שאלה ממתחיל

שאלה ממתחיל

אני מעריך שהשאלה הזאת נשאלה לנענתה עשרות פעמים אבל לא הצלחתי למצוא תשובה בפורום או בSATIL . השאלה שלי היא מאוד בסיסית אני מעונין להתנתק מהכבלים ולהתקין צלחת לווין , כמה בערך זה יעלה לי ואילו ערוצים אני אוכל לקלוט . לפני שאתם מתעצבנים , ברור לי שיש טווח מחירים רחב ושהערוצים שאני אקלוט הם בהתאמה לכיון שאני אכוון את צלחת הלוין אליו והתשובה שאני מחפש היא כללית . נקודת המוצא היא למצוא תחליף זול יותר לכבלים ( לטווח ארוך כמובן ) והערוצים שאני מעונין בהם הם 1,2,10 ועוד ערוצים באנגלית שלא דורשים תשלום . האם כדאי לשקול התקנה עצמית ? ואם כן איפה אפשר לקנות ציוד ? ממה שראיתי גם בפורום וגם בSATIL יש המון אינפורמציה שרובה טכנית אבל לא הצלחתי למצוא מבוא ישענה על השאלות שלי ץ אשמח אם תוכלו לעזור

דר שלמה

New member
אז ככה...

ישנן כמה אופציות. לדעתי האופציה הטובה היא צלחת אחת מוכוונת לניילסאט+עמוס ע"מ לקלוט את הערוצים הישראליים (למעט ערוץ 1 שמשודר באנלוגי) את mbc2 ו ch33 שמשדרים קבוע בעיקר באנגלית ברמת תוכן דומה לערוצי הסרטים. בתוספת לרצועות שידור באנגלית בערוצים הערביים + bbc+ יורוניוז ועוד. התקנה עצמית (די פשוטה אם יש לך ידע טכני מינימלי והרבה סבלנות) בסביבות 800-700 ש"ח. אם נותר תקציב, צלחת נוספת ל 42E כדי לקלוט את cnbc-e שמשדר בשעות הערב סדרות+סרטים רק באנגלית. תוספת של בערך 200-300 ש"ח תלוי מהיכן אתה בארץ.

Odeda1

New member
איזה גודל צלחת צריך בשביל 42E ?

והאם שווה לשים רק בשביל CNBC-E או שיש שם עוד דברים מענינים ? כיום יש לי הוטבירד ניילסאט ועמוס.

דר שלמה

New member
לי יש צלחת 1.4 אופסט שעושה מצוין

את העבודה. לדעתי צלחת 1.2 תספיק אם את/אתה באיזור המרכז ( כדי לקלוט את הערוץ הזה ), אבל תמיד עדיפה צלחת גדולה יותר. בשנה שעברה, שידרו בעמדה הזאת גם משחקי nba ושידורי ספורט אחרים מקבילים ל 5+. לדעתי ערוץ cnbc-e שווה את ההשקעה החד פעמית של 200-300 ש"ח

Odeda1

New member
ספורט לא כל כך מעניין אותי, אני

גר בחיפה ועד היום התקנתי צלחות בגודל של עד 120 . יותר מזה אני לא מתקין. בכל אופן תודה על התשובה.

דייג2

New member
שלמה שים סוף ללוקשים שאתה מוכר

ככול שהצלחת גדולה יותר ככה היא קולטת פחות. הסיגנל שחה יורד משמעותית. אנשים ממליצים על צלחת 1.4 בשביל להרוויח עוד כסף ולא לטובת הציבור!

דר שלמה

New member
מדויק, גם האדם לא הגיע לירח אלא

הכל הייתה הפקה מבויימת באולפן. ידוע לכולם ואפילו היו על זה כמה סרטים משעמם לך?

akjwyvankrrgs

New member
שאלת התקנה

מכיוון שאני גר בדירות שכורות, ועוד לא מצאתי משכן קבע. האם יש אפשרות להתקין צלחת על בסיס כבד ? ובעתיד יהיה ניתן לנייד את הצלחת והבסיס לחוד לגג אחר. ברור שאת הכבלים אני אצטרך למתוח שוב

למעלה