שאלה מצפונית

דלורית

New member
שאלה מצפונית

מה דעתכם על מאכלי ים, הכוונה היא לצדפות, מולים וכדומה... אני לא אוכלת מפאת מצפוני אבל נראה לי שיש קצת הבדל בין צדפה לבין דג אשמח לתשובות, אני קצת בהתלבטויות לאחרונה

שנורקל

New member
טוב תראי...

כעיקרון דג הוא חייה, וגם צדפה הינה חייה. אז הבעיה בהחלטה שלך היא האם את באמת הולכת לפי המצפון- או לפי הטעם....

דלורית

New member
שנורקל - דבר ראשון:

אני כבר שבע שנים הולכת לפי המצפון שזה אומר צמחונות מוחלטת. דבר שני, אני יודעת שגם צדפות זה יצור חי, לא חידשת לי כלום, השאלה שלי הייתה ברמת הסבל אם בכלל, שגורמים לצדפה שנאכלת. שמעתי פעם שלמולים (סוג של צדפות) אין מערכת עיצבית ולכן יש צמחונים שכן אוכלים את זה. אשמח לעוד תגובות

שנורקל

New member
אבל ברגע שאת יודעת

שזוהי חייה- נושמת מתרבה בלה בלה בלה, זה לא דוחה אותך לאכול את זה?? כי אותי זה כן!!!!

אקא

New member
גבולות וצדפות

דלורית, את יודעת זה עניין של החלטה אישית.... אני מאמינה בטוב יחסי, כלומר אני משתדלת לעשות טוב ככל שאפשר אבל אני מקבלת את זה שגם לי יש מיגבלות אז אני צמחונית כבר הרבה שנים, רק מסיבות מוסריות ומשתדלת גם בתחומים אחרים אבל לפני כמה שנים החלטתי לאכול מולים קראתי איפשהו על העובדה שאמנם מדובר בבעלי חיים מבחינות מסוימות אבל עם מערכות מאד בסיסיות ומנוונות והחלטתי לתת לעצמי את הפשרה הזו אני מעדיפה פשרות מדי פעם אם זה עוזר לי להיות בסדר רוב הזמן אני חושבת שתמיד מדובר ברצף וגם מישהו שממעט לאכול בשר, אבל אוכל מדי פעם, זה משמעותי, זה לא הכל או לא כלום...

למעלה