? האם קידום החירש שייך רק לאמריקאים וגם שם זה לא מספיק

האם יש לחירשים ולשפת הסימנים מקום בטלויזיה המיינסטרים
?

פרומו לסדרה

לא יודעת לגבי ישראל עכשיו...

אבל בזמנו כשגרתי בישראל לפני כיותר משמונה שנים, היחס של הישראלים כלפי לקויי שמיעה וחירשים לא היה ממש נחמד... במילים מועטות... ואיך אני יודעת על זה? כי אני בעצמי לקויית שמיעה... ככל הנראה נולדתי עם זה אבל לא גילו את זה עד כיתה ב' בזמן ההכתבות...
בכל אופן, אנשים עם מוגבליות הם אנשים רגילים לחלוטין... לא אוהבת ששמים עליהם סטיגמה וקוראים להם אנשים עם מוגבליות... כאילו חלקם חכמים בדיוק כמו שאר האנשים.. יש להם רגשות וכל זה...
אני חייבת להגיד שקייטי לקלרק הופיעה דווקא בפריים טיים... היא הופיעה במפץ הגדול (BIG BANG THEORY) וזו תוכנית יחסית עם אחוז צפיה גבוהה...
בכל אופן, מה שאני מנסה להגיד שהבועה הישראלית שונה מהבועה של ארה"ב או קנדה... בארה"ב\ קנדה אין בועה של שפת סימנים אבל כל טלוויזיה באה עם היכולת להוסיף כתוביות... וכלקויית שמיעה זה מאוד עוזר לי למרות שיש לי את היכולת לשמוע ולהבין גם בלי אבל, אני אישית מעדיפה עם...

danas83

New member
איזה יופי

שיש אפשרות לכתוביות

בישראל האמת עכשיו שאני חושבת על זה רוב התוכניות המוקלטות מופיעות עם כתוביות
והחי כמו חדשות מופיע בועה

השאלה שלי זה למה אין יותר שחקנים כמו אמט או מרלי בטלויזיה

בעברי הלא רחוק ניהלתי האמת נציגים ממוקד כל יכול שזה אנשים עם מגבלויות פיזיות או נפשיות שרוצים לעבוד ולהכנס לעולם העבודה וזה היה מעולה ומאתגר

קייטי הופיעה במפץ הגדול
באיזה פרק כי אני ראיתי את כולם ולא ראיתי אותה

Don Nirtin

New member
עונה 5

בתחילת העונה נדמה לי.

הגברת הופיעה בתור איזשהו אופציה לראג' להיות איתה וכל הפרק הוא יורד עליה והאוורד המסכן מנסה להתנחמד אליה עד שפני מתערבת והורסת את זה...... זה היה אדיר

Don Nirtin

New member
דנה, את מפספסת את העיקר

זה לא שהיא מעוניינת בו, זו פגישה עיוורת.וכל הפגישה ראג' אומר דברים די מגעילים לאמילי..... ובסוף פני הורסת את זה בדרכה המיוחדת כשהיא רוצה לעשות צדק

spiceupmylife1

New member
תודה :) כן ראיתי את הפרק הזה

בעבר

ונראה לי שהתלהבתי שקיטי שיחקה בו כי זה היה די בהתחלת הוחלפו בלידתן

Don Nirtin

New member
גם בתוך הקהילה של החירשים הם לא נחמדים

זכור לי מקרה מזעזע בו אני ו"חבריי" המדהימים לכיתה ח' (עזבו, הייתי אמור להיות כיתה ד' או משהו. איך הגעתי לשם זה סיפור של קפיצות כיתות ועובדה שביה"ס כ"יח לחירשים לא בדיוק ידע מה לעשות איתי) שוחחנו בינינו ופחאום אחד מהם מתחיל להעמיד לי ספר של גוף האדם.

אתם יודעים. גוף האדם. האמיתי. לא כזה שמצוייר בביולוגיה. אלא כזה שאמיתי. עם איברים והכל.

... נגרמה טראומה נפשית בעקבות האירוע המדהים הזה.

נו זה ברור שלא כולם מושלמים :)

יש כאלה קוקו או יכול להיות שהוא חשב שזה מצחיק..

Don Nirtin

New member
שאלה מעניינת, דנה.

אני הייתי אומר שיש המון שוני במנטליות הישראליות לבין זה של ארה"ב... סה"כ, שפת הסימנים כאן מותאמת לישראל כי למשל אין לנו בנייני גורדי שחקים. אבל כן יש לנו קיבוצים ודברים כאלה.

לדעתי, ולעניות דעתי- אין מספיק מסגרות שבהם אני יכול להשתלב. היה ניסיון להשתלב ב... נו איך קראו לזה...... אה כן, בקול. הייתי בקורס ספרות לילדים (דווקא היה מעניין, למרות שחשבתי שלא.)

בכל מקרה, מה שאני מנסה לומר- בטלוויזיה של ישראל אין מספיק סבלנות לחירשים. בארה"ב אין בעיה לשלב אותם כי.... א. תקציב. ב. הם מביאים כבוד. ג. זה נושא חשוב וחברתי וABC FAIMILY אוהבת דרמות משפחתיות עם נושאים חשובים (טוב, לא הייתי מגדיר את משחקי השקר ככזה, אלא מותחן נעורים עם עודף בלייר רדפורד.....).

ו... הניסיון שלי עם החירשים היה מאוד מוגבל. הבאתי דוגמה כבר מעליי, ואני לא מעוניין להעלות שוב זכרונות מהחברה החירשת כאן בארץ. לרוב, אני מסתדר עם החברה השומעת, אבל זה לא כולל מפגשים בעזריאלי (נדמה לי שדנה יודעת על מה אני מדבר, אלא אם אני סנילי והיא לא הייתה במפגשים האלה שאני הייתי
אורטל כן יכולה להגיד על מה אני מדבר
)

סה"כ, אני שומר על גישה טובה, אבל באמת שבשנת 1990+ לא היה הרבה אופציות בשבילי כילד/נער מתבגר לחיי חברה שלא תלויים רק בשמיעה (אני אגב גם מוגבל פיזית עם הליכון צמוד, ככה ש.... נדפקתי
).

danas83

New member
בטח שאני זוכרת את המפגשים בעזריאלי

אני חושבת שיש בעיה לשלב אותם כי עובדה שאין הרבה שחקנים חירשים כלומר עד לתוכנית הזאת לא ראיתי סרטים או סדרות עם אנשים חירשים אתה ראית
?

Don Nirtin

New member
אולי אחד או שניים בהולמרק

אני דווקא זוכר סרט כזה- "דממה במחלוקת" עם ג'ף ברידג'ס. הולמרקי טיפוסי. הבעיה שאין לי מושג איך קראו לו..... משהו עם deaf זה בטוח.

למעלה