שאלה למר יעקובי לגבי צריכה ביתית

שאלה למר יעקובי לגבי צריכה ביתית

שאלה למר יעקובי אני אזרח שומר חוק ומשלם את חשבונתי בהוראות קבע לפני כמה תוכניות שמעתי אזרחים מתלוננים על חשבון המים ואמרתי לעצמי בו נבדוק את החשבון וזכור לי שאמרו בתוכנית שצריכה ממוצעת למשפחה היא 30 קוב ואז נדהמתי לגלות שאצלי הצריכה הביתית היא 75 קוב והמשותפת היא 21 קוב העם זה יתכן אשמח לתשובה

יעקבי ש

New member
על צריכת המיים

קודם כל, אני מתנצל על העיכוב בתשובה. קבל "אני מצטער" ממני. ועכשיו לתשובות: הצריכה האישית היא באחריות הדייר בעצמו, אם הצריכה היא מופרזת, אין לך את מי להאשים, חוץ מאת עצמך. כן אדוני !!! יש לך ברזים בבית, בדוק אותם ! יש לך מונה דירתי, בדוק אותו ! (הבדיקה הכי פשוטה היא לסגור את כל הברזים בבית ולהסתכל אם הפרפר האדום שבמונה, מסתובב) ממה שאני יודע ובדקתי (וזה לא מדעי) הצריכה המשפחתית הפרטית הממוצעת, עומדת על 15-25 קוב לחודשיים. אם אצלך זה 75 קוב, בדוק את עצמך, זה קל מאד. הצריכה המשותפת היא סיפור שונה לגמרי. אין קריאות מונה להתחלת חודש ולגמר חודש. הברזים לא בשליטתך, השעונים לא בשליטתך והמצב עצוב מאד. באופן מעשי, קשה מאד לתושב הבודד לבדוק אם החיוב בצריכה המשותפת הוא נכון או לא. (אם אתה מתעקש לעשות סדר, בדוק כאן בפורום, לפני זמן מה כתבתי איך לבדוק את הצריכה המשותפת) מה שצריך זה עקביות וחריצות וניתן לביצוע, אבל לא כל אחד מוכן להשקיע את המאמץ והזמן הנדרשים לכך ועד אז אנחנו בני ערובה של התאגיד. בברכה.

למעלה