שאלה ממש ממש חשובה על זכויות תלמיד

טלוש13

New member
שאלה ממש ממש חשובה על זכויות תלמיד

שלום קוראים לי טל....ואני לומדת בחטיבת ביניים עכשיו רציתי שתעזרו לי כי- אין שומקום שאני מחפשת ומוצאת בו איזה תקנון לגבי בחנים , מבחנים ועבודות אני פשוט לא מוצאת! ובגלל שאנחנו חטיבה ממש חדשה שלא קיימת כיותר מ- שלוש שנים(ואפילו פחות...) אז עוד אין תקנות מנוסח של כול החוקות... אז אולי תוכלו לצרף כול מיני קישורים לאתרים עם החוקים של משרד החינוך או שאולי תוכלו לענות לי אם אתם יודעים-- כמה בחנים מותר לעשות ביום? כמה בחנים מותר לעשות בשבוע? כמה מבחנים מותק לעשות ביום? האם כול מבחן זאכי למועד ב? --אני יסביר את השאה הזאת כמעט לצי מהכיתה נכשלה באיזה מבחן....ולא מוכנים !מהשכבה! בכללל לעשות מועד ב ולמה? כי המורות צריכות להגיד את הציונים של המבחן למחצית זה פייר? כלומר מותר להם לעשות מבחן בלי אפשרות למועד ב? אני ממש יודה לכם אם תוכלו לענות לי של השאלות או לתת קישורים לכול מיני חוקים וכאלה על זכויות התלמיד....תודה טל:)

טל שלום!

הוספתי לינק להודעה הזאת תוכלי למצוא את כל הנהלים באות ב' תחת 'בחנים' ומעבר לזה יש שם עוד מליון חוקים מנוסחים ומנוהלים לפי סדר הא-ב כך שזה ייקל עליך את החיפוש... תלחמו על הזכויות שלכם אל תתתנו למורים להכתיב לכם את כל מה שהם רוצים.. אם רוב הכיתה נכשלה במבחן או קיבלה ציון גבולי (אני לא זוכרת את האחוזים אני אחפש למענך :) אתם זכאים למבחן חוזר בתנאי שהטענה צודקת! מעבר לזה.. אני ממליצה בחום בחום להקים ועדה בוררת בין מורים לתלמידים שתהיה מורכבת מתלמידים מורים והורים שייקלו על הפניות האלה ועל השאלות המטרידות כל תלמיד בחטיבה-תיכון מכיוון שהרבה פעמים גם במשרד החינוך אין חוק כתוב וגם אם יש המורים לא מתייחסים אליו כל כך... תקימו גוף שיהיה לכם את האופציה לפנות אליו מבלי להטרטר כל כך.. אני יודעת שזה נשמע לחוץ עם כל המבחנים והבחנים אבל תאמיני לי זה יעזור לכם בעתיד הרחוק!!!! אם את מעוניינת יש לי אי מייל ומסנג'ר- [email protected] אני אוכל לחפש ולשלוח לך עוד חומר אם תתענייני יום נעים ולילה טוב

טלוש13

New member
תודה מאמי! רק עוד שאלה אחת...

לאיפו שנכנסתי שם...הכול מדובר על בחינות בגרותתת...זה גם לגבי בחינות ומבחנים רגילים?!

skopy

New member
בקשר למבחנים בית ספריים

כל בית ספר קובע לעצמו בתקנון את הליכי המבחנים בבית ספר. לכן אני מציע לך לבדוק בתקנון בית ספר. או לבקש מההנהלה מסמך המתעד את החוקים של המבחנים. בברכה, סהר

טלוש13

New member
אז זהו...שאין אצלנו!

אנחנו חטיבה של בקושי 3 שנים וכול פעם שאני ביקשתי במזכירות או מהמנהלת או מאחד המורים תקנון לגבי מבחנים הם אומרים שאין כזה.. ואם יש אז התקנון היחיד שמראים לנו זה על הלבוש ועל זה שאסור לבוא עם צבעים בשיער "שלא חנן אותנו הטבע"... אוף....אני צריכה עזרת לגבי תקנונים דחוף אז אם יש לכם אתרים כמו הקודם שהביאו לי....רק שהוא לגבי כול הבחינות והמבחנים ולא ר לגבי בגריות....אז בבקשה תביאו

מצטערת שרק עכשיו אני מגיבה...

אבל עדיין! אני בעד שתבנו לכם תקנון.. אני אמשיך לחפש למענך למרות שאני מאמינה שלא תמצאי את זה שם אלא תצטרכו לנסח תקנון משל עצמכם בחתימת המנהלת סגל המורים ונציגות תלמידים וועד הורים... גם אצלנו הביצפר חדש וזה בין הדברים הראשונים שדאגו לעשות... אני מניחה שזה רק מקל.... אני אישית לא מצאתי הגבלה על מס' בחינות בשבוע... סוריי

טלוש13

New member
מממש ממש תודה מותק!

חפיף.....דבר ראשון שאני יעשה ביום ראשון זה לדבר עם מי שאחראית למועצת תמידים...תודה על העזרה קבלי ח"ח(!)

pluto2202

New member
אני עונה באיחור אבל יש לי תשובות...

אז ככה...... אין הגבלה של בחנים לא ביום ולא בשבוע ניתן לקיים אין סוף בחנים ביום למרות שזה בחיים לא יקרה(אבל מי יודע מערכת החינוך שלנו מאוד דפוקה וחסרת תועלת). ניתן לקיים מבחן אחד ביום ועד שלושה בשבוע..חשוב לציין כי במידה ויש מבחן דחוי שנדחה בגלל התלמידים ניתן לקיים יותר מ3 מבחנים וזאת בהתחשב שרק 3 מבחנים מתקיימים לפי התאריך הקבוע שלהם ולא יותר...(כלומר מבחנים שהיו קבועים בתאריך הזה כאילו מבחנים חדשים אני מקווה שזה מספיק מובן). עפ"י חוזר במידה ושליש כיתה נכשלת בבחינה ראשים התלמידים למבחן חוזר (כל עוד ההנהלה לא גילתה כי היתה מטרה ברורה של הכיתה להכשל במבחן). המקרה שתיארת הוא מקרה ידוע....באפשרותכים להגיש ערעור על כך להנהלה, וניתן אפילו להגיש על זה בג"צ למרות שזה כבר הרבה יותר מסובך. אשמח לעזור בעוד שאלות, רן באפשרותך לקבל פרטים נוספים לכל שאלותיך בקו הפתוח לפניות תלמידים במשרד החינוך בטלפון - 1800-220-003

rmpardes

New member
שימו לב: יש הגדרה מהו בוחן..

מבחינת היקף החומר הנבחן בבוחן ומבחינת אורכו.

למעלה