שאלה מציקה

שאלה מציקה

שלום ! אני חדש עם שאלה מציקה. אני נשוי מזה כשלוש שנים. לצערי לאחרונה אני מגלה באשתי צדדים שאני חושב שהם אלימים. בעת ויכוח או ריב משמעותי כשהיא מרגישה שהדברים לא מתנהלים לפי דרכה או כשהיא לא מצליחה לשכנע ולא משתכנעת היא פשוט מתחילה לצרוח ופוצחת בשצף של קללות: מטומטם, חולה נפש, דביל ועוד מטר של קללות לרבות קללות שביקשתי ממנה לא להשתמש בהם כגון בן זונה (מאחר ואמי נפטרה לפני כמה שנים וזה די רגיש אצלי). במקרים קיצוניים היא מנסה להכות אותי (מכות לא רציניות מדי). סליחה על הבורות, אבל האם מדובר באלימות?

s h o o s h a

New member
אלימות מילולית

מה שאתה מתאר בהחלט יכול לענות על תסמיני אלימות מילולית. ואם לא מטפלים בזה, כמו בכל בעיה אחרת, היא עלולה להחריף עם הזמן. ולכן, ממליצה לפנות לעזרה מקצועית כדי לברר מדוע מגיבה זוגתך בכזו קיצוניות כשהיא אינה משיגה/ מקבלת את מבוקשה. היכנס למאמרי הפורום וקישוריו וקרא על הנושא ופעל יחד עמה לתיקון המעוות. ואני חייבת לשאול אותך: אם אמך ז"ל היתה עדין בחיים, לא היית נפגע מקללה כמו 'בן זונה' בה משתמשת נגדך בת זוגך?

תגובה

יש הקוראים לדבור תוקפני אלימות מלולית, אבל זו לא אלימות מבחינה חוקית. מותר לאדם לצעוק ולהתבטא בתקיפות, אף שזה הרבה פעמים לא בסדר. אם היא מכה, בהחלט אלימות. אסור לאף אדם להכות. אם המכות לא רציניות ולא כואבות, אולי תוכל להתעלם ולהרחיק את ידיה. אם הן רציניות, אים לפנות למשטרה. אם אתה רוצה, צעק עליה בחזרה, אבל אל תפחית מרמתך התרבותית. אמור לה דברים תקיפים כדי שתפסיק. מה שכתבת שהיא אומרת לא קללות, אלא גנויים. אמור לה, שאינה בסדר ושמלותיה לא הולמות, ושתפסיק מיד. אם היא משתמשת במלים מיניות גסות, זו הפחתה מערכה, ותוכל ללעוג לה על זה.

למעלה