שאלה מתוך מבחן על אוטיזם

שאלה מתוך מבחן על אוטיזם

בית ספר לפוליטיקאים; מבחן בהחלטות חברתיות-כלכליות

שאלה 1 (סמן את התשובה הנכונה)

אחוז הילדים, המאובחנים כאוטיסטים, הולך ועולה ועלות הסיוע להם נעשית יקרה מדי עבור קופת המדינה. מה תעשה?

א. אודיע על קיצוץ חד בזכויות האוטיסטים – לא אכפת לי מהאוטיסטים ואני גם לא מפחד מהפגנות.
ב. אקדם חוק, שמנוסח כאילו הוא משפר את הסיוע לאוטיסטים, אך למעשה הוא מקצץ בזכויותיהם – כך אמנע את ההפגנות.
ג. אקצה עוד ועוד כסף לאוטיסטים – הם ומשפחותיהם הופכים לכוח אלקטורלי ולא אכפת לי מקופת המדינה.
ד. אדאג, שמערך הסיוע לאוטיסטים יעמוד בקריטריונים מודרניים. כך הוא יועיל לאוטיסטים הרבה יותר ויעלה למדינה הרבה פחות – אני חושב גם על הבחירות הבאות וגם על הדור הבא.
ה. אחתום על כל מה שהלוביסט אומר לי – שהוא יאמץ את הראש במקומי.

arana1

New member
שאלת הבהרה

מה הם הקריטריונים מודרנים ?

העצומה שנוסחה כאן נגד הצעת החוק לעניין האוטיסטי הביאה פרשנות שונה ואף הפוכה מזו של המומחים שניסחו אותה לגבי המהות של קריטריון מודרני בהקשר של אוטיזם

לצורך העניין, קריטריונים מודרניים הם

אפשרות בחירה בין גרסאות עדכניות של גישות טיפוליות או שילוביות רבות. קריטקיונים לא מודרניים, לצורך העניין, הם טיפול בגישה אחת בודדת ולא בגירסתה העדכנית.

ב. צדקתי? אני יכולה לרוץ לפוליטיקה?

דייהטסו

New member
כל התשובות נכונות חוץ מ-ד

אצל 90% מהפוליטיקאים. ד דורש שכל, וזה מצרך נדיר.

דייהטסו

New member
אפילו בלי לב ד היא התשובה הנכונה

אם העיריה מקבלת 50 ש"ח לשעת סייעת, 12 חודשים בשנה, ומשלמת 23 ש"ח עם זכויות סוציאליות מינימאליות, 10 או מקסימום 11 חודש בשנה, ואין מערך הכשרה לסייעות בכלל, אז יעול המערכת והקצאה נכונה של משאבים יכולים אפילו לחסוך כסף במקביל לשיפור במקצועיות.

ד' טובה למדינה אבל לא לפקידים. חינוך מיוחד

מסדר הרבה יותר ג'ובים להרבה יותר מקורבים.

למעלה