שאלה על אומנות לחימה - איזור ירושלים

nirk1232

New member
שאלה על אומנות לחימה - איזור ירושלים

שלום לכולם ושבת שלום
.

טוב לדעת שקיים פורום כזה.
התחלתי בגיל מאוחר יחסית- למעלה מ30, לרצות ללמוד אומנות לחימה לצרכי הגנה עצמית.
ניסיתי לחפש המלצות על ירושלים במנוע החיפוש בפורום הזה ובאחיו התאום בתפוז (פרסמתי גם שם את ההודעה, אגב)- רוב האזכורים הם לדברים שאינם רלוונטיים מבחינתי בגין אילוצי לו"ז.
בכל מקרה, ההתלבטות שלי היא יחסית מצומצת- לאור אילוצי שעות העבודה וימי הפעילות האפשריים הנ"ל, נותרתי עם 4 אפשרויות בלבד (עובדה שדי מקלה עלי):
-JUJITSU (לא ברזילאי) במלחה
-התגוננות רחוב בתלפ"ז
-ג'ודו בקרית יובל
-טקוונדו במלחה

1. אני אשמח ביותר לקבל כל סוג של המלצה או חוו"ד לגבי המתאים לי ביותר מבין ה4, לאור העובדה שהמטרה העיקרית והבלעדית שלי היא יכולת להגן על עצמי ולכן אני מחפש שיטה פרקטית ככל האפשר.
אני לא מתיימר לדעת להגן על עצמי (בהתאם לסקר שפרסמתם כהכוונה בפורום) תוך חודש, אבל הציפיה שלי היא שתוך שנה-שנתיים אדע להגן על עצמי בצורה סבירה ברחוב.
חשוב לי מאוד ההיבט הפרקטי והרבה פחות ההיבט הרוחני . תחרויות לא חשובות מבחינתי (וכך גם לא כלי נשק).
2. שאלות מתוך בורות לגבי ג'ודו (איני מכיר כלל את האומנות)- ראיתי שרוב הסרטונים הישראליים מתבססים על אחיזה בחליפה. האם רוב החומר הנלמד שימושי גם במקרה שאין ליריב חליפה כה נוחה לאחיזה? האם בלימוד היומיומי בגודו נלחמים גם ללא חליפה?
כמו כן, האם נפילות והטלות כה תדירות עלולות להיות קשות יותר לאדם בגילי לעומת איש בשנות העשרה?

אגב, ב3 מתוך ה4 הלכתי לשיעור ניסיון ואני חייב להודות שהתרשמתי לטובה....בוא נאמר שזה לא עזר להתחבטויות...

אחלה שבת שתהיה

למעלה