שאלה לסוכרתיים ביננו

elad2040

New member
שאלה לסוכרתיים ביננו

הי, כתבתי את ההודעה כשהפורום רק נפתח ועוד לא היו כל כך אנשים, מאז נראה שהתמלא פה קצת אז הנה פרסום חוזר: שמי אלעד הן, אני בן 21 (עוד שבועיים) ויש לי סוכרת סוג 1 זה שנתיים (בדיוק). הרגשתי היא, שחליתי בסוכרת כאדם מבוגר, וכך גם התמודדתי עם המחלה- בלקיחת אחריות מלאה ובלעדית על הטיפול בה. אני סקרן לשמוע מאנשים שחלו בה בגילים מוקדמים יותר: איך התמודדתם עם התחלת המחלה? באיזה שלב התחלתם להיות אחראיים לטיפול שלכם (מתי התחלתם, אם בכלל, להחליט בעצמכם על הדיאטה שלכם, על מינוני האינסולין שלכם, על זמני הארוחות שלכם וכו´)? איך התמודדתם (או איך אתם עדיין מתמודדים, למי שעוד שם) עם דעת החברה בגיל ההתבגרות: התביישתם במחלה? ניסיתם להסתיר? האם אתם מרגישים שחיקה מהטיפול היום יומי? אשמח לשמוע ממכם, אלעד

תשובה לשאלתך...

הרוב אני רשמתי בהודעת המנהלת וגם במאמרים ב"סיפור חיי" אבל כרגע אני יכולה לומר לך שההתחלה לא הייתה "משהו" התנגדתי לטיפול, כעסתי על כולם, בכיתי בכמות שיכולה למלא את הכינרת... אבל בסוף הבנתי שזה לא טוב והתחלתי לטפל בעצמי... על כל הארוחות והדיאטה אמא שלי הייתה האחראית, הייתי עד ממש קטנה ולא הבנתי בזה אבל כשגדלתי התחלתי להפחית מהתלות שלי באמא שלי בקשר לאוכל. כהייתי בגיל ההתבגרות לא התביישתי וסיפרתי לחברות, למורים... אבל בכלליות אני חיה טוב מאוד לצד הסוכרת (האיזון לא משהו לאחרונה: 200-400). **חן**

חן? 200-400? להוריד!../images/Emo43.gif../images/Emo104.gif

הבת שלי (קטנטנה מתוקה) סיימה עם "ירח הדבש" ואנחנו עולים בכמות יחידות האינסולין. 200-400 ? צריך להוריד ! אנחנו שומרים כרגע על 100-200 ורוצים לרדת ל100-150 אבל מפחדים מהיפו אז....לאט לאט.. הרבה בריאות
אמנון מרגלית

אני יודעת...

אני עכשיו נמצאת בטיפול מאוד קפדני עם הרופאה שלי... אני כל חודשיים נפגשות במקום פגישה כל חצי שנה משהו כזה... מקווה שיהיה טוב... **חן**

elad2040

New member
אפשר להשוויץ?

אני שומר באדיקות (עם פשלות פה ושם:) על 80- 120.

יפה מאוד...../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

אני מאוד שמחה בשבילך!!!! תמשיך ככה. **חן**

איריס999

New member
היי אלעד

כל הכבוד על ההתמודדות והבגרות שגילית! אני חליתי בסוכרת נעורים כשכבר הייתי אמא לילד... הייתי בת 26.5 ולמרות זאת היה לי מאוד קשה לקבל את המחלה ולהתמודד איתה. היום כמובן המצב שונה- למדתי לחיות עם המחלה,וכמו שאומרים: יש דברים יותר גרועים... החברים שלי יודעים על המחלה, אני לא מסתירה. במקרה, אחת החברות הכי טובות שלי חולה גם היא בסוכרת נעורים (מגיל שנתיים)וזה די עוזר כשיש מישהו שמבין אותך כל-כך טוב...

elad2040

New member
אני סקרן

כמה ליווי רפואי יש לך? את מתייעצת הרבה עם רופאים? הולכת למרפאת סוכרת?

אמנוןב

New member
יש פתרון

כולם בטוחים שסכרת היא מחלה תורשתית ואין מה לעשות. יש מה לעשות כדי לצאת מזה. אם אתה מעונין לשמוע, צור קשר אל: [email protected]

אני לא ממש חושבת ...

סוכרת היא מחלה כרונית אני לא חושבת שאפשר לצאת מזה, אולי בעתיד... ואיך בדיוק אפשר לצאת ממנה? **חן**

gaia20

New member
הי אמנון...

אני לא אחזור שנית על דעתי בנושא- קרא את תשובתי לעדי. אני רוצה להזהיר את כל המשתתפים- אי אפשר להרפא מסוכרת!!! שלא ינסו לעבוד עליכם!!! טיפולים אלטרנטיבים למיניהם יכולים מקסימום לשפר את מצבכם אבל בטוח שלא להחזיר לחיים את תאי הלבלב האבודים!!! ראו הוזהרתם!!!
גאיה.

צימוקים

New member
דוגמאות בשטח

אלעד , כדאי לך לבקר באתר האינטרנט ש"מככב" בו ראם סמואל, נהג מרוצים ישראלי שהוא חולה סוכרת נעורים ותיק- שם תוכל לקרוא עליו ועל ההתמודדיות שלו. כתובת האתר- http://www.diabeticwinners.com יהודית.

למעלה