שאלה למחשבה

eyal0160

New member
שאלה למחשבה

אני לא יודע אם הנושא שייך דוקא לפורום הזה. האם העובדה שכל יהודי דומה במראהו החיצוני פחות או יותר לאותו מקום ממנו בא לא מעידה על מוצאו מאותו מקום? כי הרי ידוע למשל שאדם שחום עור גם אם יעבור לאלסקה לעולם יהיה שחום עור.

כל היהודים דומים?

מסופקני אם יהודי שגלה לשוויץ דומה ליהודי שגלה לתימן שלא לדבר על יהודי אתיופיה. אני לא בטוחה בכך אבל נראה לי שאם נשים יהודי לבנבן באפריקה, תוך אלף אלפיים שנה גם צאצאיו ישחימו כדבעי. מה גם שתמיד היהודים התערו במידה מסויימת בסביבתם (בין אם על ידי גיור ובין אם בצורה של "התבוללות")

eyal0160

New member
נישואי תערובת

לפי חוקי דרוין גם אם יהודי לבנבן יחיה עשרת אלפים שנה באפריקה הגנים של צבע העור תמיד יהיו לבנים.ההסבר היחידי לתופעה זה שאנחנו לא יהודים ''גזעיים''.

כשם שפרצופיהם שונים כך דעותיהם...

שונות. כך כתוב בחז"ל. המשמעות של זה היא שלכל אדם יש את הדעה שלו (איך אומרים? שני יהודים - שלוש דעות). ליהודים יש ייחוד שבאמת לא תמצא משהו שדווקא מתאים ליהודי (כל הסטיגמה על האף הארוך זה שטויות, הרי). לעומתם יש ייחוד מסוים בסינים ובשוודים, בשוויצרים ובגרמנים, בהודים וכו'. למה? כי ליהודי יש נשמה שהיא חלק אלו-ה ממעל, וכל יהודי הוא יחיד ומיוחד. הסברים נוספים תמצא בתלמוד.

למעלה